Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lettem de nem merem...

Terhes lettem de nem merem elmondani senkinek a családból Szerintetek hogy mondjam el? vajon a baratom mit szolna??? En tervezem megtartani, csaladi hatterunk megengedheti maganak. Nem arrol van szo, csak felek... 16/L

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
85%
Az o dolga. En 25 voltam, mikor becsuszott vedekezes mellett, de elvetettem, mert meg akkor se hianyzott volna, eltem tovabb az eletemet. Anyudeknak mondd el minel hamarabb, nem hiszem, hogy kitagadnak, de minel tobb tobb ido legyen donteni a tovabbiakrol.
2022. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
82%
Ha megtartod, 10 év múlva lesz egy szar melód és itt fogsz sírni, hogy senkinek nem kell egy 26 éves nő 10 éves gyerekkel.
2022. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező előbb tanulj meg írni! "Költséget" már most egy tanulatlan buta tök vagy, el se tudom képzelni mi lenne veled egy kölyökkel.... ennél hülyébb lennél csak.
2022. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
88%

Luca Te vagy?!

Ha igen, hívj fel. Megbeszéljük!!!

2022. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
73%

Szerintetek hogy mondjam el?"

- Anya, apa, terhes vagyok.


"vajon a baratom mit szolna???"

- Ha nem védekeztetek, akkor gondolom meg se lepődik, mert a nem védekezés gyerekkel jár. Ha meg igen, akkor gondolom az "ugye elveteted?" lesz az első szava. Mert az ember akkor védekezik, mikor nem akar gyereket...


"En tervezem megtartani, csaladi hatterunk megengedheti maganak."

- Vicces vagy. Nem a családi hátteretek (vagyis a szüleidé) kell jó legyen, hanem a tiéd s az apjáé. Ti hogy álltok anyagilag? Vagy egyáltalán van-e esély arra, hogy legalább 2 év múlva teljesen önállóak legyetek egy gyerek mellett.

2022. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
69%

Ja erre a 4 kérdésre mind igen a válaszod, akkor vállald a gyereket.


1. Van saját kerested, amiből eltudod tartani?


2. Van saját lakásod, berendezve, lakhatoan?


3. Stabil párkapcsolatban élsz?


4. Élerted a tanulással kapcsolatos céljaid? (tehát van szakma/diploma)


(amúgy mindegyik kérdésre nyilván NEM a válaszod, mivel még egy kis takonypóc vagy)

2022. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
22%

Én eddig őszintén azt hittem, hogy itt tiszteletben tartjuk a nők alapvető jogait. A kérdezőnek abszolút joga megtartani a gyereket és bunkóság ebbe beleszólni.

Kérdező, bátor vagy, hogyha amellett döntöttél, hogy megtartod! Ha mindenki ellenére tudsz ilyen határozott lenni, akkor biztos vagyok benne, hogy más dolgok is sikerülni fognak. Fontos, hogy legyen, aki támogasson. Bátran fordulj a családodhoz. Én szerintem egy jó családban fel sem merülne ilyen esetben az, hogy ne támogatnának. Majd írd meg, hogy mi volt!

Még egy dolog, az abortusz utáni depresszió nagyon is valós dolog. Ha a kérdező alapvetően meg akarja tartani, de végül is elveteti, akkor nagyon nagy a kockázata. Lehet, hogy végül emiatt nem lenne egyeteme meg jó munkája meg stb. Ha meg akarja tartani, igenis támogatni kell ebben a döntésében.

2022. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
76%

37


Ja, joga van NEKI megtartani. Szóval ha nem a szülőkön élősködne, ha nem tőlük várná el a gyerek felnevelését (mert ahhoz a szeretet nem elég), akkor tényleg senkinek semmi beleszólása nem lenne.

Csak itt nem ez a helyzet, mert a kérdésből lerí, hogy hogy még csak az anyagiakat se tudná biztosítani. S az még a kisebb gond, mert egy csecsemő nem egy játékbaba...


Bátornak meg főleg nem bátor. Inkább meggondolatlan, naív és felelőtlen.


Tovább meg úgy ahogy van hülyeség amit írsz.

1. Ha megtartja, akkor BIZTOS nem folytatja a tanulmányait, és biztis nem lesz jó munkája. Nem talán, hanem biztos.

2. Miért lenne jobb ha minimum 2 ember (ő + a gyerek, meg persze még idejönnek a szülei is, s talán a barátja s az ő családja) életét cseszi el, mint ha csak a sajátját?

3. Miért járna a buksisimi ezért? Ha 16 évesen teherbe esik valaki az inkább szégyen, mintsem olyan dolog, amiben még támogatni is kellene. Főleg, ha annyi esze van, hogy még meg is akarja tartani...

2022. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
8%

Az abortusz után minden nő átmegy nyolc stáción:

1. Tagadás (én nem követtem el semmi rosszat)

2. Nyugtalanítja és elszomorítja, ha az abortuszra gondol

3. Nagyon felkavarja és megszomorítja, ha az abortuszra gondol, de még nem tudatosul benne, hogy az problémát okozott volna az életében

4. Harag a férfi partner vagy más személyek felé, akik az abortuszt javasolták

5. Harag és mély depresszió (van, aki öngyilkos lesz vagy inni kezd)

6. Szembenéz azzal, ami történt

7. Önmagának való megbocsátás - szerintem Isten nélkül ez nem megy. Ezen a ponton jó, ha megbocsátasz azoknak is, akikre haragszol, nevet adsz a babának és tőle is bocsánatot kérsz.

8. Kezdődő nyugalom

Forrás: Miért sírsz, Mirjam - a posztabortusz szindróma PAS c. könyv

2022. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 A kérdező kommentje:
37: fel 7-kor ertek haza edesanyamek, es elmondtam nekik.Koszonom hogy te igy allsz a dologhoz (holott en szerintem ez lenne a normalis, persze mindenkinek lehet sajat velemenye es mivel en embernek tartom magam, elfogadom)♥️ Es azoknak akik gyulolkodtek: megtartom a picit🥰 anyaek is megertoek voltak es a baratom is🥰 koszonom akik "tamogattak" nagyon aranyosak vagytok♥️
2022. márc. 1. 19:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!