Szerintetek jogos, hogyha addig nem akarok lombikra menni, amíg a férjem nem szokik le a káros szenvedélyeiről?

Figyelt kérdés

Mindkettőnkkel vannak gondok sajnos. Már 2 éve nem jön a baba. Inszeminációval se sikerült. Bevallom a lombiktól azért tartok minden értelemben. Én már 3-4 hónappal azután, hogy neki álltunk a babaprojektnek, mondtam, hogy nem biztos, hogy el akarok menni a végsőkig, hogy legyen gyerek. És nem arról van szó, hogy nem akarok annyira anya lenni, mert nagyon is vágyok rá, csak éppenséggel tartok tőle, hogy lelkileg engem nagyon tönkre tenne, már így is sokszor nagyon odavagyok.

Lehet hogy ez zsarolásnak számít, de én nem annak szánom. Én elfogadom azt az opciót is, hogy nem szokik le a cigiről, de akkor nekem se erőltesse a lombikot. Én már szoktatom magam a gondolathoz, hogy gyerek nélkül éljem le az életemet, tehát nekem, mondom ez is egy járható út.

Szerintetek?



2023. aug. 28. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehetséges, hogy a "káros szenvedélyek" - pontosan miröl is van szó? - miatt ne sikerül a teherbeesés????

Ha netán alkoholista, drogos, cigizik, akkor nem sok értelme van gyereket vállalni vele.

2023. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem inkább azt mond meg a férjednek, hogy már nem is akarsz annyira gyereket. Az, hogy te a leszokástól teszed függővé a dolgot valószínűleg csak egy kibúvó, álindok, mert ha nem szokik le akkor legalább tudod mire és igazából kire fogni, hogy nem lesz gyerek.
2023. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Jogos. Kicsi "ár" ez egy gyerekért. Gyereknek se jó példa a bagós szülő. Ha nők ezrei le tudnak szokni, amikor gyereket vállalnak, akkor egy pasi is.
2023. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
37%
Biztos, hogy osszeilletek a pároddal? Amikor már ennyire nem jön össze a baba, akkor érdemes ezen elgondolkodni. Ennek van oka, és nem csak biológiai.
2023. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jogos. Azért egy lombik elég megterhelő egy nő számára, a gyermekvállalás pedig komoly dolog, ami áldozatokkal jár. Ha ő annyit nem képes megtenni, hogy letegye a cigit, milyen jogon várja, hogy te áldozatot hozz a lombikkal?
2023. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Jogos. Te egy kicsit többet teszel kockára a lombikkal, mint a szaros cigi. Te vásárra viszed a bőröd, ő meg ennyire nem képes?
2023. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Neked testi értelemben sokkal több mindenen kell és kell majd keresztülmenned a sikerért, annyit ő minimum megtehetne, hogy leszokik a dohányzásról, amiről bebizonyították, hogy lassítja a spermiumok mozgását.

Az szerintem nem fair, hogy Te tegyél meg mindent, menj keresztül mindenen és viselj el mindent, míg ő a cigiről se akar leszokni.


Volt egy ismerős házaspár a rokonságban, ahol a férj felpofozta a feleségét, amikor nem sikerült a lombik, mert ez szerinte a nő hibája... Ő sem volt benne ebben lelkileg. Akart gyereket, minden áron, amíg neki semmit se kell tenni érte. Ők szerencsére időben elváltak.

2023. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is abszolút jogos.

Egészségtelen, büdös, drága.

Akár lehet ez is egy gát, akár testi, akár pszichológiai is nála és nálad is.

2023. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos. Egyrészt, bizonyított, hogy mind a dohányzás, mind a passzív dohányzás (nem tudom, előtted dohányzik-e) rontja a teherbeesés esélyeit. Plusz az anyai passzív dohányzás is károsítja a magzatot. Plusz a már megszületett gyereknek sem tesz jót.

Ha ennyit nem hajlandó megtenni azért, hogy nagyobb esély legyen arra, hogy megfoganjon a gyerek (és utána egészséges legyen), én biztosan nem nyomatnám magamba a hormonokat.

2023. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Részben jogosnak érzem. De csak részben.

Jogos, mert ha annyira akarna gyereket, veled, letenné a cigit ha kéred.

(Mondjuk az én párom nem dohányzik, de ha cigizne sem tetetném le vele. En cigiztem. Letettem. Tudom milyen).


Másrészt lesül az írásodról, hogy te már a hátad közepére sem kívánod azt a gyereket, ahogy a kapcsolatot sem. Ha szeretnéd, nem merülne fel, hogy vadidegenektől kérj megerősítést magadnak.

Aki pedig annyira akar gyereket, az elmegy a végsőkig. Nem félúton feladja mondvacsinált okokból.

2023. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!