Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt aki depresszióba esett,...

Volt aki depresszióba esett, mert éveken keresztül nem sikerült a baba? Mikor vette észre és milyen tünetek alapján?

Figyelt kérdés
2023. aug. 23. 09:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz erre válaszolni szerintem. A hivatalos definíciója alapján én pl nem vagyok depressziós. De vannak hullámvölgyeim, k.va nehéz és sokszor egyik hullám követi a másikat. Ez természetes. De nem vagyok napokig, hetekig lehangolt.

Esetleg azt gyanítod hogy te az vagy?

Ha gondolod szívesen olvasom a soraidat róla. Nekem is könnyebb egy picit ha elmesélhetem. :)

2023. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia en mar erzem magamon hogy kezdek az lenni.. jeleit elsösorban ezen a platformon vettem eszre,akaratlanul is keresgélek,irasokat meg nyugtatásokat. Öszevisza bevasarolok minden honapba ;inofolic premium,d3 vitamin,maca kapszula,ovulacio teszt stb… tehat erzem hogy kezdek be dilizni. Es rohadt feltekeny vagyok a kornyezetembe levőkre akik jelenleg terhesek. Jaa es ujabban azon kapom magam hogy simogatom a hasamat… :/
2023. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Fu ugyanez volt velem az elején (1. vagyok, legyek E.) aztán mi lombikra várunk azóta de azt képzeljétek el hogy egy éve nem próbálkozhattunk (persze most se) mert az eredményeink nem voltak jók .. nem megyek bele nagyon részletesen de amúgy én is mindent szedtem már, folyton bújom a neten ilyen segítő csoportokért de sehol nem találtam...:( szerintem kellene egy!
2023. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Így vagyok én is. Mindenbe próbálom bele képzelni a háthát. Minden kis "hülyeséget" értem ezalatt vitamint, porokat, teákat, ovu teszt, hőmérő, méhpempő stb, mindent kipróbáltunk amit olvastam/hallottam.

Ha látok egy cuki baba ruhát olcsón, akkor megveszem, gondolva hogy ha jön akkor úgy is jó lesz. Illetve én is féltékeny vagyok minden körülöttem lévő, terhes/kisbabásra.

Kezdek begolyózni.

2023. aug. 25. 09:35
 5/17 A kérdező kommentje:
Húúú. Hogyhogy 1 egész évig nem lehetett próbálkozni? Azért az nem semmi.
2023. aug. 25. 09:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltékeny vagyok... bár nem mindig, igyekszem nagyon kontrollálni ezt mert már megőrültem volna ha nem.. de pl. gyerekes ismerősökhöz semmi pénzért nem mennék. Azt viszont szeretem látni ha valakinek sikerül, meg a baba videókat :333 ( egy ismerősömnek a babája nem zavar , a többi igen :D )

Hát mert beültetésre várunk, ahhoz kellett negatív citológia, ahhoz pedig műtét, utána meg a férjem eredménye is rossz lett neki antibiotikumot kell szednie... szóval január óta nem próbálkoztunk... Lassan begolyózom :I


És az a legelszomorítóbb amúgy hogy hiába keresgélek neten valami segítséget mindenhol csak 15e ft / órabért állnának szóba velem.. hát nem. Nem tudom megfizetni.. És mindenhol ennyi sajnos..

2023. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem nem depresszió csak szomorúság és csalódottság ami teljesen természetes.

Persze lehet ettől még komolyan kell venni szerintem illetve nem lesz kevésbé jelentőségteljes amit átélünk de én azért örülök hogy még bírom. Olvastam itt olyat aki öngyilkos akart lenni, annyira gyereket akart :( Mi azért idáig ne jussunk el :)

Kérdző, 2. ti hogy vagytok? Voltatok kivizsgáláson?

E.

2023. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A fészen van a Csodára várva - Lombik tapasztalatok nevű csoport, oda érdemes belépni, mert nagyon jó fej, együttérző emberkék vannak. Ráadásul mindenki ugyanezzel küszködik, vagy küszködött, így értik a problémát. Sokszor szokták a tagok ott is kiönteni egymásnak a szívüket, es mindig van aki nagyon kedvesen válaszol, szerintem ez sokat segít. Én is benne vagyok a csoportban, nekem a második lombik sikerült, éveket vártam a babára. Kitartás Lányok 🥰🥰🥰
2023. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mi most inszemezünk.


Még lombikról egyenlőre nem esett szó. Remélem nem is jutunk el addig.


Egyébként van amikor ezek az érzéseim csökkennek. Pete érés körül meg a nemvárt előtt/közben nagyon le tud veri ez a téma. De nem feltétlenül egész hónapra hat ki. Ti is így vagytok ezzel?

2023. aug. 28. 09:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Inszemesek is vannak abban a csoportban. Egyébként teljesen normális amit írsz, ez az egész egy nagy érzelmi hullámvasút, amiben az ember nem mindig ugyanúgy érzi magát. Én néha annyira rosszul voltam lelkileg, hogy úgy éreztem, hogy legszívesebben meghalnék, mert nem bírom ezt már tovább. Főleg mikor körülöttem mindenki, de tényleg mindenki terhes lett. Utána meg megint minden jobb lett. Szerintem az a dolog, ami a legjobban tud segíteni, hogy ne érzelmekkel nézd a helyzetet, hanem teljesen reálisan. Tudd azt, hogy bármikor összejöhet a baba es probalj meg ellenállni a lehúzó gondolatoknak, tudom ez sokszor nagyon nehéz. Nekem segített az, hogy tudtam, hogy elmegyek a falig is, es mindent megteszek ami rajtam múlik, a többi már Isten/univerzum dolga. Ami nagyon érdekes, hogy a pozitív teszt után sem könnyebbültem meg, pedig amikor még azért küzdöttem, hogy sikerüljön a baba, akkor úgy képzeltem, hogyha ott lesz a pozitív teszt a kezemben, akkor egy csapásra minden bajom el fog múlni. Hat nem így lett…. Nekem még utána jöttek az igazi parák. Kb minden UHra gyomorideggel mentem, hogy vajon van-e szivhang, úgy fejlődik-e ahogy kell, van e még mindig szivhang, stb. Képtelen vtam elhinni, hogy végre sikerült, 18 hetes terhes vtam, mikor a családnak is elmondtam, addig senki nem tudott semmit. Most vagyok a 33 hétben, de még mindig dolgoznom kell azon, hogy ne idegeskedjek állandóan, pedig minden UHn és vizsgálaton rendben vt minden. Nehez dolog ez.
2023. aug. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!