Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hós babám vizet akár tapszer...

2 hós babám vizet akár tapszer helyett? Ez normalis?

Figyelt kérdés

Persze nem mindig. Inkább az evés vége felé.


Gyerekorvosi javaslatra kezdtem szekrekedes miatt pár kortyot adni. De eszrevettem, hogy "rakattant ". 30ml simán megszokott egyben.

Ez normalis?


Mennyit engedhetek neki?


jan. 12. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Egy 2 hónapos baba biztosan nem akar vizet inni.
jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Beszélj a gyerekorvossal, lehet, hogy a tápszer túl sürü neki, nincs benne elég folyadék, esetleg más fajtára kellene váltani.


1-es: egy ANYATEJES babának nincs szüksége feltétlen vízre, tápszeresnek sokszor igen,

jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul látom? :D Vagy hogy gondolod, hogy biztosan nem akar...?


Csak mert 100% látom.


2-es, köszi! Speciális tápszert eszik, nem hiszem, hogy emiatt váltana.

jan. 12. 21:51
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Nincs szuksege tapszeres babanak sem vizre.
jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

neha tenyleg elgondolkozom azon ezek komoly kerdesek a babszektorban itt illetve hogyan elik tul a babak ezt nalatok.


kisbabádnak kilogrammonként 150 ml folyadékra van szüksége, ha az adott tápszer mennyisége nem éri el ezt a mennyiséget, akkor kínáld gyakrabban tápszerrel.


Amennyiben kisbabádat tápszerrel táplálod, a tápszerek hígítási aránya tekintettel van nemcsak a táplálék-, hanem a folyadékszükségletre is. Az életkor szerint előírt, megfelelő mennyiségű tápszer fogyasztása esetén kisbabádat nem fenyegeti a kiszáradás veszélye.


Ha nagyon matekozni akarsz:

kisbabádnak kg-onként 150 ml folyadékra van szüksége egy nap alatt. Pl: 5 kg x 150=750 ml a napi folyadékszükséglet.

jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
5ös vagyok. remelem igy egyertelmu... NE KAPJON VIZET 2 honaposan
jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a gyermekorvos javasolta.


Nem ertem mire ez a stílus. Én nem féltem a kiszaradastol egy percig sem.

jan. 13. 00:01
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom pár kortyra gondolt nem 30ml- re.
jan. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Se tápszeres se anyatejes babának nincs szüksége vízre a hozzátáplálás megkezdéséig.

Teljesen feleslegesen telíti el a kis gyomrát

jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
De mondja,hogy "vizet szeretnék,anya"? Vagy én nem értem csak?:D Amúgy nem gondolnám,hogy baja lesz kis víztől,de miért nem tápszert kap? Adj annyival több tápszert. Vagy pár kortyot tényleg vízből.
jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!