Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormon vizsgálat eredményei...

Hormon vizsgálat eredményei melyik jó melyik rossz?

Figyelt kérdés

Megyek orvoshoz de vissza van még egy vérvétel.

TSH ultrasenzitív : 2.590 uU/ml (0.270-4.200)

FSH : 3.6 mU/ml

LH : 14.6 mU/ml

PROLAKTIN : 699.7 mU/ml (102.0-496.0)

ÖSZTRADIOL : 562.8 pmol/l

PROGESZTERON : 26.0 nmol/l

TESZTOSZTERON : 1.5 nmol/l (0.2-1.7)

SHBG : 37.3 nmol/l

Zárójelbe irtam azokat amikhez irtak érték határt. De igazából akkor a többi teljesen mindegy vagy mért nincs határ? Ha valaki vmit tudna nekem mondani azt megköszönnén. És ez a közép időnél volt


2016. júl. 26. 19:20
1 2 3
 21/28 Vilcsianyuja ***** válasza:

#16, szerintem te is elsiklottál felette, hogy kb. 21. napi vérvétel. A luteális fázisban az LH nem tudom, hogy mennyinek kell, hogy legyen, de csak magasabbnak kell lennie, mint ciklus elején.

A TSH-ra szerintem csak endokrinológus írhat fel gyógyszert, pajzsmirigyhormon-pótlást. Ez tudja lejjebb vinni. Már írták itt az L-Thyroxint, és van még asszem a Letrox, ezek közül valamelyiket fogod kapni, ha szükséges. De a TSH-t tutira nézni fogják a pénteki vérvételnél is, kíváncsi vagyok, akkor mennyi lesz.

Ha egy kicsit utána szeretnél nézni, felkészülten orvoshoz menni, olvass utána az agyalapi mirigy és a pajzsmirigy működésének, az általuk termelt hormonoknak. Meg persze olvashatsz kifejezetten a női ciklusban ható hormonokról is. Ja, és ami miatt nincs mindenhol referenciatartomány feltüntetve: azért, mert ezeknek a hormonoknak a szintje olyan mértékben változik a női cikluson belül, hogy teljesen más a referenciatartomány a különböző időpontokban. Lehet, hogy egyes laborok, ha a vizsgálatkérőre ráírják, hogy hányadik napi, akkor odaírnák a referenciát, de ha ilyet nem tud a programjuk, akkor ezeket az értékeket az orvos értékeli ki személyre szabottan.

2016. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Vilcsianyuja ***** válasza:
A progeszteron úgy 50-100 közt mondható jónak. Ez a 26-os érték arra utal, hogy volt ovulációd, de a sárgatest nem termel elég progeszteront. Ez a szint elég alacsony a teherbeeséshez.
2016. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyre vény nélkül a Normoxil (myo-inozit+szelén) kapható vény nélkül, de ezt is célszerű azért orvossal megbeszélni.
2016. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Ma kaptam meg az eredményt a menszesz 3. napján vegzett hormon vizsgálatról. El is mentem orvoshoz. Azt mondta hogy peteérésem van csak a prolaktinom magas. Kaptam rá gyógyszert is.bromocriptin írt fel este fél tabletta. 4 het múlva kell visszamennem és akkor újra vérvétel hogy segített-e vmit.
2016. aug. 12. 10:14
 25/28 anonim ***** válasza:
és a tsh-ra kaptál gyógyszert????mert az magas.
2016. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
A TSH-m az értéken belül van.
2016. aug. 12. 16:17
 27/28 Vilcsianyuja ***** válasza:
A TSH-d a múltkor is értéken belül volt, ha a referenciatartományt nézzük. Aki nem akar teherbe esni, annak tökéletes, de teherbeeséshez, ahogy erről már folyt itt parázs vita, ajánlott az értéket 1 alá vinni. Lehet, hogy pont a vita miatt nem akarod megírni a pontos értéket, persze megértelek, de ha a nőgyógyászod nem foglalkozik vele, a babaprojektnek pedig nem lesz eredménye, akkor menj el endokrinológushoz.
2016. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
a tsh-d magas a teherbe eséshez.ha a nőgyógyászod szerint ez jó,akkor ő nem ért hozzá,ami nem meglepő,mert ez endokrinológiai szakterület.menj endokrinológushoz!
2016. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!