Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elképzelhető, hogy 5 hetes...

Elképzelhető, hogy 5 hetes terhesség még nem látszik az ultrahangon?

Figyelt kérdés

a voltam uh-on a kórházban. Számos pozitív teszten vagyok túl. Egyből megjelenik a két csík és egyforma erősségű már. Ma viszont az uh-on nem láttak semmit. Se petezsák, se semmi.12mm-es méhnyálkahártyám van. Tesztelnem is kellett, ami halványabb lett mint az itthon, de azon is egyből megjelent a csík. Azt mondták valószínű más a tesztek érzékenysége. Az uh-s nő azt mondta, hogy ez még nagyon korai volt, hogy jöttem és hogy nincs terhességre utaló jel. Akkor mitől pozitív a tesztem és mitől van megvastagodott nyálkahártyám. Lesz ebből még baba ugye? Nagyon félek.



Csatolom a görbémet is:


[link]


Igazából foganhatott a 19-én, de 21-én is. Ha az utóbbi, akkor viszont még 5 hetes sem vagyok. De hogy mutathatta a teszt a 11. dpon-n, hogy terhes????



2014. márc. 14. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A hcg lassan ürül elképzelhető h meg ezer látszódik a teszten ugyanannyira.

Nem tudom ez mind csak találgatás,csak en olyan típus vagyok aki inkabb a rosszabbra készül fel,sem mint csalódjon..

Előző voltam es a korábbi válaszoló

2014. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hozzuk rá a frászt! Minden, amit leírtál rendben van! Egy hét múlva már látszani fog. 4,5 hetesen nekem is ezt mondták, egy hét múlva már látták, azóta 10 éves!:) Korai volt. Magánorvos, vagy türelmesebb orvos is mást mond szerintem ilyenkor még, plusz a felritkulás sem biztos, h jól látszik uh-n, nem lehet tudni.

Mikorra hívott vissza?

2014. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ez a korházban volt az uh.Egy ismerősa nőgyogyászom,aki sajnos már nem foglalkozi szüléssel és nem olyan jo minőségű az ultrahangja ezért utalt be a korházba,de hát nagyon nem voltak kedvesek.Másik Magánirvost még csak mist kerestem,legközelebb hozzámegyek már csak és remélem addigra már szivhang is lesz.Beparáztam rendesen,mert már volt vetélésem,de akkor véreztem,meg görcsöltem rendesen.Meg lombik előtt állunk és hát nagyon jöhetne ez a kisbabo..
2014. márc. 14. 20:25
 14/22 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. UH gép minősége, vizsgáló orvos rutinja és az sem mindegy, hogy hasi vagy hüvelyi UHval néztek.


Minden jel arra utal, hogy meglesz az a baba, nyugi! Mondjuk nekem az a furi, hogy nem zárta ki a méhenkívüli terhességet. Nálunk ilyenkor mindig felmerül a gyanúja, és vérvételt kérnek, hogy ellenőrizzék, hogyan emelkedik a hcg-szint. Méhenkívüli terhességnél sokkal gyorsabban emelkedik a hormonszint.


Bízz benne, hogy minden rendben és a következő vizsgálaton már látszani fog. Írd majd meg, mi lett a kontroll UH eredménye! Drukkolok :)

2014. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Annyit mondott, hogy se méhen belül se méhen kívül nem lát terhességet. A méhenkívülinél nem épp hogy lasabban emelkedik a hcg? Ha lassan akar erősödni a két csík, meg alacsony a vérből vett hcg érték????

Nagyon bízom benne én is, hogy ott lesz a mi kis drágánk....

2014. márc. 16. 06:00
 16/22 anonim ***** válasza:

Szia.vegigolvastam a bejegyzéseidet,de sajnos azt kell mondanom,hogy szerintem korai vetelesed volt.

Ha az orvos látott volna babára utalo bármi jelet szerintem elmondta volna neked!

A baratnom ugyanígy járt,5hetesen ment pozi tesztekkel,es az orvos semmit nem látott.Azt mondta korai vetélés előfordul.

Azt hiszem neki nagyon nehezen es sokára is jött meg a vérzése.

A hcg lassan ürül a teszted lehet meg pozitív ettol.

Sajnalom nagyon,es remelem,hogy nálad talan nagyon későn fogant es ezert nem latszodott meg!

2014. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Korai vetélésem volt? Akkor annak nem lenne valami tünete?

Volt nekem vetélésem. És akkor barnázgattam, majd véreztem és görcsöltem.

Akkor sem látszódott még 5 hetesen, csak 5 hét 3 naposan láttak először petezsákot, de akkor már 9mm-est benne szikhólyagga és 9500 volt a HCG-m. Rá 3 nappal már 16mm-es volt, de sajnos a mellette levő hematóma szívta el a petezsákot.


Annyit mondott a szonográfus, hogy ez még nagyon korai, hogy lásson is valamit, ugyanis még csak kb 1 hete ha késik. Ilyen korán kár még jönni. Mintha látna valamit, de nem biztos.


Olvastam egy nőgyógyász oldalán, hogy a fogantatástól számított 21-23. napon mutatható ki legkorábban a terhesség, de akkor is még olyan pici, hogy nem biztos, hogy észreveszik, az függ az orvos tapasztalatától és az uh. minőségétől.


Nem szeretném ilyennel riogatni magam. Remélem hamarosan kiderül, hogy mi is az igazság. Biznom kell ebben a piciben. 6 éve várunk rá... És nem retteghetek folyton....hogy most mi is van.....


Megmondom őszintén, már megbántam a pénteki uh-ot!

2014. márc. 16. 09:18
 18/22 anonim ***** válasza:

Drukkolok,hogy igazad legyen!6év utan gondolom mit érzel!

Sajnos nem,a korai vetélés nem jar mindig barnazassal..

Írjal majd nekunk később,ha már tudsz vmit!

2014. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ígértem, hogy jelentkezem, aki olvassa még, annak a következőket üzenem:


Tegnapi uh alapján: petezsák: 13,6mm, benne életjelenség/keringés/vagyis akinek jobban tetszik pulzált a mi kis drágánk aprócska kis szíve.

Grav: 6/7


Úgyhogy nem láttak 5 hetsen semmit nálam, rá egy hetére meg ver már a kis szíve is.


Most már én is tudom, hogy nem kell az ilyentől megijedni. Hiába írja más, hogy neki már négy hetesen látszott a petezsák, nem biztos, hogy nálad is látni fogják.

A kórházi teszt halványabb volt. De biztosan azért, mert alig, hogy megjelent a két csík (5mp) a nő már ki is dobta a szemétbe, mondván, hogy ez nagyon halványka... Vártunk volna még 1 percet, az is ugyonolyan erős lett volna.


Ja és ez a tegnapi hasi uh volt. És minden szépen látszott.


Köszönöm mindenkinek a pozitív, illetve a negatív véleményeket egyaránt!


Valamint üzenem, annak, aki a korábban feltett kérdésemre, hogy szerintetek pozitív ez a teszt, azt üzente, hogy hogy lenne már pozitív? A pozitív az, ha mind a két csík egyforma erősségű. Kedves hozzászóló: NEM IGAZ!!!!!!!!

2014. márc. 22. 05:37
 20/22 anonim ***** válasza:
De Jo hirek!gratulalok boldog babavarast!
2014. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!