Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most leszek 17éves es pozitiv...

Most leszek 17éves es pozitiv a terhességi tesztem. Valaki valami tanács? .

Figyelt kérdés

Ezen a heten töltöm be a 17et a párom 21lesz 2honap mulva,es 2pozitivat is teszteltem par napja...

Nem szeretnem otthagyni a sulit de semmiképp sem szeretnem elvetetni a babát ,anyukámnak meg nem mondtam el az egeszet csak hogy nem jott meg..de tudom hogy nem erőlködne az abortusz mellett, a párom elmenne dolgozni en magántanulóként szeretnem befejezni a sulit .. Valakinek volt valami hasonló tapasztalta esetleg?sajnos Magyarországon annyira lenézik a fiatal anyukákat es felek is tole hogy "elitelnek"...


2016. nov. 26. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
17 évesen nem tartottam meg... annyira szerelmes voltam hogy hiàba én magam elbabáztam volna szívesen és a nagyszülők se fordultak volna el tőlünk illetve nem hagytak volna éhen halni minket... tudtam hogy az akkori páromnak komoly áldozatot kellett volna hoznia és az egész jövőjét tönkre tette volna pedig kítűnő tanuló volt tele lehetőséggel. Azóta már más a férjem és utólag azt kell mondanom hogy nem bántam meg az akkori döntésemet. két rossz közül a helyes döntést sikerült meghoznom. 2 gyönyörű kislányunk van a férjemmel. Meg kellett ehhez fejben is érni. Illetve az sem utolsó szempont hogy biztos anyagi háttérrel tudtunk gyerekeket vállalni nem pedig másokra támaszkodva.
2016. nov. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Nehez gyotrelmes elet all elotted. Szazszor es ezerszer kerdezed meg majd magadtol h mi lett volna ha... nagy valoszinuseggel egyedulallo anya leszel mert a huszoneves apa hamar ra fog jonni h a gyerekneveles nem csak moka es kacagas. Jomagam baba mellett diplomaztam le, biztosithatlak baromi nehez lesz es sokszor vert fogsz izzadni. De egy anya mindig anya marad igy erte mindig menni fogsz tovabb. Viszont a boldogsagot ne vard majd nehany ev mulva.
2016. nov. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
78%
Szerintem is gondold jol át, most komolyan másoktól akarsz függeni? Ők is megunják majd aztán csak vita lesz belőle hogy mindent ők fizetnek rátok. Az apuka is hamar rájön hogy nem mèznyalás az egèsz ès vègül egyedül maradsz. Ne rontsd el az èleted.
2016. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Szia 23 eves vagyok 18voltam 2honap hiján mikor terhes lettem,elakartam vetetni mår a korhazban voltam mikor meggondoltam magam..suliba jartam,sajnos abba hagytam de igyis megvagyunk!! Anyukam imadja az unokajat es segitetettek nagyon sok mindenben annak ellenere hogy eloszor elleneztek hogy megtartsam,azota is az apukajaval vagyok,ha jo a håttered ne vetesd el csak azert mert nincspenzed es suliba jarsz par even belul egyedul is eltartsátok magatokat!!
2016. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%
Tartsd meg a babát, ha teheted! Ne törődj az ítéletekkel! Lehet nehéz lesz, lehet, hogy apuka is ott hagy majd egyedül, de nekem van egy barátom, ő is ilyen tájban szült, 30 évesen meg mindenki rá irigykedett - különösen a sok savanyú szingli 30-as 40-es nők -, hogy már van egy tini lánya, akivel még simán el tud menni együtt partizni, ha akar...
2016. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, ez tök jó tanács! Kérdező, ha 30 éves leszel, elmehetsz a 13 éves gyermekeddel partyzni, hátha ő még korábban teherbe esik majd, mint te, és 30asként nagymama leszel, és az összes 30as, 40es szingli nő megpukkad majd az irigységtől :D eszem megáll. Nem tudom milyen "savanyú szingliket" ismersz, mondjuk tény hogy az én környezetemben nem szült senki gyerekként, szóval bár 30 elmúltam, és még mindig nem szeretnék gyereket, de ha lenne is ilyen ismerősöm, nem szívesen járnék a kamasz gyerekével bulizni. Biztos vaskalapos vagyok...

Kérdező, én elvetetném, te meg ezt nem szeretnéd, tanácsként... tanulj aztán dolgozz keményen, amint tudsz, már ha szüleid részt vállalnak az egészben, mert anélkül kb nem fog menni. Párod mit szólt?

2016. nov. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom miért kell itt tragédiaként előadni a korai anyaságot, és máris temetni a kérdező életét. Koránt sem biztos hogy egyedül marad. Barátnőm 16 évesen szült, 18 évesen férjhez ment a gyermeke apjához,aki akkor 24 éves volt, 20 évesen érettségizett, ovis korú gyermek mellett diplomázott.

Most már két gyermekes két diplomás felnőtt nő, jó egzisztenciával, saját házzal, és még mindig azzal a férfival van, akitől 16 évesen teherbe esett. Boldogok, szépen nevelik a gyerekeket, nagyon sok család példát vehetne róluk. A nagyobbik gyerek már 14 éves, kitűnő tanuló, illedelmes fiú, ő a keresztgyerekem. Komolyan állítom, a világ kevesebb lenne, ha az ő anyja is úgy gondolkozott volna, mint itt sokan. Persze nem mondom hogy könnyű volt az eleje,a szülei segítettek neki míg le nem érettségizett, utána munkába állt, levelezőn főiskolára járt és gyereket nevelt, először albérletbe, majd saját házba költöztek. Nem olyan lehetetlen mint ahogy itt gondoljátok.

2016. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!