Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért tesztelnek olyan sokan...

Miért tesztelnek olyan sokan az apuka nélkül?

Figyelt kérdés

Nekem annyira furcsa, hogy mennyien az apuka nélkül tesztelnek. Miért nem együtt teszteltek?

Nem szeretnétek együtt átélni azt az örömöt, hogy gyereketek lesz? Vagy ha esetleg negatív, nem jobb, ha ott van a párotok és megvigasztaljátok egymást?


2016. febr. 14. 10:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Első UH-ra is úgy mentünk, hogy ő is el tudjon jönni, hogy ha bármit is lát/nem lát az orvos, azt együtt éljük át."

Na, ez a másik dolog, ami meg sokszor nem a páron múlik.

Nálunk még a 12 hetes uh is hüvelyi úton történt, eleve be sem engedtek senki hozzátartozót, ahová én jártam, még az apukát sem. Úgyhogy a férjem először a 19 hetes uh-n volt bent.

2016. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%

3. terhességem, egyiknél sem volt ott a párom. Nem ettől lesz jobb férj vagy jobb apa.


Mindhárom terhességem viszonylag hamar összejött, az elsőnél én sem akartam elhinni, hogy az első hónapban "sikerült", így a tesztet délután csináltam, ekkor dolgozott, de rögtön felhívtam.


A másodiknál épp a kórházból jöttünk haza (komoly mandulagyulladása volt a gyereknek), magam sem hittem, hogy attól késik, ráfogtam a stresszre. A párom szólt, hogy szerinte terhes vagyok, reggel csináljak tesztet. :)

Hasonló volt ehhez a mostani is, mert én tipikus korán kelő vagyok (hajnali 4-5 óra), ő viszont durmolni szeret ilyenkor. Megcsináltam, és reggel a kávé mellett megemlítettem neki, hogy gyorsabban felébredjen. :)

2016. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem senki nem gondolja azt, hogy ettől jó vagy rossz az apa. Inkább olyan érzésem van nekem is, hogy kihagyjátok a párotokat egy fontos dologból.

Ha a sokadik negatív tesztetek van, nem áruljátok el neki. Miért? Rá nem tartozik, hogy már X hete késik, de nem lett pozitív a teszt? Nem beszélgettek arról, hogy mikor kellene orvoshoz menni?

Vagy idő előtt tesztelgettek? Minek?


Én sose teszteltem idő előtt, a férjem is magától értetődőnek vette, hogy jelen szeretne lenni, ha oda kerül a sor. Épp ezért kivártuk a hétvégét. Azon a max. 5 napon már semmi nem múlik.


A magánorvoshoz ő is mindig jönni szeretett volna velem, és én is igényeltem, hogy ott legyen.

2016. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem senki nem gondolja azt, hogy ettől jó vagy rossz az apa. Inkább olyan érzésem van nekem is, hogy kihagyjátok a párotokat egy fontos dologból. "

De mi a kihagyás abban, hogy nincs ott egy légtérben a másik, mikor a teszt készül? Utána nyilván úgyis mindenki elmondja a párjának.

Vagy mi van azokkal, akik mondjuk így szeretnék meglepni a párjukat, hogy tesztelnek, pozitív és mondjuk egy ráutaló kis ajándékkal készülnek a leendő apukának?

Attól, mert valaki nem a párja mellett tesztel, attól még nagy hagyta ki semmiből!

Meg aztán, akkor minden apának ott kell lennie végig szülésnél is, mert elvégre abból se maradjon már ki, nem? Holott nem így van és az is mindenkinek a magánügye.

Itt én teljesen el tudom fogadni azt, hogy valakik ezt is közösen csinálják, de akkor fogadjátok már el ti is, ha valaki meg másként csinálja! És nem, ettől nem marad ki semmiből. Sőt, hiába van ott a teszt készülésekor, ha utána mondjuk egy csomó fontos, gyerekkel kapcsolatos dolognál meg nincs ott, pedig sokkal többet jelentene...

2016. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

mindenkinek más a fontos és mások a lehetőségeik. Tudok olyanról a baráti körünkben, ahol a férj nem járt el a terhesgondozásra és a védőnőhöz sem, mert egyiküknek se volt rá igénye, vagy neki lehetősége.


mi mindig együtt megyünk ezekre és együtt is teszteltünk, de mi ilyenek vagyunk és kész, más meg másmilyen. Meg csak két hónapban kellett 1-1 tesztet ellőni, könnyű volt összeegyeztetni. Az én férjem is részt akart benne venni, de nem biztos h mindenki szeretne vagy lehetősége van rá. Pl. valakinek lehet kamionos a férje vagy éjszakás.

2016. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az én férjem nem kamionos, nem éjszakás, a "műszakozást" hírből sem ismeri, irodista, tervező. Ha teszteltem elmondtam neki az eredményt, de nem kívántam, hogy ott legyen a vécén, amikor lepisilem a pálcikát.... A szülésnél ott volt. Engem negatív tesztnél nem kellett soha vigasztalni, nem halt meg senki.
2016. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
De gondolom nem is 2-3 évet próbálkoztatok...
2016. febr. 14. 19:39
 18/23 anonim ***** válasza:

"De gondolom nem is 2-3 évet próbálkoztatok.."

És ha a másik fél nincs ott, mikor a másik tesztel, csak elmondja, hogy negatívat tesztelt akár órákkal később, akkor nem lehet vigasztalni, csak ha ott van?...

2016. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szerintem itt ti támadtok minket, nem mi titeket. :)
2016. febr. 14. 19:45
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem 2-3 évet próbálkoztunk, csak vetéltem előtte négyszer...jujj de jó nekem!
2016. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!