Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos-nál mindig rendszertelen...

Pcos-nál mindig rendszertelen a menstruáció?

Figyelt kérdés
Volt, akinek semmilyen jellegzetes tünete sem volt, csak a doki megállapította?

2012. jan. 27. 12:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
nekem 4 honapig nem jott meg majd 3 aztan megint 3 kaptam ra fog gatlot azota minden honapban :)
2012. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem gyerek korom óta kb 30 naposak voltak, nem nagyon maradt ki. Majd elkezdtem fogamzásgátlót szedni, ekkor nem tudtam a pco-ról, bár az uh-on megállapították, csak nekem nem mondták. Azt meg nem értettem, h mi van a papírban. (Évekkel késöbb találtam meg ezt az uhos papírt.)

Miután abbahagytam, rendesen megjött 1szer, a következö hónapban terhes lettem.

Mikor terveztük a kistesót, akkor nagyjából rendszeres volt, de nem sikerült. Aztán egyszer 5 hónapig nem jött meg, ekkor már voltak ciszták is. Elkezdtem szedni a merckformint és beállt rendszeressé a mensim, de még sokat kellett várnunk a kistesó fogantatásáig.

13hkm

2012. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlótól nem menstruálsz, hanem megvonásos vérzésed van, pcos-nél nem nagyon kellene fogamzásgátlót szedni, szerintem ezt beszéld még át az orvossal.


Egyébként nekem voltak cisztáim, meg iszonyatos inzulinértékem, és 28-29 napos ciklusaim, rendszeresen, peteéréssel. :) Hála Istennek - össze is jött a baba szinte egyből.

2012. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként babázni szeretnétek? Ha rendszeresen menstruálsz, akkor sok sikert hozzá, szerintem nem lesz gond! :))
2012. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3/4!

Én kb 15 éves koromba kezdtem el fog.gátlót szedni. nem azért mert én azt szerettem volna, hanem mert rendszertelen volt a ciklusom (állandóan barnáztam és vérszegény lettem). akkor csináltak is uh-t és a doki nem mondott semmit hanem felírta a gyógyszert. most több mint 1,5 éve babát szeretnénk és most váltottam orvost és ő mondta hogy pco-m van. nézte a jópár évvel ezelőtti uh-s képet és már akkor is ez volt a bajom, csak akkor megoldották a gyógyszerrel. most meg kínlódunk, mert nem akar összejönni a baba. már túl vagyok 2 hsg-n, injekciós és closty kúrán és egy lapar (drilling) műtéten. én azóta is "szidom" az akkori dokimat. mert miért nem tudta akkor helyretenni ezt a bajomat, nem tudom. :(

2012. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Gondolom diane 35öt kaptál, vagy valami hasonlót. Gátolja a ciszták képződését a gyógyszer, de aztán nagyon el tud ám "durvulni" a gátlás alól felszabadult petefészek. Gondolj arra, hogy jó kezekben vagy, és hogy sikerülni fog!!! Nagyon drukkolok neked! :)

2012. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Errol van szo 1. vagyok az hulye aki azt mondja h a PCOra nem jo a fog gatlo mert azt irja fel az orvos en 17 vagyok es mindig rendszertelen volt a mensim de nem foglalkoztunk vele mert hogy meg novok... de miutan lett komoly kapcsolatom es nem jott meg tovabbra sem idoban azt hittem terhes vagyok ezert mentem el dokihoz akitol Yadinet kaptam mert az nem eros fajta gyogyszer. es igen FOG. GATLOVAL kezelik a hormonok miatt mert az a lenyeg hogy a noi hormonjaid kello keppen termelodjenek


Ezt a babasoknak: a dokim azt mondta, hogy ha babat szeretnek majd akkor azert majd meg kell kuzdceni de nem lesz gond csak ra kell segiteni, szoval en mindenkepp at beszelnem egy jo orvossal:)

2012. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudod, ez nem teljesen így működik, a fogamzásgátló negatív feedbacket használ, effektíve letiltja a petefészkeidet. Jártas vagyok az orvostudományokban, szóval hidd el: pcora nem jó a fogamzásgátló, csak átmeneti megoldás. Okot nem kezel.


De ha nekem nem hiszel:

[link]

2012. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És még egyszer: a gyógyszertől nem termelődnek a női hormonjaid, hanem napról napra beviszel x mennyiséget belőlük, amennyi elég a peteérés leállításához. Az én kezelőorvosom nem is engedte, hogy elkezdjem, sem az endokrin szakember, sem a nőgyógyász. És a tanulmányok alapján én sem szedném, de mindegy, ezen nem veszünk össze.
2012. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsónak teljesen igaza van. nálam nem elég hogy amikor elkezdtem szedni a fog.gátlót akkor sem működtek megfelelően a petefészkeim, de a gyógyszer abbahagyása után sem "indultak" be. sajnos! szóval a sok cisztától olyan volt mintha még mindig szedném a gyógyszert, pedig már több mint 1,5 éve abbahagytam!
2012. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!