Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy néz ki, hogy végre terhes...

Úgy néz ki, hogy végre terhes vagyok, de azonban nemtudok leszokni a dohányzásról, ez akár elvetéléshez is vezethet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Pedig szigoruan kotelezo lesz leszoknod a dohanyzasrol! Ne viccelj mar! Amikor elmesz az orvoshoz, az elso kerdesei kozott van, hogy DOHANYZIK????? Szerinted miert kerdezi ezt meg az orvos?

Elvetelhetsz, es ami megrosszabb, egy beteg kisbabat hozhatsz nagy esellyel a vilagra. Azt hiszem, ennel nagyobb fajdalmat nem lehet elkepzelni egy anyanak, minthogy beteg gyereket szuljon, plane ugy, hogy az edesanyja tehet rola.

Azonnal tedd le a cigit, kerjel segitseget az orvosodtol!!!

2009. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen elöfordulhat,és gondolj arra,hogy a te függőséged egy kis emberke életébe kerülhet,most már nem csak a te életed..
2009. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem 10 hetesen derült ki,hogy terhes vok,addig sajnos napi másfél doboz elment:( Utána lecsökkentettem,most 5 szálnál tartok. Ha már nem tudod lerakni,legalább csökkentsd! Ha nem vagy hajlamos a vetélésre,akkor ettöl nem lehet baj. Nem biztatlak,de gondolom tudod,hogy rengetegen cigiznek terhesen és nem vetélnek el. De az biztos,hogy kockázatos : koraszülés,kis súlyú baba stb. Úgyhogy csak óvatosan!
2009. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vetélés kockázata nagyobb, hanem a koraszülésé. Nekem volt alkalmam látni koraszülött intenzíven dohányos anyuka babáját. Nem fogom részletezni, de szerintem gondold végig alaposan, h' mi fontosabb. Ne akarj 600 grammos babát világra hozni, aki hónapokig inkubátorban él, és ha meg is marad, egy életre elintézed a látását, hallását, tüdejét, bármit. Én erős dohányos voltam, de a pozitív teszt után egy szálat sem szívtam többé. A mai napig hiányzik, de amíg szoptatok, nem gyújthatok rá.
2009. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Szia!Nem büszkeség dohányozni,de én sajna nem tudtam leszokni róla egyik terhességem alatt se.Egészséges,gyönyörű gyerekeim vannak!Mindenki megszólt,mikor nagy hassal rágyújtottam,de engem nem érdekelt!Vállaltam.Ha lehet,nem tudom mennyit szivsz,csökkentsd le,amennyire csak tudod!Jó egészséget nektek!
2009. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Szia egy sorstárs ugy nézz ki én is babás vagyok.Én is dohányzom nemrég fogyott el az utolsó száll cigim és többet nem veszek nehéz lesz megállni de muszáj .Nekem volt már egy terhességem és 24 hetesen elment a baba és a doháhnyzásnak köszönhettem .Nem kivánom azt az érzést.Ugyhogy probáld meg letenni van kiért.És sok sikert kivánnok a babához .
2009. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Napi 5 szálat még a dokik is engedélyeznek, mert az nem akkora mennyiség,hogy komolyan bajt okozna, és te sem leszel idegbeteg. Amennyire csak tudod csökkentsd le.
2009. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Én az első babámnál végig dohányoztam igaz keveset 5-6 száll/nap ő most 3,5 éves és teljesen egészséges.Most 7 hetes terhes vagyok és bár megfogadtam hogy most leteszem sajna nekem sem megy én is félek attól hogy bármi baja lehet de mindig azzal nyugtatnak az ismerősök hogy az előzőnek sem lett semmi baja, így hogy biztatást kap úgy mond az ember még nehezebb.Nem akarok okostojás lenni de igazuk van azoknak akik azt mondják hogy tegyük le ,mert valóban árt a babának és tényleg túl nagy a tétje.
2009. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

én 10 évig cigiztem,én megfogadtam,amint megkapom az uh-s fotót,leteszem a cigit!És így lett.

Ha valaki napi egy doboz cigit elszívott és lecsökkentette napi 3-4 szálra,nem hiszem el hogy hiányzik ez a pár szál!?És azt sem,hogy nem szédül meg tőle!!!A terhességem elején nem gyújtottam rá 2 napig,majd megpróbálkoztam vele,én nagyon megszédültem.Szerintem lelehet tenni,ha nem magadra,akkor gondolj arra a kis csöppségre,hogy neki nincs választása,hogy akarja-e szívni a büdös füstöt!A dohányosok gyerekei éheznek és fuldokolnak!

2009. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

drukkolok, hogy legyen lelkierőd és sok kitartást, ne frusztráld magad, mert akkor ideges leszel, és ha ideges leszel cigizni kell, gondolj mindig a szép, és egészséges kisbabádra és arra, hogy érte érdemes abbahagyni.

kedves válaszolók, a kioktatás nem segít, szerintem a kérdező pontosan tudja, hogy mennyit arthat a babának, inkább tippet szeretne.

én tapasszal szoktam le, de azt ugy terhesen nem lehet, szóval neked nagy akaraterőre van szükséged, meg is lesz, ne izgulj, de ha nagyon nem megy, akkor keress rá a neten, mert van, aki hipnózisterápiával szokott le, és annak babásan sincs semmilyen mellékhatása!

2009. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!