Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan sikerült rálazulnotok...

Hogyan sikerült rálazulnotok a gyerek témára? A "ne görcsölj rajta, akkor összejön" tanácstól totál bepörgök, mert 5letem sincs, hogyan kéne oda eljutni. Valós, múködő 5leteket, tapasztalatokat mondjatok légyszi!

Figyelt kérdés
Nekem minden ciklus ucsó hete, de főleg az ucsó 1-2 nap egy rémálom, valódi ámokfutás, már nem tudok semmi mással foglalkozni, csak azon pörgök, megjön-e, és mit tehetnék, h egyszer ne jöjjön meg. és közben annyira bedepizek és olyan reménytelennek érzem, h ez valaha megváltozhat, h legszívesebben csak nem tudnék az egész témáról. (pco, IR, progi hiány klasszikus kombom van persze, rohadt uncsi tom)

#ötlet #elengedés #mitől lehet rálazulni #reménytelen teherbeesés
2013. aug. 13. 22:58
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
ilyenkor, mikor megjön, vhogy mindig megnyugszom. csak előtte olyan kiborító. mintha a ciklus így is múködne. mármint, h ciklikusan izgul illetve nyugodta az ember. csak vhogy meg kéne tartani ezt a nyugodt bizakodást. vagy egyszerúen tényleg elfelejtkezni róla. már csak abból is gondolom, h ez a legfőbb, h csomó nőnek akkor jött össze, mikor közölték vele, h reménytelen. az esélytelenek nyugalmával egyből mgfogant.én ma kezdem a clostit, és nagyon igyexem majd 3 hét múlva vmi egész mással foglalkozni. szorítok neked is.
2013. aug. 17. 15:37
 22/26 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éve várok hiába. Túl vagyunk a kivizsgálásokon, minden leletünk jó, mégsem sikerül. Nemrég én is itt tartottam: számolgatás, állandó tünetfigyelés, esélylatolgatás - másra sem tudtam gondolni. Hó végén stressz, majd kiborulás, sírógörcs. De nemrég azt mondtam magamnak, hogy ennek véget kell vetni!!! Ez az út nem vált be. Már mindent tudok az időzítésről, bújtam a netet, profi vagyok a témában, de sz..t se ér! Úgy látszik, ezt "akarással" nem lehet előidézni.

Talán kicsit férfiszerepbe bújunk, amikor úgy gondoljuk, rajtunk múlik, mi tesszük magunkat várandóssá... Talán az lenne a nőies magatartás, ha csak hagynánk, hogy megtörténjék velünk, és nem dolgoznánk annyit az ügyön. Csak alázatosan elfogadnánk, hogy majd akkor jön az a kis lelkecske, ha neki úgy tetszik, és ha megfeszülünk, se tehetünk semmit ennek a sürgetésére. Vagyis idekényszeríthetjük mesterséges beavatkozásokkal, csak nem biztos, hogy érdemes. Fel kell hagyni az önváddal, nem mi tehetünk róla! Ez nem olyan, mint egy munka, nem project, hogy akkor lehet tiszta a lelkiismereted, ha mindent megtettél, sok-sok energiát kifejtve erőlködtél érte.


Én ezekre jutottam, és sikerült leeresztenem, ellazulnom. Az esélyt megadom, de már nem vagyok veszettül a témára kattanva, és nem nézem a naptárat. Úgy érzem, lassan visszatöltődik belém az energia. Nem mondom, hogy nem törődöm vele, mert ezzel csak hazudnék magamnak. De negatív bizakodóból pozitív bizakodó lettem. Talán meglesz az eredménye a télen. Télen egyébként is többen kerülnek áldott állapotba, tudtátok?

És egy gyakorlati dolog, ami nekem segített: egy kiscica. Elvonja a figyelmem, lehet babusgatni, gondoskodni róla. Talán butaság, de nekem sokat javított a kedélyállapotomon! :)

2013. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

de jó fej vagy, most láttam csak, h új komment érkezett, elnézést, h ilyen késve reagálok. Szóval vsz nagyon igazad van és örülök,h sikerült lejönnöd a témáról, vsz meg is lesz az eredménye előbb-utóbb. Asszem lassan én is kezdem elfogadni, h ez az izgulás, erőlködés inkább hátráltatja a természetes folyamatokat, mint bármi előnnyel járna és ezért tudatosan le kell állni vele. Valójában kezdem azt gondolni, h aki így belepörgeti magát az a szíve mélyén nemhogy szeretné, hanem tudat alatt talán el se tudja képzelni, így sokkal biztonságosabb reménytelenül várni és valódi baba helyett úgymond veszélytelenül eljátszani a gondolatával, milyen lenne ha, de az velem úgyse történhet meg alapon. Már komolyan kezdem ezt gondolni, h aki ennyire akarja, az hisz benne igazából a legkevésbé.

hát most megpróbálom onnan, h tényleg elképzelem és hiszek benne, h ha nem is most azonnal, de lesz nekem is gyermekem, mint olyan sokaknak, akik évekig vártak rá.

2013. okt. 3. 12:52
 24/26 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez nagyon, az ember önkéntelenül is elkezdi analizálgatni magát...

Lehet, hogy azért történik az egész, hogy végre kénytelenek legyünk befelé figyelni, számot vetni az eddigi életünkkel és életfelfogásunkkal? Az elmúlt évek rohanásai-pörgései, a külső történésekkel való küzdelmek után talán át kell hangolódni a belső dolgokra, meghányni-vetni múltbéli eseményeket, jelenlegi életmódunkat,kapcsolatainkat,világnézetünket,jövőképünket. Kielemezni mindent, aminek köze lehet a problémánkhoz. Persze valószínűleg úgy kellene csinálni, hogy ez ne rágódás legyen, hanem önelemzés. Hát, nem tudom, nehéz dolog ez... De reménykedjünk! Nagyon szorítok Neked is, kedves Kérdező!

2013. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Kedves ucsó válaszoló, nagyon jókat írsz, köszönöm, meg persze remélem, h nektek sem kell már sokáig várni. Csak nem tudok most olyan hiteles lenni ebben a magam vagyok a megtestesült nyugalom hozzáállásban, mert nálam megint épp ciklus vége van és olyan erős hasszúrkálásaim vannak, meg folyamatos megjön érzésem, mint még (tényleg!) sosem :D szóval akárhogyis tagadnám, megint eléggé izgulok, ill reménykedem, fel is tettem ide egy kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

szóval sajnálom, h a tök jó fej tanácsaid ellenére megint ez van, h már idejekorán beleélem magam, dehát ilyen az ember lánya. Te hol tartasz? ill hogy vagy?

2013. okt. 4. 18:02
 26/26 anonim ***** válasza:

Köszi, megvagyok... Kicsit furán, mert a hétvégén dajkáltam a tesóm 3 hónapos babáját, ami jó érzés is volt meg nem is. Próbálom egyensúlyban tartani magam, hol több, hol kevesebb sikerrel. Amiket írtam tanácsként, azt "elméletben" tudom, de megvalósítani még nekem magamnak sem sikerül, csak hellyel-közzel.

Én már nem merek hinni semmilyen tünetnek, mert sokszor volt már, hogy úgy éreztem: na ez most tényleg tök szokatlan, és ez most biztos attól van - azután csalódnom kellett. De ennek ellenére biztatlak Téged is és magamat is, hiszen egyszer majd a tünetek tényleg AZT fogják jelenteni. És ki tudja, talán éppen most. Én 14-ére nem várom. Még egy szűk hét...

2013. okt. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!