Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia, hiányzó...

Inzulinrezisztencia, hiányzó peteérés. A kezelés egy éve tart, a diétát, mozgást tartom. Már a második gyógyszert fogyasztom. Nem ér semmit sem az egész. Volt, aki így járt, és ezért kipróbálta a paleolit diétát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy esetleg vitát fogok kiváltani. Elsősorban olyanok tapasztalatai érdekelnek, akik hasonló problémával (inzulinrezisztencia, PCO) belevágtak az "ősember-diétába". Volt, akinek segített, ésrendezte a peteérését? Esetleg terhes lett? Volt, akinek hátrányára vált? Köszönöm szépen előre is minden válaszolónak. Kérlek, írjatok! Híznom kell, sovány vagyok. (BMI=18)

2012. jún. 19. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A paleolit diétához nem tudok hozzászólni.

Nekem az segített, hogy gyógyszert váltott a dokim, mert a merckformin 850-től folyamatos hasmenésem volt. Váltottunk a merckforminXR-re és a következő hónapban megfogant a második kisfiunk.

Hozzá kell tennem, hogy ugyanebben a ciklusban elkezdtem inni a cickafark+palástfű kombinációt. Éreztem is a peteérést rendesen.

Ha ez nem jött volna be, kipróbáltam volna az aviva tornát is.

33 hetes pcos kismama

2012. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az Avivával most ismerkedem. :) Már a második bogyót koptatom, eddig nem igazán működik :(
2012. jún. 19. 18:48
 3/21 anonim ***** válasza:

Talán beszélned kellene az endokrinológusoddal. Meg azt mondják, hogy legalább 1 év kell ahhoz, hogy a hármas kezelés hatása érződjön. Van, akinek kevesebb is elég, van, akinek több kell.

Talán az sem ártana, ha a ciklusodat uh-gal követné a dokid, hogy megbizonyosodjatok a peteérés hiányáról.

33hkm

2012. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már mást sem csinálok, csak dokihoz járok. Voltam uh-n, sokszor, ha van is ovulációm, túl kicsi a tűsző. A hormoneredményeim is pocsékak. Szerintem a dokim is csak találgat. Már nem bízom benne. :( Volt stimuláció is, csak ciszta lett belőle. Hát nem tudom...
2012. jún. 19. 18:59
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyenebben a cipőben járok (BMI 19). Most tartok a 7. havi kezelésnél. Merckformin XRt szedek.

Milyen hormonod pocsék?

Egyelőre nem stimuláltak épp a cisztásodás veszélye miatt...

csakazertis2010.blogspot.com - nem vagy egyedül

2012. jún. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

szia, sajnos en ebben a cipoben jarok, de csak nemreg derult ki a pco, nekem mar van egy lanyom, es nem akart jonni a teso, es a doki latta a cisztakat a petefeszekben. kezelest meg nem kaptam, mert csak most voltam az 5. napi hormonvervetelen, de a tsh, prolaktint tesztoszteront mar nezettem, azok teljesen rendben vannak. egyenlore annyi biztos hogy nagyon magas az ehgyomri cukrom (7,4!!) ugyhogy a terheleses cukor+inzulinvizsgalatot meg sem tudjak csinalni, a doki egyenlore kert meg egy ehgyomri vercukor + inzulin vervetelt is, annak az eredmenye meg nem derult ki. de mar elkezdtem a dietat.

neked milyenek a cukor ertekeid?? es melyik hormonokkal van baj?

2012. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Milyen szép számban lettünk! Nekem is felment a cukrom anno a terhelésen, de csak az egy meg a két órás, az éhgyomri még nem. (8,7 lett a 120 perces) Először én is xr-t szedtem, most competact-ot, mert a merckformintól nagyon fogytam, meg a ciklust sem rendezte. Kis túlzással mindegyik hormonom rossz. Ha az egyik rendeződik, a másik elcsúszik. Nem tudok normális összképet produkálni :( Legutóbb az ösztrogén szállt el, meg az lh is magas lett. Korábban ezek jók voltak. Úgy örülök (persze jó lenne, ha nem ide írogatnál, hanem azt sem tudnád, mi az, hogy metformin:)), hogy van még vki, aki soványka! A neten mindenütt fogyókúrás tanácsokat olvasni, de hát az nekem könnyen megy, sajna...
2012. jún. 20. 12:59
 8/21 A kérdező kommentje:
Nézem a belinklet blogot... szépen leírsz mindent. Nem semmi! Az 1-1,5 tesztoszteron magasnak számít? Mert nekem erre, erre az egyetlen dologra talán még soha nem mondott rosszat az endokrinológus. (Eközött mozog.)Nemár, hogy ez is...
2012. jún. 20. 13:16
 9/21 anonim ***** válasza:
jah, nekem 2,1 a tesztoszteron, de azt hittem ez jo, mert 2,6 ig normalis. nekem se mondott erre semmit az as endodoki. sajna mindig is kicsit szorosebb voltam az atlagnal, de olyan helyeken ahol nem kell lennie szornek ott ninscs(pl hat) ennek miben van szerepe babakerdesben????? jeszusom, kezdek ketsegbeesni. egy gyereket mar kihordtam ezzel, raadasul nem is akarhogy estem teherbe (megszakitasos vedekezes), most meg jon ez a sok xar. nem hiszem el.
2012. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Néha én sem hiszem el, hogy ennyi szarságba keveredtem. Nekünk az elsőért megy a hajtás :( Én eredetileg hármat akartam, de komolyan, ha mind ezzel jár...
2012. jún. 20. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!