Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Abba hagynàtok az ovuláció...

Abba hagynàtok az ovuláció indukciós kezelést ha a szexuális élet nagyon kevés lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal három hónapja vagyunk ovuláció indukciós kezelés alatt. Vagyis pontosítva én vagyok gyógyszeres kezelés alatt, az ő értékei és eredményei rendben vannak. Kapok clostybegytet és repesztő injekciót is. Még három hónapunk van, mielőtt tovább lépnénk. Jelenleg ott tartunk,hogy a párom elkezdett egy új munkahelyen dolgozni és elég fáradtan esik haza, már nem szoktunk együtt lenni csak hetente egyszer. Illetve pont amikor repesztik a tüszőt. Nekem ez kezd kellemetlenné válni, és szeretném kicsit abbahagyni a kezelést,hogy rendbe jöjjünk szexuálisan ne csak a gyerkőc miatt legyünk együtt. A férjemet valószínűleg nem fogja jól érinteni a dolog, mert nagyon szeretne gyermeket. Én viszont nem szeretnénk csak a gyerek miatt élni nemi életet. Mit gondoltok?

jan. 22. 18:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de ha valakinek egyáltalán nincs ovulációja, akkor az első kör akkor is ez, mivel némileg egyszerűbb és veszélytelenebb, mint a lombikkezelés.

És ha nem érne semmit, ki sem találták volna.

Nekem volt ovuláció indukciós kezelésem és terhes is lettem belőle, az más kérdés, hogy sajnos nem maradt meg a terhesség.

jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%
11 de pont erről beszélek ha alapból problémák vannak hiába erőltetik rá a szervezetre az ovulációt, mert jó eséllyel a terhesség nem fog megmaradni. Szóval a sz*rnak egy pofon.
jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted a lombik mi?

Nyilván kezelik, amit lehet, de a kezelés mellett sokszor szükség van erre. Örülj neki, hogy neked nem kellett.

jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%
13as nekem is 3 év után sikerült spontán, a meddőségiben azt mondták természetes módon esélyem sincs, lombikkal is minimális. Egyébként a védőnő is pont ezt mondta hogy az esetek 90%ában nem kellene lombik, az alap hormonális problémákat kellene kezelni, csak nyilván az nem megy egyik napról a másikra. A gyerek meg mindenkinek rögtön kell, azonnal.
jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
49%

"Oké, de ha valakinek egyáltalán nincs ovulációja, akkor az első kör akkor is ez, mivel némileg egyszerűbb és veszélytelenebb, mint a lombikkezelés."


Feltéve, ha előtte csináltak neki átjárhatóságit, mert sajnos gyakran olvasom itt, hogy divat úgy felírni, hogy nem volt ilyen vizsgálat.

De amúgy persze, előbb ezzel kell megpróbálni, hátha.

jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
#8 természetesen kezelik, gyógyszereket is szedek mindenre.
jan. 22. 20:32
 17/26 A kérdező kommentje:
Illetve teljes életmódváltáson megyek keresztül, dietetikus által személyre szabott étrenddel.
jan. 22. 20:36
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert a védőnő aztán marhára tudja, tényleg:D


PCOS-em van. Nem vagyok elhízva, sportolok heti 3x, IR diétát tartok, semmi más bajom nincs, mégis, ha a fejem tetejére állok, akkor sincs rendszeres ovulációm. 6 havonta egyetlen lehetőség, ami vagy összejön vagy nem, az meg kicsit karcsú. Szóval nem, nem "azonnal" kell a gyerek, de valóban nincs 5-10 évem arra, hogy majd egyszer talán teherbe esek spontán.

jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Az sem igaz, hogy ezek a kezelések nem használnak. Nekem összesen 3 ilyen stimulált hónapon volt, abból született 2 gyermekem. Pcos, pajzsmirigy alulműködésem van. Annyi, hogy nekem uh - val követte a doki a ciklusomat.

Válaszoló. Nem a legjobb az időzített együttlét, de azért ott is lehet kreatív az ember. Előtte vacsi, romantika, bármi, amire vágytok.

jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom itt egyesek miért érzik hogy joguk van kritizálni egy orvosi kezelés létjogosultságát, hatásosságát, ráadásul ki az aki ezt hasznos válasznak tartja erre a kérdésre... Nem az volt a kérdés hogy indokolt-e az orvosi kezelés, mivel azt otthonról a kórelőzmény nélkül még orvos se tudná megállapítani, nemhogy a spontán gyerekes műkörmös...


Kérdező

Ha úgy érzed szünet kell tartsatok szünetet. Egy-két hónap nem a világvége. Ráadásul ha több hónapja nem vezetnek eredményre ezek a kezelések lehet érdemes lenne inkább meddőségi központ felé venni az irányt. Sok intézményben hosszú a várólista.

jan. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!