Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyukák akik a tápszer mellett...

Anyukák akik a tápszer mellett döntöttek, elmondanátok miért?

Figyelt kérdés
2023. aug. 7. 19:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
42%

Kikérem magamnak, nem döntés volt, hanem kényszer.

Refluxos, sugárban hányó gyerek hipotón izomzattal. Amit rossz technikával kinyert, azt is kifolyatta a szája másik oldalán. Ami nem kicsorgott, azt nemes egyszerűséggel visszahányta.

Eredmény: non-stop mellen levő, , mégse gyarapodó gyerek.

A sűrítős előetetés nem használt, konkrétan olyan sűrűre kellett keverni a lefejt anyatejet vagy tápszert, hogy megállt benne a kanál, csak azt nem hányta ki és csak attól indult be a gyarapodása. 4 hónapig vegyes táplálású volt, addig megkapta az utolsó csepp tejet is.

2023. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

A fiamat szoptattam, rengeteg tejem volt.

A lányom 37. hétre született és csak aludt cicin.

Akárhogy próbáltam szoptatni, nem sikerült, még éjszaka is fejtem.

A sok kínlódás, hogy mennyit evett ciciből, mennyi tápszert adjak neki.

És az tévhit, hogy egy gyereket nem lehet túletetni, van hogy lehet.

A lányom amit adtam tápszert azt megette, ha adtam volna neki pár hetesen 200 ml- t, azt megette volna.

Mellette ott volt a 3 éves fiam is, nem volt már türelmem tovább csinálni. 2 hónap után feladtam.

2023. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt elég tejem. Koraszülött volt, besárgult,a tejem 5.-6. napon indult be, hiába tettem mellre és jártam ki fejni is ahogy jobban lettem másnapra. A fejéssel a 6. napon is 24 óra alatt lejött 10 ml,ő meg már többet evett bőven. Szoptatást mértük is,10 gr volt a max,de általánosságban 0. Itthon is minden sírásnál,éhségjelnél mellre tettem, növekedési ugrásnál is,2x hívtam szoptatási tanácsadót,a pótlást szoptatásbarát eszközből kapta a kórház óta, nézte gyógytornász a szájizmait is, nyelvét is nézték. Semmi nem volt,a mellre tétel is rendbe volt már a kórházba is, több ember is megnézte,egyszerűen minden hiába volt. Nyilván kellett már tápszer a kórházba is,mivel kis súlyú volt és abból is jócskán fogyott,sajnos így is. Ja, ezen felül amikor elaludt nekiálltam fejni mindig,hogy hátha lesz több,amikor már aludt éjszaka akkor is felkeltem. Konkrétan 6 hónapig csináltam,mert egy nagy marha vagyok... Következő ha lesz egyből tápszert kap,ha nem megy pár hét után. Egyszer lejött 100 ml amúgy fejéssel,ő meg már 160-kat evett szinte.
2023. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Bocsi ezt a döntés dolgot nem sértésként írtam!

Csak pont így értettem, ahogy írták - mikor volt elég a próbálkozásból.

Én magamnak kb 2 hónapot adtam...

2023. aug. 7. 21:20
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

10-esnek


Az EBF az exclusively breastfed (kizárólagosam szoptatott) jelző.


A DMER pedig diszfóriás tejleadó reflex (dysphoric milk ejection reflex). Az első gyereknél még nem tudtam, hogy a konstans hányinger és a felvillanó depressziós gondolatok a szoptatás elején nem normálisak, hanem az ingó dopamin szint biológiai következménye. Nincs rá gyógymód, de legalább tudom a nevét már :-D

2023. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

En buta vagyok és nem tudtam azt terhesen hogy mi az a cumizavar vagy hogy hogy kell szoptatni, hogy mi az igény szerintiseg stb. nem készültem erre.



En nem voltam baba -mama fb. csoportokban. Nem jártunk szulesfelkeszizore. Nekem nincs idősebb tesóm vagy unokatesóm kisgyerekkel, aki elmondta volna mit hogy kell.. nem voltak gyerekes baratnok a környezetemben és a védőnőm is leszarta a témát. Full sötétben tapogatóztam amikor megszületett a nagyobbik gyerekem.


Szóval én elszurtam.. simán cumisüvegből tapszerrel megetettek a gyerekeket a kórházban első perctől, ami után már szinte sosem akart igazán szopni és úgy sosem lett elég végül a tejem. Persze aztán rádöbbentem hamar, hogy ennek nem így kellene mennie és próbáltam menteni a menthetőt.. konkretan nekiálltam fejni neki de az már késő volt. kizárólag anyatejes sosem volt... csak egyre nagyobb részt tapszerrel taplaltuk míg végül kb a gyerek 13 hónapos korában feladtam a fejest és maradt a tapi meg a sima ételek, mert addigra már csomó mindent bevezettem nála.


összességében azért döntöttem amellett, mert a másik lehetőséget (az anyatejet) a saját butaságot miatt elrontottam. azóta is nehéz ebben a jót látnom, de azért a 13 hónap fejesre büszke vagyok

2023. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
#16 büszke is lehetsz magadra! Szerintem ez szép teljesítmény.
2023. aug. 7. 21:36
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

15. oh, köszi, nem ismertem ezeket a szavakat így, pedig aztán egy időben én is elolvastam mindent a temaban hátha sikerül végre megtalálni a megoldást a szoptatásra.


Én konkrétan mindenféle élettani magyarázatot kerestem a saját kudarcomra, de végül én feladtam és elfogadtam, hogy ez nem az én utam.

2023. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%

18: nincs mit. Engem is sokáig bántott az első gyereknél, végül is olyan, mintha az első nagy anyai próbatételnél megbuknék. Aztán legközelebb nagyon nekiveselkedtem, hogy na, most megcsinálom, megmentem a következő gyerek immunrendszerét. Mindent elolvastam, külföldi szoptatós csoportok tonnáit böngésztem végig. Akkor lettem ilyen jól tájékozott mindenféle rövidítések terén. Amikor meglett a gyerek fejtem mint egy ütődött, majd először a szemem láttára beledöntött a csecsemős a gyerekbe egy adag tápszert, mondván hogy nincs elég tartaléka...

Aztán jött a nonstop hasfájás és nekem ez a dmer nevű izé, és ott tartok hogy van tejem, ha nem is kizárólagosan de bőven nagyrészt tudnék szoptatni, és egyszerűen nem megy, nem akarom igazán, mert se a gyerek, se én (főleg én) nem szeretjük ezt az egészet.


Szóval nagyjából ez a helyzet van.

2023. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
13# vagyok. Kíváncsi vagyok ki pontozgat le ilyen válaszokat de komolyan... szégyellhetné magát,inkább ne élje át ezeket a nehézségeket...
2023. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!