Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos lányok! Az inzulinreziszt...

Pcos lányok! Az inzulinrezisztenciám értékei:. Ezek jó értékek?

Figyelt kérdés
Glükóz előtt: 6,2, 120p. után: 8,2. Nincsenek referencia értékek, és én úgy gondolom ezek jó értékek, mégis mercformint ír fel a pcos-re az endokrinológus. A nődoki meg azt mondta azt hagyjam abba és fogamzásgátlót szedjek. Mit tegyek? (Vékony vagyok és nem szereténk még babát!)

2012. jan. 26. 11:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor szeretnétek majd babát, az értékek egyértelmű PCO-ra utalnak, a cukor, az inzulin, az LH és FSH érték, a TSH-t meg majd a teherbeeséshez 1-re kell levinni legalább. Ha nem kezelik a PCO-t annak sajna rossz következménye lesz. Fogamzásgátlóval ezt nem oldod meg, endokrinológusnak higgy!
2012. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Igaz, arról nem írt a kérdezö, hogy hány éves, viszont még nem akar babát. Persze, hogy a fogamzásgátlóval nem oldja meg a dolgokat, de ha még évekig nem akarnak gyereket?

2012. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz terhes, csak rendbe rakja a hormonjait. Később mikor szeretne és most nem kezelik, nem biztos hogy sikerülni fog. Nekem 5 évembe telt ebből 3 év míg rájöttek, 2 év meg a kezelés.
2012. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok!

24 éves vagyok, és igaz, hogy MOST! nem akarunk babát a férjemmel, de lehet, hogy év vége felé már elkezdenénk a projektet, de ha nem is idén, jövőre biztos!

De most akkor segítsetek egy kicsit: van inzulinrezisztenciám, vagy nincs!? A nődoki azt mondta nincs, de ha mégis, akkor sztem is kezelni kellene, nem akarok cukros lenni, mert irtóan szeretem a sütiket! :)

Ki kellene alkudni egy min.3, de inkább 5 fázisos terheléses cukorvizsgálatot, de ezeknél az orvosoknál nem könnyű!!!! Val.színű, jövőhét utánihét hétfőn megyek vissza a nődokihoz, meg azon gondolkozom, hogy írok egy e-mailt az endo dokinak, hogy mit mondott a nődoki! Sztetek ez jó ötlet, vagy inkább ne!?

2012. jan. 27. 07:30
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet. Én is inkább az endokrinológust támogatom, sajna a nődokik ehhez nem értenek, tisztelet a kivételnek! Ha most szépen elkezdenek kezelni, akkor mire babát szeretnétek nem lesz probléma. Az endokrinológus meg ebben segít:)
2012. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Csak az a poén, hogy a nődokim is endokrinológus! :) Direkt ilyen dokit kerestem! Szóval vicc az egész, kár hogy annyira nem tudok rajta nevetni!!!!
2012. jan. 27. 11:34
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az endokrinológusod hamarabb fog kiírni egy terheléses cukrot és inzulin vizsgálatra.

Nos, viszont Bijankának teljesen igaza van, ha év végén vagy jövö év elején már szeretnétek próbálkozni, akkor csináld a hármas kezelést, és ha rátértek a babatémára, olyan esélyekkel indulsz, mint egy egészséges nő.

Én rákérdeztem az endokrinológusomnál, hogy most akkor minden pcos nö IRes is egyben? És a válasza a következö volt: Igen, mivel ha nincs ez az anyagcsere probléma, vagyis az IR, akkor nem alakulnak ki a ciszták sem a petefészkeken. Ez volt a válasza, mikor megkérdeztem, csinál-e nálam terheléses inzulint. Nem csinált, mert az uh-on a ciszták neki elég bizonyíték volt a pcora, így egyböl felírta a merckformint.

13hkm

2012. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hármas kezelés?
2012. jan. 27. 12:53
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen gyógyszer, mozgás, diéta:)
2012. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!