Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Amikor valaki terhes akkor...

Amikor valaki terhes akkor milyen feltételeknek kell meg felelni illetve milyen feltételeknek kell megfelelni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok hogy milyen esetben nem engednek haza egy újszülöttet az anyával vagyis milyen esetekben veszik el az újjszülöttet a családtól mik azok a kritériumok?
2022. dec. 16. 12:06
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

5. Vagyok, szó szerint vettem a kérdést és úgy válaszoltam... Természetesen nem gond ha még nem vagy nagykorú, csak úgy értettem konkrétan a kórházból úgy tudod hazavinni a babát ha valakid aki a baba nagykorú gyámja bemegy. De a lényeg hogy csak nagyon szélsőséges körülmények között vesznek el szülőktől gyereket. (családon belüli erőszak, instabil lakhatás stb)

Pontosan mitől félsz?

2022. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írd le, névtelen az oldal. És könnyebben tudunk segíteni.
2022. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még terhes de majd szeretnék idővel gyereket és csak érdeklődtem hogy ilyenkor miket vesznek figyelembe a védőnök
2022. dec. 16. 12:37
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de akkor is csak van valami, ami aggaszt, különben fel sem tetted volna a kérdést.
2022. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Aktív szerhasználó/függő szülőkkel sem engedik haza a babákat. Mármint akiken nagyon durván látszik, és még a szülés alatt is be vannak állva azokkal tutira nem. De ilyenkor mondjuk egészségügyi oka is van, a kicsi babák jellemzően nem viselik túl jól az elvonási tüneteket.


De amúgy ha normális emberek vagytok, akiknek van hova hazavinni a gyereket, akkor ott nem fognak beszólni, hogy szelel az ablak, max felhívják rá a figyelmet, hogy ahol a baba lesz, ott majd próbáljátok kicsit betömni, de ennyi.

2022. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen, amit a #15 ír, az nagyon lényeges.
2022. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egységes lista, hogy mi kell meglegyen. Ahogy megìrtàk, durva drogosoknak nem adják ki a gyereket. 18 év alatti szülők esetèn gyàmot jelölnek ki a gyerek mellè. Viszont hogy milyen legyen a hàz, a környezet, az a tàgabb környezettől függ. Ne lògjon ki a lakàs ,,lefelè" a környèkbeli hàzakhoz kèpest durvàn. Pl. Nògràdban hazaengedik putriba a gyereket, Bp. II. ker. nem engednèk ugyanolyan hàzba haza.
2022. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon függ a vèdőnőtől, csalàdsegítőtől is. Van, ahol az egyik faluban pròbàlnak minden gyereket csalàdban tartani, pàr km-vel arrèbb kb. egy fiatal cigàny sem viheti haza a gyerekèt. Van, ahol örülnek, ha fűtött hàzba viszik a gyereket, van ,ahol belekötnek ha zsúfoltan laknak nagyszülőkkel.
2022. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

18: ahhoz már nagyon durva körülményeknek kell lenni, hogy egy CCC babát ne eresszenek haza.

Az áljogvédők azonnal ráuszulnak az ilyen esetekre, és rasszizmus-ügyet farigcsálnak belőle. :(((((


Így aztán sok helyen inkább "félrenéznek" a gyermekvédelmisek/védőnők - mert nem akarnak bajt húzni a nyakukba.

2022. dec. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy legyen fütés, villany, elérhető ivóvíz.

legyen 4 ép fal, tető.

Kiskorú anya esetén csak akkor engedik haza a babát, ha van aki vállalja ezen kritérium mellett a gyámságot, amennyiben az apa is kiskorú.

Emellett persze még annyi, hogy olyan személy sem kapja meg aki cselekvőképességei korlátozott.

2022. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!