Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-sal küzdő lányok! Mennyit...

PCOS-sal küzdő lányok! Mennyit kellett várnotok a babára? Kellett valamilyen külön kezelés? (pl. peteérlelés, tüszőrepesztés, stb. ) A terhesség alatt mire kellett külön figyelni?

Figyelt kérdés

Bocsi, a sok kérdésésrt, de minden tapasztalat érdekel a PCOS terbeeséssel és terhességgel kapcsolatban!


Köszönöm szépen előre is!


26/N


2010. okt. 21. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Pcos voltam de szerencsére felszívódott.Gyuri bácsinak hála [link]

Ez kb 1 éve volt a vérzésem továbbra is hihetetlen rendszertelen maradt,soha nem volt pontos.Így úgy határoztunk párommal,hogy nem védekezünk mert ki tudja mikor jönne össze a baba.Meglepetésünkre 5.-re sikerült,bármilyen beavatkozás nélkül :)

viszont 8 hetesen és 2 naposan megállt a pici szíve a petezsák rossz fejlődése miatt.Ennek nem a régi Pco volt az oka hanem sajnos teherbe esés előtt volt elég kemény vesemedence gyulladásom.Hát nem gondoltunk hogy baj lehet :(.következő baba előtt 100ban figyelek az egészségemre,hogy egészséges petéim legyenek.Tehát csak azt tanácsolom hívd fel Gyuri bácsit kezeljétek ki a pco-t és nagyon vigyázz az egészségedre és szedd az elevitet.Én is ezt tenném.SZURKOLOK

2010. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi két évet vártunk az első babára, de méhen kívüli lett.

A másodikhoz fél évet kellett várnunk a gyógyszer kiürülése miatt, utána a második próbálkozásra megfogant, igaz, nem a pontos középidőben, hanem jóval később. (De ez úgyse számít.)

Elég kemény diétára fogtam magam, kb. fél év alatt 12 kg fogytam. Barátcserje kapszulát szedtem, mellé Elevitet.

Nekem szerencsém volt, csak a hormonok ugráltak el, de inzulinrezisztencia nem alakult ki.

Mindenféle hormonpótló, peteérést serkentő nélkül lettem terhes, hálát is adok érte....

2010. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiammal első próbálkozásra terhes lettem 2008-ban. Az esélytelenek nyugalmával indultunk neki, sikerült. Előtte diétáztam, fogytam 25kg-t. Most kistesó projekt van-4 hónapja szedem a merckformint, beállt a ciklusom 30 naposra-soha nem volt ilyen, és nem éhezem! Viszont már 7 hónapja próbálkozunk és még nem sikerült. Időnként rosszul viselem, hogy még nem vagyok terhes, de reménykedem! De ami a lényeg, hogy van egy csodaszép, egészséges, boldog gyermekem!

Kívánom, hogy sikerüljön neked is minél hamarabb!

2010. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lányok, aranyosak vagytok! :)
2010. okt. 21. 16:29
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, sajnos és én is túlsúllyal küzdök, gratulálok a fogyásodhoz, ügyes vagy!


Én augusztus óta szedek Mercformint 1000 mg-osat és mellette fogamzásgátlót (Dienille). Én nem fogytam olyan sokat, eddig 5-6 kilót augusztus óta, nem vagyok elég szigorú a diétában... :( A januári "rekordsúlyomnál" viszont már 12 kilóval vagyok könnyebb, ez már jobban hangzik picit. :)


A fogamzásgátló miatt én nem tudom, hogy én a metformin hatására hogy állnék a vérzéssel, illetve a peteéréssel, egyelőre a cél, hogy a súlyomon javítsak, hogy neki tudjunk állni élesben a babaprojetnek.


Mindenkinek jó egészséget és jó/mielőbbi babázást kívánok!


Illetve kíváncsian várom a további tapasztalatokat! :)

2010. okt. 21. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:

15 hónap metformin szedés után spontán jött a babó.


11 hetes babás :)

2010. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!