Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan sikerült rálazulnotok...

Hogyan sikerült rálazulnotok a gyerek témára? A "ne görcsölj rajta, akkor összejön" tanácstól totál bepörgök, mert 5letem sincs, hogyan kéne oda eljutni. Valós, múködő 5leteket, tapasztalatokat mondjatok légyszi!

Figyelt kérdés
Nekem minden ciklus ucsó hete, de főleg az ucsó 1-2 nap egy rémálom, valódi ámokfutás, már nem tudok semmi mással foglalkozni, csak azon pörgök, megjön-e, és mit tehetnék, h egyszer ne jöjjön meg. és közben annyira bedepizek és olyan reménytelennek érzem, h ez valaha megváltozhat, h legszívesebben csak nem tudnék az egész témáról. (pco, IR, progi hiány klasszikus kombom van persze, rohadt uncsi tom)

#ötlet #elengedés #mitől lehet rálazulni #reménytelen teherbeesés
2013. aug. 13. 22:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Hát pedig másképpen nem megy, mert a görcsölés a legnagyobb akadály, ami létezik.

Majd amikor egyszer már feladod, és már többé nem fogsz görcsölni rajta, na akkor fog összejönni. Sok ilyen párt ismerek. Van akinek 40 éves kora után jött össze, mert addigra már beletörődött, hogy nem lesz gyereke.


Ha segít, nekem is volt PCO-m, és azt mondták, fogyjak le minimum 10%-ot. Még javában azon tűnődtem, hogy melyik diétát válasszam, amikor teljesen spontán sikerült. Azóta már a másodikat várom.

2013. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

szia,

nekem nem volt ennyi betegségem, de ha ez megnyugtat nem tudtam lejönni a témáról bármit is csináltam..


Talán ha mondjuk nekem elmondták volna ezeket a problémákat amiket neked és tudnám hogy nem tudok teherbe esni egyhamar, akkor simán leállna az agyam erről a témáról.

Vagy addig mennék orvosról orvosra amíg megoldást nem találnék rá.


Mi is sokat vártunk a babára..

2013. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Kezdetnek fogadd el, hogy izgulsz a dolog miatt, és kész. Ne aggódj az izgalom miatt, ez természetes ilyenkor. Annál értelmetlenebb nincs, amikor már azon görcsölsz, hogy görcsölsz. A helyedben inkább kidolgoznék egy B tervet arra, hogy mit kezdek az életemmel, ha nem jön össze a gyerek. Ha rájössz, hogy az a verzió sem feltétlenül egyenlő a tragédiával, hogy a szép szabad életnek is megvannak az előnyei, mindjárt nem fogod halálra idegeskedni magad minden ciklus végén. Ha összejön, összejön, ha nem, nem. Addig meg élvezd az átaludt éjszakákat! Abban sokáig nem lesz részed, ha gyereked születik! :)
2013. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Másfél év próbálkozás után elmentem orvoshoz. Megmutattam a menzesz naptáramat (26 és 36 nap közötti ciklusokkal), a doki a fejét csóválta, hogy itt talán van valami gubanc. Azt mondta, induljunk neki a kivizsgálásnak. Már a hazafelé vezető úton azon törtem a fejem, hogy mivel kéne elütnöm addig az időt, amíg kiderül, hoy mi is a probléma. Kitaláltam, hogy latin táncokat szeretnék tanulni (régi vágyam), sportolni szeretnék eljárni. Moziba járunk majd a férjemmel (a "kötelező" sex helyett), meg kirándulni, bejárjuk Magyarországot. Nyáron majd a tengerhez megyünk nyaralni, és talán egy angol tanfolyamot is elkezdhetnék..Ja igen! És szuper könyveket fogok olvasni, a vesztesek nyugalmával.

Hát ehhez képest következő hónapban teherbe estem, már lassan 3 éves a kisfiunk.

Valahogy így kell elengedni, szerintem.

2013. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Amelyik hónapban összejött, nekem úgy sikerült nem görcsölnöm, hogy elkaptam egy fertőzést és nem tudtunk együtt lenni, amikor "kellett volna". Esélytelenek nyugalmával telt a hónap többi része (kikezelés után együtt voltunk), eljártam sportolni és nem foglalkoztam vele. Valahogy összejött :). De ha nincs ez a dolog, nem tudtam volna nem görcsölni, az magától nem megy szerintem csak elhatározásra.
2013. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nagyon jókat mondtak a többiek. Annyit tennék még hozzá, ha nem sikerül félretenni ezeket a gondolatokat, akkor egy megoldás van, programozd be az agyadba azt is, hogy össze fog jönni, mert másnak is összejött már sokszor tök reménytelen helyzetben is. Az orvosok sokszor mondják hogy valami lehetetlen, aztán mégis megvalósul.

