Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt aki depresszióba esett,...

Volt aki depresszióba esett, mert éveken keresztül nem sikerült a baba? Mikor vette észre és milyen tünetek alapján?

Figyelt kérdés
2023. aug. 23. 09:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszolo vagyok. Sajnos nekem magas a prolaktin,iletve pco es mindezt 1 honapja tudtam meg. Holott 2 evig 2-3 havonta jártam az orvosokat…
2023. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez a hullámvasút borzalmas.

Én is néha megtudnék fulladni 🫣🫣

De nekem ez segített , mármint az írás hátha nektek is a nehéz napokon ;

[link]


Ezeket a napokat csak átvészelni lehet azt hiszem. Csak kàr amikor újra kezdődik

2023. aug. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, oly sok idő után nehéz elhinni végre. És természetes, hogy ennyire félted, hisz ha mondhatni így akkor te tényleg "megküzdöttél" érte.

Valahogy mindig jobban félti és óvja a gyermekét az akinek nehezen jött össze, mint az akinek az első hónapba minden gond nélkül összejött.

De ez teljesen rendjén van így.

Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek, könnyed szülést! 🥰


Megkérdezhetem, hogy van e olyan dolog ami szerinted segített neked a teherbe esésed hónapjában?

2023. aug. 29. 08:03
 14/17 A kérdező kommentje:

11-

Ezt én is tapasztalom, hogy teljesen felületesek az orvosok. Nem derítenék ki mi a fő gond, inkább csak rá tömnek gyógyszerekkel. A 4. orvosomhoz járok most...

Küldtek további vizsgálatokra is? Vagy kaptál rá valamit?

Sajnos a PCOS aljas egy dolog. :(


12. Köszönöm a linket.😘

2023. aug. 29. 08:06
 15/17 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, semmi különös nem volt abban a hónapban, bár én nem is szedtem semmilyen csodaszert egyáltalán (viszont már korábban, a babaprojekt elkezdése előtt átálltam az egészséges életmódra + sportra + vitaminokra, rendszeres verkep nézetése stb, mivel nekem van egy krónikus betegségem). Nálunk a férjemnél volt a probléma, sajnos az ő spermaképe volt nagyon rossz, de vele se szedettek semmit, hanem amikor látta a doki hogy mi a helyzet, akkor azonnal mondta, hogy ez lombik lesz. Nekem csak egy sima hormonpanelt csináltak, ahol látszólag minden rendben volt, így engem nem is vizsgáltak tovább. Valahol jobb volt így, mert nem vesztegettük az időt a különféle csodaszerek probálgatásával, már csak azért is, mert én már 35 éves voltam, mikor kezdtük a lombikozást. Az első lombiknal 3 beültetés volt, amiből egyik sem lett sikeres, majd a második lombik első beültetése sikerült. És amikor sikerült a beültetés, akkor sem éreztem az égvilágon semmit, semmilyen tunetem nem volt, ugyanúgy, ahogy a sikertelen beültetéseknél sem.
2023. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, azt nem olvastam vissza, hogy neked lombikos bébid van. Azt hittem közben sikerült spontán, ezért kérdeztem.

A rosszban a jót nézve igen, ezzel rengeteg időt megspóroltatok így.

Nem számít hogy miként, mikor, fogant. Az a lényeg, hogy meg van és hogy egészséges legyen!


Hogy viseled a várrandósságot?

2023. aug. 30. 09:41
 17/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én is csatlakozok,ha nem baj. Igaz nem évek óta próbálkozunk,hanem lassan 1 éve. A családunkban mindenkinek elsőre összejött a baba,én is úgy voltam, hogy biztos nekem is úgy lesz. Hát nagy pofon volt az élettől,hogy mégsem és időközben kiderült, hogy nem is lesz egyszerű annyira. Pár hónapja derült ki, hogy PCOS-es vagyok. Azon kívül,hogy menstruáció előtt pár napig barnáztam,semmi se utalt rá,mindig időben megjött, olyan túlzott szőrösödésem, pattanásaim se voltak.


Szóval pár hónapja nagyot fordult az életem. Először fel sem fogtam, sokkot kaptam, hogy soványként mi lesz velem,ha innentől figyelnem kell az étkezésekre. A mozgást csak 1 hónapja iktattam be, sosem mozogtam előtte a gyalogláson kívül, gondoltam nekem minek ugye.


A napokban kezdtem úgy érezni,hogy már semmi se érdekel. Egyszerűen ettől többet már nem tudok tenni. Bejelentkeztem már egy meddőséggel foglalkozó nőgyógyászhoz is,aki a lakóhelyemen a meddőségi intézetben is dolgozik. Itt tartok most.


Azzal egy kicsit megnyugtattatok,hogy többen is féltékenyek vagytok azokra,akik terhesek. Ez a legszörnyűbb, tényleg mindenki terhes lesz,olyan is,aki nem is tervezte.


2-es válaszoló,neked mivel kezelik a PCOS-t? Metformint kaptál? Prolaktinra bromocriptint?

2023. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!