Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szülés után mikorra kell...

Szülés után mikorra kell rendszereződni a ciklusnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly júniusban született a kisfiam, tehát most 7 hónapos.

Kb. 1 hónapos koráig szoptattam, szóval hamar meg is jött az első mensim. És azóta még 5ször, de totál rendszertelen a helyzet. 23 nap, 26 nap, 29 nap, 25 nap, meg ilyenek… most vagyok a 26. ciklusnapomon, és megint úgy néz ki, hogy ma még meg fog érkezni.

Az a szerencsés típus vagyok, aki érzi mindig a peteérését, és azt is érzem, hogy valami nem oké olyankor, később van, mint kéne, nem a 14. napon, hanem később pár nappal, és ahelyett, hogy emiatt kitolódna a ciklusom 30-32 naposra, még hamarabb meg is jön… tehát a luteális fázisom kb 10 nap körül van összvissz.

Kis korkülönbséget szeretnénk a gyerekek között, ez a második hónap amikor már nem is védekezünk.

Ha most megjön, akkor érdemes elmenni nőgyógyászhoz ezzel? Vagy korai 7 hónappal szülés után és várjak még? Mármint tudom, hogy 2 hónap sikertelenség még nem a világ vége, hanem a rendszertelen ciklusom zavar. Szerintem azért mostanra már illett volna rendszereződni neki, nem?

Egyébként nem pecsételek mielőtt megjönne, csak kb. fél napig rózsaszínes a folyásom (most épp itt tartok), aztán indul a niagara… ezt normálisnak gondolom, de azt nem, hogy 23-29 nap között bármikor megjöhet.



jan. 18. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvost kérdezd meg. Én úgy tudom pár nap plusz mínusz még pontosnak számít de az egy hetet nem tudom, hogy belefér e. Azért hiába nem szoptatsz, szerintem azert a terhesség és a szülés is elég nagy dolog. Meg hát nem vagyunk egyformák. Én szoptatok mégis rendszeresek voltak már 3 hónap után. Szerintem kérdezz meg egy orvost az biztosat tud mondani.
jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvosom, hogy a szülés utáni első menstruációtól számított egy éven belül kell rendeződnie. Nekem amúgy az első fél év nagyon kaotikus volt, 25 nap aztán 38, nagyon rendszertelen. Fél év után rendeződött nekem.
jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi is most pont ugyanígy vagyok. Csak annyi különbséggel, hogy egyszer megjött, és azóta nem akar másodszorra. Csinálok lh tesztet is, de egy csíkos mind. Én elmegyek orvoshoz, ha baj nincs is, legalább tudni fogom. Amúgy is (kezelt) pm alulműködésem van, aktuális lenne egy labor.
jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3 hónapos a fiam, és 2 hónapig szoptattam (bár nem így nevezném alog volt tejem mindig pótlást kellett kapnia, de mindegy is) és nekem eddig egyszer érkezett meg az 11 napig tartott így megkérdeztem a dokim azt mondta ha egy éven belül nem rendszereződik akkor kell tüzetesebben megnézni. Addig normális az össze visszaság. Csináltak labort 6 hét után az meg jó volt.
jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a rendszertelen ciklusoddal van a probléma. Ovulálsz. És az ovuláció a legfontosabb, van aki úgy esik teherbe( véletlen) hogy meg sem jött még a menstruációja szülés után, szoptat és a többi. 10 napos a luteálisod?Nekem 9napos volt és mégis teherbe estem 3 hónap próbálkozás után( 1 baba).Az a lényeg hogy ovulálj tök mindegy mikor.Szerencsés vagy/ voltál hogy a 14.ciklusnap van/ volt ovud mint a nagykönyv szerint.nekem 18-20.ciklusnapon volt ovum 28-30 napos ciklusnál.
jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném hogy 2 hónapja próbálkoztok, mi 3.hónapot próbáltunk tüpontos ovuval stb mind a 3x ugyan úgy próbálkoztunk, ugyanakkor ovu napján ovu elötti nap stb. erre a 4.ciklusban megfogant.Nem feltétlen van baj csak mert 2 hónapja nem jön össze.#5
jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked rendszeres ciklusod van. Egyèbkènt van akinek sosem rendszeres a ciklusa, nincs ilyen, hogy rendszeresnek kell lennie.
jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez rendszeresnek számít. A rendszertelen az ha valakinek egyszer 20 napos egyszer meg 45 vagy 2 hónapig nem jön meg aztán 2 hónapig meg igen.


Nem vagyunk gépek, ilyen 5-6 nap eltérés nem számít, a legtöbb nő ilyen eltéréssel menstruál, az a ritka akinek mindig pontosan 28 napos.

jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Okés, köszi mindenkinek, akkor nem parázok. Csak ezelőtt óramű pontos 28 napos ciklusom volt, azért furcsállom ezt a katyvaszt most. De nyilván egy terhesség és szülés sokmindent megkavar.
jan. 18. 18:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Én már 3.honaptól menstrualok ( és szoptatok ezerrel még mindíg). Pár nap eltérés van néha de ennyi. Nekem mintha azt mondta volna a doki hogy megjön utána fél év is lehet mire rendeződik. De nem vagyok 100%-ig biztos a memóriámban🙂 ja meg azz is mondta h 1 évig ha lehet ne legyek terhes..nektek nem mpndtak ilyet?
jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!