Nálad nem az egészségügyi okok jelentik a problémát, ezt fogadd el!

2013. aug. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy ki vagy ettől az egésztől, nagyon sokan éveken keresztül ugyanezt élik át, minden hónapban. Nekünk 4 évünkbe telt mire sikerült. Úgy alakult novemberben, hogy a párom kapott egy munkalehetőséget ami kb 1,5 hónapra szólt 400 kmre az otthonunktól és odaköltöztünk. Ez egy siparadicsom volt, ingyen szállás, nagyon szép hely, csak erdő és rengeteg hó. Kaptam egy kiskutyát is, igy az új kis állattal az új helyen amig a párom dolgozott én felfedeztem a környezetet. Decemberben karácsonykor volt pozitiv a tesztem. Egész nap szinte úton voltam, hétvégente pedig együtt fedeztük fel a környékbeli kis falvakat. Annyira "elfelejtődött" a babaprojekt ebben az időszakban, hogy sikerült :) 37 hetes vagyok most, alig várjuk hogy végre a kezünkben tartsuk a babánkat. Kivánom neked, hogy hamar sikerüljön, össze fog jönni meglátod! Nincs erre recept, hogy kinél mi kapcsolja ki az agyat, de az 100% hogy akkor történik meg amikor egyáltalán nem számitasz rá. A másik hogy ne tesztelj minden hónapban, mert nekem pl ez is rengeteg idegességet és csalódást okozott.
2013. aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek veled! Nincs rá megoldás. Tapasztalatból tudom, nálunk is volt minden, IR, PCO, hipofízis adenoma, magas prolaktin, enyhén hátrahajló méh, kevés spermaszám..minden hónapban sírás lett a vége. Csak arra tudtam gondolni 2 év után hogy sikerül-e. Hiába hazudtam azt hogy ááá most nem görcsölök, ugyanúgy görcsöltem rajta, emésztettem magamat.

Szinte belebetegedtem a meddőségbe. Mondhatott bárki bármit.

Aztán eljött az a pont, amikor bele kellett törődnöm a lombikba. Elkezdtem csak a lombikkal foglalkozni, utánanézni, számolgatni, gondolkozni.

Na abban a hónapban spontán teherbe estem! 2,5 év után.

Most 10 hetes a pocakban.

2013. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ja és tiszta szívemből kívánom, hogy a vágyad mihamarabb teljesüljön, és édesanya lehess!

Addig csak sírj nyugodtan, hidd el más nem segít!

De csak ciklus végén sírj, a hónap többi részére kell az erő és a kitartás!!!

Minden jót kívánok!

2013. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Szia! Az én történetemben nincs semmi extra, de leírom: mi 4-5 hónapja próbálkoztunk csak, minden hónapban tövig rágtam a körmöm, csináltama teszteket, mint egy elmeroggyant, de persze semmi nem volt. Hogy is lett volna, amikor tök rendszertelen a ciklusom?! Elmentem hát nőgyógyászhoz (csak superlativusokban tudok beszélni róla, dr. Nyéki Boldizsár), aki egy szempillantás alatt felfedezte a PCO-s petefészkem. Amúgy magas a prolaktinom hipofízis adenoma miatt, arra Bromomcriptine-t szedek, jövő héten megyek terheléses cukor és inzulin vizsgálatra, szeptember elején pedig a Mensmentisbe Tűű doktorhoz. Mindezeket a nőgyógyászom tanácsára, aki úgy megnyugtatott, hogy azt el sem tudom mondani. A találkozás végén hozzátette, hogy a hármas kezelés kezdete után pár hónappal jó eséllyel számíthatunk spontán terhességre! Mások letörnek, ha ennyi bajuk kiderül, de én meg csak boldogságot érzek, hogy mindenre fény derül ilyen gyorsan, és meg fog oldódni. Így én most kezdem el elengedni a dolgot, most lazulok. Ha közben összejön, nagyon boldog leszek, tudom, hogy nem várat már sokat magára a bababogyónk! Szerintem nagyon fontos a pozitív hozzáállás!
2013. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!