Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szülés után mikorra kell...

Szülés után mikorra kell rendszereződni a ciklusnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly júniusban született a kisfiam, tehát most 7 hónapos.

Kb. 1 hónapos koráig szoptattam, szóval hamar meg is jött az első mensim. És azóta még 5ször, de totál rendszertelen a helyzet. 23 nap, 26 nap, 29 nap, 25 nap, meg ilyenek… most vagyok a 26. ciklusnapomon, és megint úgy néz ki, hogy ma még meg fog érkezni.

Az a szerencsés típus vagyok, aki érzi mindig a peteérését, és azt is érzem, hogy valami nem oké olyankor, később van, mint kéne, nem a 14. napon, hanem később pár nappal, és ahelyett, hogy emiatt kitolódna a ciklusom 30-32 naposra, még hamarabb meg is jön… tehát a luteális fázisom kb 10 nap körül van összvissz.

Kis korkülönbséget szeretnénk a gyerekek között, ez a második hónap amikor már nem is védekezünk.

Ha most megjön, akkor érdemes elmenni nőgyógyászhoz ezzel? Vagy korai 7 hónappal szülés után és várjak még? Mármint tudom, hogy 2 hónap sikertelenség még nem a világ vége, hanem a rendszertelen ciklusom zavar. Szerintem azért mostanra már illett volna rendszereződni neki, nem?

Egyébként nem pecsételek mielőtt megjönne, csak kb. fél napig rózsaszínes a folyásom (most épp itt tartok), aztán indul a niagara… ezt normálisnak gondolom, de azt nem, hogy 23-29 nap között bármikor megjöhet.



jan. 18. 15:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

1 évről tudok én is, miután először megjön szülés után.

De az nem gáz, hogy nem naprapontos.

Az se gáz, ha néha elmarad az ovuláció - ezt csak arra írom, hogy érzed, hogy néhány ciklus nem oké. Ha igazad van sem gond.



Nekem meg annyira erős lett, hogy hiába alussza át a 9 hónapos az éjszakát, éjjel ébresztőre kelek always 5-ös betétet cserélni 2 éjszaka is. Korábban hasonló sem volt. Remélem nem maradok így :/

jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ja igen, ne is mondd, nekem is brutál. Én éjszakára a megmaradt szülés utáni pelenkáimat használom. :D Kegyetlen.

Az átaludt éjszakákért pedig irigyellek. :D

jan. 18. 19:58
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, nekem még szülés után 4 évvel is sokszor volt, hogy 24 és 28 nap között jött meg. Ez nem állt helyre, de teherbe tudtam esni.
jan. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!