Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy sikerülhet? Segítséget,...

Hogy sikerülhet? Segítséget, tapasztalatokat, ötleteket várok!

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnénk már kisbabát a párommal. Tavaly nyáron sikerült 6 hetes terhesen mentem orvoshoz a következő héten vérezni kezdtem... Túlsúllyal küzdök, pajzsmirigy értékem már helyreállt. Az egyik petefészkem kivették, a másikon ciszta van, ami kifakad, de mindig újra előjön. Segítségeteket kérném, hogy milyen módszerrel vagy bármivel próbálkozzak, ami segíthet könnyebben teherbe esnem. Nagyon köszönök minden választ.
2014. ápr. 1. 16:55
 1/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

PCOS? A cisztásodásból, túlsúlyból és a pajzsmirigy problémából én látatlanban erre tudok következtetni.


Alapbetegsége a szénhidrát anyagcsere zavara, terheléses cukor + inzulin vérvétellel lehet kimutatni. Kezelése metformin, diéta, rendszeres mozgás. Ezért hármas kezelésnek nevezik. A túlsúlyt is megoldja. :-)

Alapos endokrinológus kell hozzá, aki nem csak a gyógyszert írja fel, hanem ellát tanácsokkal a diétát illetően is.

2014. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem PCOS, mert csak egy ciszta van és nem több, illetve a cukorterhelésem jó. Endokrinológushoz járok, csökkentett szénhidrátbevitelt javasolt, amit próbálok is betartani. A rendszeres testmozgás pedig természetesen megvan. Köszönöm a választ.
2014. ápr. 1. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Csináltak inzulin terhelést is? Milyen volt a cukor terhelésed?
2014. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Inzulin terhelést nem csináltak, cukorterhelésem jó. Éhgyomorra 4,87 utána 4,70.
2014. ápr. 1. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Látod az enyhe IR, mert az éhgyomri alá megy a terhelt. A cukrod hiába jó, az inzulin is fontos lenne. Az hogy valaki Pcos, nem feltétlen jár cisztával. Ha tudod csináltasd meg az inzulint is.
2014. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó rendben van, ha legközelebb megyek orvoshoz mondom neki.Igazából még hormonvizsgálatot csináltatott,annak még nincs meg az eredménye. Az endokrinológus azt mondta, hogy az eddigi leleteim alapján illetve kinézetre nem PCOS!
2014. ápr. 1. 21:52
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Nekem sosem volt cisztám, mégis van IR-em...

Az összes tünetem annyi volt, hogy nagyon könnyen híztam, hullott a hajam, és nem jött a baba. Tudom, nehéz elfogadni, hogy egy ilyen apróság miatt nem jön esetleg össze, amire ráadásul nincs csodaszer, csak a kitartás.

2014. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én mindig is koverebb voltam az átlagnál. Aztán amikor a pajzsmirigy gyógyszert es a fogamzásgátlót kezdtem szedni iszonyatosan elhiztam, és sajnos azóta se tudok lefogyni! :-(
2014. ápr. 1. 23:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ciszta ami mindig vissza jön, endometriózis!!nekem is az van és pont úgy vagyok mint te.Laporoszkópos műtéten tudják megállapítani-Kérdésed nyugodtan írj!
2014. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!