Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hurok után könnyen teherbe...

Hurok után könnyen teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
Nekem 3 évig volt hurok feltéve, ami elmozdult és le kellett venni. Azóta eltelt 3 év és most babát szeretnénk. Lehet a hurok miatt elzáródás? Elvileg ez már modern hurkoknál nem fordul elő ?! Mik a tapasztalatok?
2011. szept. 28. 11:40
 1/4 sumergo ***** válasza:

"Hátrányuk, hogy mindig megnövelik a vérzés mennyiségét és idejét, súlyos felterjedő gyulladásokat okozhatnak, illetve a gyulladások továbbterjedésében is szerepet játszanak. Jelentősen megnövelik a méhenkívüli terhesség (extrauterin graviditás) lehetőségét és előfordulását."


Nos, nálam az utolsó mondat bejött, mindkét petevezetékemet tönkretette, és ez nem is ritka. De ha szerencséd lesz, neked sikerülhet.

2011. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Sumergo!


Jól értem, hogy méhen kívüli terhességed lett, és emiatt ment tönkre a petevezetőd? Tehát nem csupán a hurok meglététől?

2011. szept. 28. 15:41
 3/4 sumergo ***** válasza:
Nem, nem jól érted. A hurok miatt ment tönkre a petevezetőm, és emiatt lett a méhenkívülim. Erre mondta már több orvos is, hogy azért voltak rosszak a petevezetőim, mert a hurok tönkretette őket, nem magamtól írok ilyet. Az orvos, aki felrakta azt állította, hogy jó lesz nekem a spirál, mert megedzi a méhem, és utána terhes lehetek. Na akiknek (orvosoknak) ezt elmeséltem rendesen fogták a fejüket, hogy hogy lehet egy orvos ennyire hülye, én meg sajnos hittem neki, hát nem kellett volna. (Én nem akartam a spirált, de annyira állította, hogy jó lesz nekem.) Még azt is hozzátették a dokik, hogy akinek spirálja van, utána a méhenkívüli esélye 5-6-szorosára nő, mint alapesetben.
2011. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, már értem. Háát, nem örülök!
2011. szept. 29. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!