Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos lányok! Az inzulinreziszt...

Pcos lányok! Az inzulinrezisztenciám értékei:. Ezek jó értékek?

Figyelt kérdés
Glükóz előtt: 6,2, 120p. után: 8,2. Nincsenek referencia értékek, és én úgy gondolom ezek jó értékek, mégis mercformint ír fel a pcos-re az endokrinológus. A nődoki meg azt mondta azt hagyjam abba és fogamzásgátlót szedjek. Mit tegyek? (Vékony vagyok és nem szereténk még babát!)

2012. jan. 26. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ez csak egy cukorérték, mi az inzulin értéke? Azt is kéne tudni, nekem pl nagykönyve illő a cukrom, de az inzulinom az egekben, ezért kell Merckformint szednem és diétáznom. Magában a Merckformin ne mér egyébként túl sokat, diéta is kéne mellé...
2012. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez az inzulin értéke!

A vércukor: éhgyomori: 4,4, 2 óra múlva: 4,3.

2012. jan. 26. 11:44
 3/19 anonim ***** válasza:
10 alatti érték remek inzulinnál, bár jó lett volna 1 óra múlva is csinálni egy vérképet, mert az ad pontos képet
2012. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Milyen vérképre gondolsz?

Mert LH FSH-t néztek, meg a többit, az nálam a nem jó!

LH:10,23, FSH: 5,5, TSH:2,3

2012. jan. 26. 12:44
 5/19 anonim ***** válasza:

60 pereces inzulinod?

elvileg az a teljes, ha éhgyomorra, majd 60 perc múlva és 120 perc múlva is vesznek vért

2012. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az nincs, azt nem kért a doki!
2012. jan. 26. 13:14
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat! Olyan jó beszélni erről valakivel, aki valamennyire is érintett a témában! Szóval köszi!
2012. jan. 26. 13:17
 8/19 anonim ***** válasza:

Én abban neked nem tudok segíteni, hogy jók-e ezek az értékek.

Viszont nagy dilemma, hogy szedjed-e a gyógyszert és diétázz meg sportolj, ha még nem szeretnétek babát.

Nem mondom, hogy szedj fogamzásgátlót, nem mondom, hogy szedd a merckformint. Ez a te döntésed, elmesélem neked, én hogyan csináltam.

Amíg nem akartunk babát, szedtem a fogamzásgátlót, így volt minden hónapban megvonásos vérzésem. Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba, abbahagytam a gyógyszert és vérvételt csináltattam, hogy milyenek az értékek. Sport és diéta, de a gyógyszert nem írták fel. Akkorra eltüntek a ciszták. Második hónapban sikerült a baba, problémamentes terhesség, kisfiú. Majd a kistesó nehézkesebben jött, mivel nem akartak a kilók lemenni. Újabb vérvétel, gyógyszer, mozgás és diéta. Másfél év kellett, mire rendezödtek a dolgok odabent. És novemberben megfogant a kistesó.

Remélem tudtam segíteni.

12+6hkm

2012. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! A sportot szeretném elkezdeni, de a diétával vigyáznom kell, mert egy darabig betartottam, és fogytam egy kilót, ami nálam nem előnyös a 168 cm-mel és az 50kg-al. Val.színűleg hallgatok a nődokira és fogamzásgátlót fogok szedni, aztán ha babát szeretnénk majd kezdem előről a kivizsgálásokat!

Gratulálok a babákhoz!

2012. jan. 26. 14:12
 10/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Köszönöm, nagyon büszke vagyok rájuk! Aztán lehet, hogy lesz 3. is :)

Ha nem is tartod be a diétát teljesen, mert tényleg vékony testalakt vagy, figyelj oda, mennyi szénhidrátot eszel. Ne egyél cukrot és inkább barna kenyeret egyél. Van pár olyan dolog, amit ha betartasz, minimálisra tudod csökkenteni a CH bevitelt, viszont kalóriát meg beviszel, így nem fogsz fogyni.

Minden jót!

12+6hkm

2012. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!