Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Majd szétvet az ideg! Szerinte...

Majd szétvet az ideg! Szerintetek most ezzel mit csináljak? Vagy csak én fújom fel a dolgot?

Figyelt kérdés
A férjemmel 7 éve élünk együtt. Van egy 3,5 éves gyönyörű kisfiunk. Én másfél éve mentem vissza dolgozni, de egyre többet került szóba az utóbbi időben a kistestvér. Január óta nem szedek fogamzásgátlót, nem a babaprojekt miatt, más okokból kifolyólag döntöttem így. Egyébként ennek kifejezetten örült a párom, nagyon gyógyszerellenes. Azóta megszakítással védekezünk, ha jönni akar, hát jöjjön, boldogan fogadjuk alapon! Úgy beszéltük meg, hogy konkrétan majd az ősszel állunk neki próbálkozni! Én már nagyon szeretném, de nem erőltettem, ennyit még tudok várni! Aztán derült égből jött tegnapelőtt, amikor a párom megszakítás nélkül elment bennem, aztán másnap szintén! Nem is nagyon volt időnk átbeszélni, mert annyi minden volt a napokban... gondoltam, megérett benne a gondolat, kistestvért szeretne. Erre a mai együttlétkor meg gyorsan kikapta. Kérdeztem tőle, hogy ez most mi volt, nem értem?! Erre visszakérdezett, hogy miért, kistestvért szeretnél??????!!!! Azt hittem rosszul hallok! Megfordult velem a világ!!!!!!!!!! Gondolhatjátok, azt sem tudtam, hogy akkor most mi is van, én képzelődtem az elmúlt két alkalommal!?!!?? Aztán otthagytam, elmentem fürödni, kijött utánam, hogy hát nem lenne jó ha most terhes lennék, vagy valami ilyen volt a lényege, nem emlékszem pontosan, mert alig tudtam felfogni a szavait a pipától!!!! Nagyon ideges vagyok! Mondtam neki hogy mással szórakozzon és ne az én életemmel és testemmel játsszon!??! És ha most terhes leszek?!?!! Hogy fogok tudni felhőtlenül örülni neki??? Ahogy számolgattam a peteérés utáni 2. vagy 3. napon voltunk együtt, szóval vajmi kevés esélye van,de akkor is!!! Bármi megeshet és ő ezt egyébként sem tudhatta... Hogy lehet ilyent csinálni!!!??? Most nagyon gyűlölöm, isten bizony ilyent még nem éreztem iránta.... :((((((((((

2012. júl. 14. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Meg



Megírom őszintén, h Te is hibás voltál, meg ő is. Nekem ez nem áll össze egy egésszé, h "csak úgy" (mert mondjuk olyan kedve van), nem védekezik...te meg ezt "oké"nak veszed.

Mi a 2. baba előtt hetekig beszélgettünk erről a férjemmel, és egy napon azt mondtam, jó, most akkor nem kell se gumi se semmi, csak szépen csinálja tovább...

Szóval kettőnk közös döntése.

Egyébként kicsi az esélye,de teherbe eshettél,...akkor most mi lesz?:) Akarja vagy nem, akarod vagy nem?

2012. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Okénak vettem, mivel már hét éve ismerem, azt hittem olyan hülyeséget nem csinál, hogy csak múló szeszélyből nem védekezik! Arról nem is beszélve, hogy mégis mit kellett volna tennem?? Te mindig tökéletesen tudod, hogy mikor fog elmenni a párod??? Azt tudta, hogy én bármikor igent mondanék a babára...

Az meg hogy az elmúlt két napban nem ez volt a téma azért van, mert hétfőn műtik a kisfiamat, most erről szól az életem...

Nem igazán értek Veled egyet, de köszönöm az őszinteségedet! :)

2012. júl. 14. 21:10
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

2x nem védekeztetek. Már az 1.után meg kellett volna beszélnetek a dolgot, nem? Vagy ti ilyen fontos dolog után csak úgy felálltok és mindenki megy a saját útjára? Nem szoktatok kommunikálni?

Mindkettőtök hibája szerintem.

2012. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Azzal kezdeném, hogy maximálisan megértelek. Pasik! Hiszen tudod te is. Kicsit felfújod, és ha kidühöngted magad, szerintem máshogy látod majd az egészet. Meg nyilván ő is fog még valamit reagálni az egészre. Természetesen ő hibázott, hiszen eddig is meg volt beszélve hogy jöjjön ha jönni akar, és a konkrét próbálkozás ősszel -az sincs már messze. Én is azt hittem volna hogy előrébbhozta a dolgokat, ez teljesen érthető. Dühöngd ki magad, aztán beszéljézek meg szerintem. Nálunk általában úgy van, hogy előbb utóbb ugyanaz lesz a férjem véleménye mint az enyém, csak jól kell sakkozni.... Sok sikert, és nyugi. Pasik...
2012. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, 2. hsz, ezt akartam megfogalmazni. 2xis volt így aktus, és "csak úgy" elintézted magadban, hogy "aakkorr akarja a gyereket, jól van". Hát, ez a minimális kommunikáció hiánya, ezért nem áll össze bennem a kép. Amúgy a férjem kiszámítható abszolút ezekben a dolookban, szép is lenne, ha gondolna egyet aztán semmi mással nem foglalkozna csak elmenne és kész. Az olyan, h "Lehet, h csináltam neked egy gyereket, kell nem kell, ott van..." Szóval emiatt nem tudok napirendre érni és nem áll össze bennem ez a dolog......
2012. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Én azt gondolom,hogy lehet azért érintett ilyen rosszul ez az egész,mert te már nagyon szeretnéd azt a babát.Ezek szerint párod még nem érzi ,hogy eljött az ideje.Valóban megtévesztő volt a cselekedete,de mindenképpen kellett volna erről beszélned vele már az első alkalommal és nem nyugtázni,hogy biztosan ő is azon az állásponton van,mint te.Szerintem üljetek le,beszéljétek át a dolgot és mondd el neki részletesen.őszintén,hogy te mit érzel,mennyire rosszul esett és az is,hogy ennyire kiszámíthatatlan még 7 év távlatában is.Világosítsd fel,mennyire felelőtlen,mert ezek szerint ő nem érezte ezt annak.Át kell beszélni,mert különben csak őrlöd magad.

