Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a további menete, valóban...

Mi a további menete, valóban jó tanácsot kaptam? Kicsit negatívnak érzem a dokim.

Figyelt kérdés

Nem jön össze a baba.Fél évnél(májusban) voltam nőgyógyásznál, akkor azt tanácsolta, hogy szedjek vitamint, folsavat, kicsit fogyjak és egyek egészségesen, és lesz baba. Ha nem, akkor menjek vissza 6 hónap mulva.

Most visszamente, jeleztem, hogy kérhetnék petevezeték átjártahóságit, és hormon tesztet, vagy egyéb vizsgálatot.

Viszont elég agresszivan, azt a választ kaptam, hogy mostmár nem csinálnak velem addig semmit, ameddig a párom nem ad mintát. Mert biztos vele van a baj.

Persze, megértem, ha ezt látják egyszerűbbnek, de szerintetek is ez a menete? Vagy m,enjek el egy másik dokihoz, aki esetleg megvizsgálna ujra?



2016. okt. 13. 15:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ne legyen így, de ilyenkor pl. az is lehet, hogy a párod eredménye annyira rossz, és nem is nagyon tudnak rajta javítani, hogy tök mindegy, úgyis csak lombikkal lehet babátok. Na most akkor mi értelme lenne téged macerálni mindenféle átjárhatóságival meg ilyenekkel?


Beleveri egy pohárba és ennyi. Jó hogy ezzel kezdik.

2016. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Oké, meggyőztetek, hogy ez az első, meg is értem. Nincs arról szó, hogy nem adna, csak gondoltam először engem vizsgál meg a doki, vérvétel, pajzsmirigy,cukor..stb.. és utána veszik elő a párom.

De belátom, hogy igy logikus, ahogy Ti is irtátok. :)

Köszi a válaszokat.

2016. okt. 17. 19:48
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Azért az nem igaz, hogy "nem nagy cucc" meg, hogy "beleveri és kész", mert ez a férfiaknak lelkileg igenis megterhelő és sokan megalázónak érzik. Ahogy nekünk, nőknek sem könnyű végigcsinálni a vizsgálatokat, gyakran érezzük kiszolgáltatottnak magunkat. Persze, mindkét félnek meg kell hoznia ezt az áldozatot, de azért legyünk megértéssel egymás iránt.
2016. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Már mi a megalázó?Hogy otthon elintézi,és bevisszük a korházba a műanyag pohárkát?Én nem éreztem megalázottan a férjemet.Viszont az hogy nekem a csövek lógtak ki a testemből és azt sem tudtam már jóformán hogy ki matat bennem,na az megalázó volt.De tök mindegy is,mert ezt megteszi az ember azért ha gyermeket szeretne,és nem kérdez,csak teszi amit mondanak,de a férjemnek mindössze ennyi dolga volt,az viszont ugyanúgy lelki megterhelés neki hogy félt,izgul és kudarcélmények vannak évek óta.
2016. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%

Tényleg nem érzed, hogy egy öntudatos férfi számára miért nehéz egy helyzet, amikor felmerül az esély, hogy esetleg alkalmatlan a nemzésre? Úgy érezheti, a férfiassága kérdőjeleződik meg. Egy nőben kell lennie annyi megértésnek, hogy ezt átérzi.

Ugyanígy nekünk, nőknek sem mindegy, hogy egy vizsgálatot hogy vészelünk át, milyen eredmény születik. Kit ne viselnének meg ezek a dolgok? Miért gondolod, hogy a pasik érzéketlenebbek nálunk? Sőt, talán még többet tépelődnek. Mi nők gyakorlatiasabbak vagyunk, már a lehetséges megoldásokon jár az eszünk, amikor a pasik még a kudarcot emésztik - még ha nem is látszik rajtuk.

2016. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a lelki részét itt ki nem szarja le? Nem erről szól a kérdés. Hanem arról, hogy mégis miért a sperma ellenőrzésével kezdik. Arra megkapta a választ. Ha te arról akarsz értekezni, hogy szegény férfiaknak ez milyen megalázó, hogy gyereket akarnak és akkor valaki fúúúúúúj meg akarja nézni a spermájukat, akkor írj ki egy másik kérdést, vagy kezdj blogolni.
2016. okt. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
15-ös nevetséges vagy. Azt elfogadom hogy egy férfi számára lehet ez a helyzet kellemetlen és zavarban is lehet tőle, de ne csináljunk már belőlük áldozati bárányt mikor annyi a dolguk hogy beleverjék egy pohárba. Egy nőben meg már a nem tudom hanyadik orvos turkál, olyan a karja mint egy kezdő heroinosnak a sok vérvételtől, hormonokkal bombázzák szét a testét és akkor az átjárhatósági vizsgálatról, inszemről, lombikról már ne is beszéljünk. Szerinted kié a neheze? Amúgy meg baromira nem az volt a téma hogy a férfiaknak mennyire nehéz, hanem hogy miért őket érdemes előbb kivizsgálni, arra pedig megszülettek a válaszok.
2016. okt. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg nem érzed, hogy egy öntudatos férfi számára miért nehéz egy helyzet, amikor felmerül az esély, hogy esetleg alkalmatlan a nemzésre? Úgy érezheti, a férfiassága kérdőjeleződik meg."


Szerinted egy meddő nő mit érez? Ne legyél már ennyire férfi soviniszta!

2016. okt. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
A 15-ös vagyok, én vettem védelmembe a férfiakat. Pontosan tudom, mit érez egy meddő nő, mert én is az vagyok. 5 éve várunk hiába a babára, ezer féle vizsgálaton és beavatkozáson vagyunk túl. Sehol nem írtam, hogy a férfiaknak nehezebb lenne, mint nekünk, nőknek. Mielőtt hímsovinizmussal vádoltok, előbb olvassatok. Én igenis megbecsülöm, hogy a férjem együtt végigcsinálta velem mindazt, amin túl vagyunk, pedig tudom, mennyire nehéz vol neki IS. Csupán arra akartam felhívni a figyelmet, hogy náluk IS sokkal többről szól ez, mint hogy "beleverik és kész". De ha az engem lehurrogó nő így tekint a férfiakra, ennyire primitív lényeknek tekinti őket, akkor vagy nagyon rossz tapasztalatai vannak, vagy egy érzéketlen, önző tuskó, aki csak a saját bajára képes fókuszálni.
2016. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 16-os! Én azt hiszem, sokan vannak itt is, akik nem "szarják le" a lelki részét. Ne csak magadból indulj ki. A kérdés ugyan valóban nem erre vonatkozott, de ha elolvasod a 13. válaszomat, én csupán az előző válaszadókra reagáltam, egy rövid kiegészítést fűzve azokhoz - mert szerintem az idézett primitív, férfialázó megnyilvánulásokkal egy olyan irányba vitték el az itt zajló párbeszédet, ami méltatlan hozzánk, nőkhöz. Attól még, hogy teherbeesési problémáink vannak, ne vetkőzzünk ki az emberi mivoltunkból.
2016. okt. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!