Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák és anyukák! Most...

Kismamák és anyukák! Most akkor hogy is van ez? Belezavarodtam a családtervezős-dologba!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ez az első hónapunk, hogy nem védekezünk. Az orvosom azt mondta, hogy rögtön próbálkozhatunk, mivel nagyon alacsony hormontartalmú gyógyszert szedtem, emiatt a gyógyszerszünetes egy hét alatt ki is ürül. Tanácsolta, hogy biztos, ami biztos, vizsgáljam magam, ha nem is minden nap, de minden második nap, ha lehet csináljak ovu.tesztet, mert mégis gyógyszert szedtem és bár nem ennél a fajtánál, de volt rá precedens, hogy valakinél nem állt vissza rendesen a ciklusa. Tehát most görbét vezettem, tesztelgettem, hőmérsékletet mértem, vizsgáltam magam. Millió kérdést átolvastam itt, így többé-kevésbé felkészült vagyok. A gondom csak annyi, hogy az ovutesztem tegnap pozitív lett (ez eddig szuper!), viszont a hőm is leesett (mint egyébként peteérésnél szokás átlagban), tojásfehérjés folyásom is volt. Tehát lehetséges az, hogy pozitív ovutesztnél már van peteérés? Ugyanis ma vizsgáltam magam, a méhszájam kb. középmagasságban van és félig nyitott már csak. Tehát már volt peteérésem a testi tünetek alapján, az ovuteszt szerint majd csak most jön.

Bemásolom a könnyebb érthetőség kedvéért a cilus.hu-n vezetett kis "jegyzetemet", ami mára írja a peteérést.

Nagyon örülnék, ha valaki elmagyarázná nekem, hogy ez mégis mitől lehet. Tévedhet az ovu.teszt?


Íme a naptáram elérhetősége:


[link]


Nagyon köszönöm előre is a segítséget! Minden segítő jellegű hozzászólásért és magyarázatért nagyon hálás vagyok!

Még egyszer köszönöm!


2010. jún. 24. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha volt peteérérsed, akkor a ma délutáni ovuteszt már negatív lesz, vagy legalábbis halványabb, mint a tegnapi. A ciklus.hu, nem biztos, hogy pontosan arra a napra húzza be a peteérést, azzal ne foglalkozz, az a lényeg, hogy amikor pozi a teszt legyetek együtt legalább minden másnap.:)
2010. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Azt sokszor írták, itt is, a gyakori kérdések oldalán, hogy a ciklus.hu nem 100%-os, mert csak átlagol, nem veszi figyelembe az emberi test egyediségét. Tehát akkor, a tegnapi pozitív jelezheti azt, hogy most jön a peteérés? Viszont miért lett zártabb a méhszájam? lehet, hogy rosszul tudom, de elvileg peteéréskor alacsonyan és nyitottan helyezkedik el, most már nálam középmagasságban van és félig nyitott.


Az viszont biztos, hogyha ne adj' Isten, de nem jött/jön össze most a baba, nem megyek bele ezekbe a számolgatásokba, mert még az elején járunk, de már elvesztettem a fonalat, mi lenne később? :)

2010. jún. 24. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!