És amúgy az egyik kommentelőnek maximálisan igaza van :PASIK...ebben minden benne van!Nyugi,tegyétek tisztába a dolgaitokat és lecsillapodnak majd a kedélyek! :)

2012. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg nem az ő(te) hibája!

Miért? Megbeszélik hogy lesz ahogy lesz, ha jön kistesó nem állnak az útjába. Akkor meg? Miért ne hihette, gondolhatta volna a kérdező ezt annak, hogy akkor mostmár nem állnak az útjába a dolognak?

ilyenek a pasik. Nem lehet sokszor megérteni őket, kiigazodni rajtuk. Mi tíz éve vagyunk együtt, és nekem is okozott ilyen téren meglepetéseket.

Mi is gondoltuk mint a kérdező, hogy lesz amikor lesz, jöhet a kistesó. Erre mikor babás lettem tiszta letargiába esett, hogy akkor most mi lesz, nincs ő felkészülve még egy gyerekre, meg a pénz dolog is, meg stb...bla bla bla kifogás. Nagyon-nagyon összevesztünk ezen, akkor meg mit hitegetett, vagy rossz a kommunikációnk, hogy azt mondja oké jöhet a kistesó, aztán meg mégsem érzi magát készen még egyre? Rossz a fülem nyilván. Azt hittem lángot fingok. Sajnos a babóca nem maradt meg. Ez után mikor már próbálkozhattunk volna megint megbeszéltük hogy oké, akkor hajrá babaprojekt. Helyeselt. Oké, mindent megteszünk ami a házastársi kötelességünk :) Meg is tettünk. Középidőben járhattam mikor mondtam hogy jajj de jó lenne ma összebújni, középidőben vagyok. Erre kiakadt hogy minek még egy gyerek, nem tud eltartani minket. Na erre varjatok gombot. Mégis szeretem, ilyen lüke és kész, de sajnos a legtöbb vitánk mindig a kistestvér ügy miatt van. Orvosról orvosra jártam (babaprojekt problem miatt), jött velem..., kaptam gyógyszert kiváltottam, szedtem......és ez után jött a duma, hogy nem kell még kistesó........:( no comment. Átvágott a palánkon úgy éreztem.

Átérzem a problémádat teljesen, nem tudom mi lenne a helyes ilyenkor, de feltétlen le kell ültetni és megbeszélni hogy akkor most mi a fene van, tisztázni a dolgokat szemtől szembe, mert a férjem olyan hogy hajlamos elsunnyogni a dolgokat és inkább elvonul, mintsem megbeszéljük......

Mindenképp beszélj vele erről, és hagyj egy kis időt hagy ülepedjen a dolog magadban még mielőtt felrobbanál.

2012. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

...az a gáz, hogy ők megbeszélték! Ugye kérdező ezt írtad! Megbeszéltétek hogy jöhet a menet, ennek ellenére volt a pálfordulás!

...és még a pasik mondják hogy..."na nők...sosem értjük meg őket""" Hát tökik, mi meg titeket nem értünk meg! :)

2012. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%

Sajnálom, ha másik 82%os hsz-nál ilyen rossz a kommunikáció, minden egyes kommnetjéből az jön le, hogy ÁÁÁÁÁ, pasik!!!

Pedig ez nem így van. Ilyen jellegű ktus után nem megbeszélni, h hé, te figyi már, most akkor mi van?? Hát az nem (csak) a pasi hibája.

És nem veregetném vállon azt a férfit se , aki ha egyszer megcsinálta a gyereket, utána elkezd vacillálni. DE ebben a szituban, amit a Kérdező ír, még okolni se lehet nagyon, hiszen ő sem kapott megfelelő visszajelzést. Nem kerek a sztori, hát ez van, gyerekek.

2012. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, így utólag tényleg hülye voltam, mert valóban annyiban hagytam az első után.... Tényleg azt hittem, hogy előrébb hozta a dolgokat, hiszen ahogy egyikőtök is írta, az ősz sincs már túlságosan messze... Arról nem is beszélve, hogy ismerem a férjem (legalábbis azt hittem) és nem egy felelőtlen fajta, nem gondoltam, hogy egyik nap így van vele, a másik nap meg észbe kap, hogy jesszus, hát így teherbe eshetsz?!?!

Persze, tudom, kicsit felfújom... De iszonyú pipa vagyok!!! És mi van ha mindez középidőben történik???? A fiammal az első próbálkozás után terhes lettem??? De ezt ő tudja a legjobban....

Én meg itt tök boldogan jártam keltem az elmúlt két napban... Ma meg jött a hidegzuhany...

Majd holnap talán meg tudjuk beszélni a dolgokat, remélem! Igaz most még ahhoz sincs kedvem hogy beszélgessek vele... Pedig szeretem, remélem ez nem kérdőjelezehttő meg a sztoriban!!!?? Tényleg nagyon szeretem a férjem, de most olyan csalódottság van bennem...

2012. júl. 14. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!