Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha általánosságban kevesebb a...

Ha általánosságban kevesebb a mensi mennyisége, valószínűleg vékonyabb a méhnyálkahártya is?

Figyelt kérdés

Szóval ha vkinek vastagabb a méhnyálkahártyája, akkor több a vérzése is?

Régebben, még a fogamzásgátlós időszakomban kezdett lecsökkenni, azelőtt rengeteg volt. 1 éve nem szedek már fog.gátlót, de általánosságban ha megvan, napi 1 normál szárnyas betét elég lenne.

ez jelentheti azt, hogy vékonyabb a méhnyálkahártya, ezért nehezebben tapadhat meg a babuci? tavaly júliusban voltam utoljára uh-n, ott a 11. ciklusnapon 4.4 volt a méhnyálkahártya (ha jol emlékszem, később megkeresem). általában 31 naposak a ciklusaim.

olvastam, hogy az e vitamin jótékony hatassal lehet a méhnyálkahártya vastagságára, viszont ha túl vastag, az sem jó a megtapadás szempontjából. vettem e vitamint, 400asat adott a patikában a hölgy. az van ráírva, hogy általánosságban 100mg, hiány esetén 2-400mg. ezzel árthatok, ha 'látatlanban' szedem így? vagy ha 2-3 naponta szedem az jó lehet?


2021. márc. 19. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem. Nekem is nagyon kevés a menstruációm, de hamar terhes lettem.
2021. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 2,5 éve hagytam abba a bogyót azóta mindig nagyon vékony és kevés is a mensim. Próbáltam e-vitamint, mindent ami vény nélkül kapható de nem igazán vastagabb 5-6 mm-nél.
2021. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem. A menstruáció fogalma: a méhnyálkahártya vérzés kíséretében (!) válik le. Na nost hogy mennyi vérzés kíséri a méhnyálkahártyát, az nem feltétlenül egyenes arányos a méhnyálkahártya vastagságával. Szerintem.

Gyerekek előtt 5 napos menstruációm volt végig gyenge vérzessel, utolsó két nap már tisztasági is elég volt.

Első gyerek elsőre összejött.

Szülés után szinte ugyanolyan maradt.

Második gyerek második hónapban jött össze.

Azóta még kevesebb a vérzés, de harmadik már nem lesz, hogy teszteljem.

2021. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
De, van összefüggés. A leváláskor a nyálkahártya elfolyósodik, így lesz a vérrel keveredve végül "menstruációs váladék", ami távozik. Ha kevés a nyálkahártya, az a mennyiségre is hatással van. De igaz, hogy a vérzés mennyisége is. Szóval van összefüggés, csak nem biztos, hogy konkrét vizsgálat nélkül meg lehet mondani, hogy tényleg ez-e a probléma
2021. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb 2 napig van vérzés az is elég gyenge, de uh követésnél mindig azt mondta a dokim, hogy normál a méhnyálkahártya, és teherbe is esem.

Unokatesómnak ugyan ez ő egyből terhes lesz ha gyereket akar.

2021. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Én ellenpélda vagyok: rendszeres és kicsit hosszabb menzesz pár hónapnyi Avivával beállt szépen, és a menzeszem 3-4 napos. UHn voltam peteérés után (mert az akkori vastagság számít), és normális, 10mm-es volt.

Szóval nem feltétlen van összefüggés, de lehet.


Az E vitaminnal kapcsolatban nagyon fontos, hogy túl lehet adagolni!

A 400 mg-osat bőven elég 2-3 naponta szedni, és 2-3 hónap után szünetet kell tartani, főleg ha egyébként sok E vitaminban gazdag ételt eszel.

2021. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!