Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a további menete, valóban...

Mi a további menete, valóban jó tanácsot kaptam? Kicsit negatívnak érzem a dokim.

Figyelt kérdés

Nem jön össze a baba.Fél évnél(májusban) voltam nőgyógyásznál, akkor azt tanácsolta, hogy szedjek vitamint, folsavat, kicsit fogyjak és egyek egészségesen, és lesz baba. Ha nem, akkor menjek vissza 6 hónap mulva.

Most visszamente, jeleztem, hogy kérhetnék petevezeték átjártahóságit, és hormon tesztet, vagy egyéb vizsgálatot.

Viszont elég agresszivan, azt a választ kaptam, hogy mostmár nem csinálnak velem addig semmit, ameddig a párom nem ad mintát. Mert biztos vele van a baj.

Persze, megértem, ha ezt látják egyszerűbbnek, de szerintetek is ez a menete? Vagy m,enjek el egy másik dokihoz, aki esetleg megvizsgálna ujra?



2016. okt. 13. 15:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is a páromat vizsgáltatnám meg előbb. Aztán ha ott rendben minden akkor lehet tovább vizsgálódni.
2016. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Manka68 ***** válasza:
100%

Valóban a párodat célszerű először vizsgálni (ha már ragaszkodnak hozzá, hogy egyszerre csak egy vizsgálatot lehet), mert az ő vizsgálata fájdalommentes és olcsó. Igazából lényegtelen, hogy melyikőtöknél van a probléma, mindig a legolcsóbb vizsgálattól haladnak a drágább felé.

De ha belegondolsz, jobb előbb tudni, hogy a pároddal minden rendben, mintha neked megcsinálnák az összes fájdalmas beavatkozást, és csak utána derülne ki hogy mégis nála a baki.

2016. okt. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Egy pete átjárhatósági vizsgálat és egyéb hasonló vizsgálatok iszonyú sok macerával járnak (vérvétel és társai), plusz "ha jól tudom" fájdalmas és időigényes művelet. Míg sperma minta leadása egyszerű, 5 percbe telik, és még a párodnak is jó lesz!
2016. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Jelentkezzetek be egy meddőségi központba.


Ott párhuzamosan megcsinálják a hormonsort és a férfi vizsgálatot. Ezek eredményeitől függően mennek tovább.


Szerintem így jobban járnátok, mert egy helyen csinálnak mindent, és a tudási és eszköz feltételek is megvan amennyiben bármilyen további kezelés szükséges.

2016. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy spermavizsgálat nem nagy cucc, de téged vizsgálgatni macerásabb. UH, vérvételek, átjárhatóságiról már ne is beszéljünk. Szerintem legyetek túl a párodon, aztán ha úgy látod a doki nem megfelelő akár szakmailag, akár emberileg, még mindig kereshetsz másikat és oda viheted a párod eredményét is, így annyival is előrébb lesztek.
2016. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a menete, a nőnél addig semmi értelme bármilyen invazív vizsgálatot elvégezni, amíg nincs meg a spermavizsgálat. Mindenhol ez a protokoll és teljesen logikus is.
2016. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az én hormonvérvételem volt előbb,az orvos szépen beutalt és kész,nem is értem hogy mit rinyál,de párhuzamosan egyből a férjemnek is menni kellett spermavizsgálatra.És ebben igazat adok a többieknek,nekik ez nem megterhelő,viszont hidd el az átjárhatósági műtét és társai nagy lelki erőt is igényel és nehogy már addig megcsináltasd amíg a párod nem ad mintát.Neki is tenni kell valamit az ügy érdekében.
2016. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Nem ez a logikus, kérdező? Te kitennéd magad mindenféle hercehurcának, anélkül, hogy egy egyszerű vérvétellel és andrológiai vizsgálattal kizárnák, hogy a spermiumokkal van a baj? Ez a meddőségi kezelések sorrendje. Azt mondjuk megtehette volna a dokid, hogy elküld mindkettőtöket vérvételre, én is egyszerre kaptam a magam és a férjem hormonális vérvizsgálatkérő lapját, azzal a meghagyással, hogy a férjem itt és itt jelentkezzen be andrológiai vizsgálatra.

Nem ciki a férjedre nézve. Ha baj van, akkor hamarabb kiderül. Ha nincs, akkor meg mehetsz átjárhatóságira. Gondolj bele, hogy mondjuk most te végigcsinálnál mindenféle meddőségi kezelést, aztán egy év múlva, mikor már mindketten totálisan elkeseredettek és csalódottak lesztek, valakinek eszébe jut véletlenül, hogy talán a párodat is meg kellene vizsgálni, aztán egyből lombik... Volt itt egy kérdés, a kérdező csaj teljesen kivolt idegileg, hogy inszeme volt egy év próbálkozás után, aztán most kiderült, hogy a férje spermájával volt gond. De ő egy év után már nem bírná elviselni, ha az inszem nem jönne össze. Erre kérdeztem, hogy miért nem mentek hamarabb orvoshoz, erre közölte, hogy ő többször is volt orvosnál, hormonális vizsgálaton, mindig minden rendben volt nála... Na az ő dokijuk nagyon csúnyán elcseszte, hogy nem küldte először a reménybeli apukát spermavizsgálatra.

2016. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Miért nem ad mintát a párod? Ő nem akarja a babát?
2016. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta először a férfit kell megvizsgálni van e elég spermaszám.
2016. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!