Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hós babám vizet akár tapszer...

2 hós babám vizet akár tapszer helyett? Ez normalis?

Figyelt kérdés

Persze nem mindig. Inkább az evés vége felé.


Gyerekorvosi javaslatra kezdtem szekrekedes miatt pár kortyot adni. De eszrevettem, hogy "rakattant ". 30ml simán megszokott egyben.

Ez normalis?


Mennyit engedhetek neki?


jan. 12. 20:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
10# Hú,de lepontoztatok,mamcik. :) Nálunk nyáron,a tápszer mellett rendszeresen beesett kutacsa volt látványosan,nem csak éppen,pedig az előírtnál többet is evett. Orvosnál is voltam vele. Én sem adtam addig mondván a vérmamik így javasolták a neten. Kis vizet kapott,utána rendeződött. Úgyhogy mondták,hogy ilyenkor bizony adjak egy keveset. Minden ilyen beesés csak erre szűnt. Semmi baja nem lett.
jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Úgy "mondja" keremszepen, hogy a tápszert kiloki a nyelvevel, a vizet pedig szlopalja.

Általában táp után csinálja. Mintha szomjas lenne utána. A táp véget nem kéri, helyette vizet.


És gondolod, hogy nem parasztság egy amúgy is érzékeny időszakban, amikor egy nő/anya folyamat bizonytalan azzal kapcsolatban vajon jól csinalja-e. És nyilván jol akarom csinálni, mert a legfontosabb dolog a világon, hogy neki jó legyen. Szóval nem parasztság úgy kezdeni, hogy "hogy élik túl a babák "?


Rendkívül empata vagy.


Te egy bunkó vedono vagy, aki itt éli ki magát?

jan. 13. 12:49
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sosem értettem amúgy.


A WHO nyilván figyelembe veszi, hogy Afrikában egyes helyeken nincs tiszta ivóvíz, mikor kiadja az ajánlást általában nem Európára optimalizál, hanem azt nézi, hogy mivel okoz a legkisebb kárt.


Másfelől, ha belegondolsz 30 fokban te is többet iszol, mint 18 fokban (vagy szénné öltöztetve egy 24 fokos lakásban esetleg meg tudsz izzadni), akkor nyilván több vizet igényelsz, mintha nem izzadtál volna meg.


Nekem azzal kapcsolatban is vannak kételyeim, hogyha mondjuk az anyuka nem iszik eleget, akkor nyáron nem kéne-e anyatejes babának több folyadék, vizesebb lesz-e a tej, mint amúgy szokott lenni, de tápszer esetén ez tök egyértelműen nem következik be.

jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Logikus amit mondasz. Köszi!
jan. 13. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!