Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kérhetek segítséget, hogy a...

Kérhetek segítséget, hogy a 12. hét után milyen orvosi látogatások javasoltak és milyen vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Magánba tervezek járni, és egy teljesen problémamentes terhességgel (terhesség előtt magas volt a tsh-m, de a terhesség második hónapjára az is szépen beállt 1.5-re) a 12. hétig 4x voltam nőgyógyásznál, 4x vérvételen, 1x kardiológián (úgy, hogy a munkahelyemen valamiért szintén csináltak mindenkinek júniusban egyet) egyszer fogászaton és 1x védőnőnél + nifty teszt, de azt legalább az utolsó nőgyógyászati látogatás alkalmával csinálták.


Kicsit (nagyon) elegem van abból, hogy minden héten megyek valahova, nekem ez munka mellett nem fér bele, főleg, hogy amúgy a babavárót is felvesszük, a csok papírokat le kell adni, az is jó pár alkalom, amikor el kell kéreckednem.


Most a nőgyógyász visszahívott 4 hét múlvára a 16. hétre (semmi gond nem volt), közben a védőnőhöz kell mennem 3 hét múlvára. Már nem merem mondani a főnökömnek.


Tényleg kell az orvoshoz menni a 16. héten? A védőnőhöz meg a 15.-en?


Melyek azok a vizsgálatok, amiket nem lehet kihagyni? És mit jelent ez a terhesgondozásra xy-hoz járok? Kell ehhez orvos is? Nem a védőnő csinálja? Teljesen el vagyok veszve, mert az ismerőseim sokat jártak, de nekik volt indokuk, nekem semmi problémám nincs...


Köszi!


2022. dec. 20. 14:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánba jársz, az havobta dog behívni.

Védőnőhöz menni kell, amikor mondja.

Háziorvoshoz is kene menned. Egyszer minimum a választott gyerekorvoshoz is. Kötelező uh-k 18 és 30 hetesen. Második trimeszter 1x labor a cukorterheléssel, harmadikban 1x labor és kenetvetel, aztán 36. hettől hetente nst.

Sok? Aha. Majd ha meglesz a gyerek és visszamennel dolgozni, de 2 hetente beteg az oviban, lesz meg ilyenebb is. Mostantól ez van.

2022. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*havonta fog behívni
2022. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha magánba jársz, akkor nézd meg, hogy rendel-e délután. A védőnő tud pontos választ adni, hogy mi a kötelező vizsgálat.
2022. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De engem most visszahívott 16 hetesen (azon a héten nem volt időpont, ezért 17 hetesen megyek), majd 18 hetesen megint hozzá, akkor UH-ra?


Minek? De most komolyan... Egy óra odamenni a magánrendelésre, ott vagyok 1-1,5-t (mert mindig csúszunk), majd egy óra vissza a munkahelyre.


Ha jól gondolom nem magánban nem szívatnak ennyit, akkor menjek át államiba, hogy legyen időm másra is?

2022. dec. 20. 14:58
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Minek? Most komoly? Nem jössz rá magadtól? Hogy kifizesd a rendelés díját. 🤦🏼‍♀️


Én is magánban jártam, de szerencsére az én dokimnak ment annyira jól enélkül is, így csak a megállapításon, kötelező uh-n voltam ill. ha valami panaszom akadt.


Vannak ilyen lehúzós orvosok, na… 🤷‍♀️

2022. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Háziorvoshoz minek kell menni, rokon belgyógyász meg tudja csinálni?


Amúgy amit te írsz, az nem sok. Ez alapján a védőnőhöz megyek még 2-3x


De az orvoshoz igaziból még 2x kell mennem a 36. hétig, nem még 6-7 alkalommal, ami kötelező.


És nem két-három hetente járok vérvételre, mint eddig, hanem kb. 3 havonta, teljesen menedzselhető.

2022. dec. 20. 15:07
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi se kötelező, csak ajánlott.

UH: megállapíto UH(ez lehet 2 alkalom is akár)

12 heti

18 heti

És 32 heti.

34-36 héttől van nst, néha UH is.

Háziorvoshoz kB havonta jártam, vedonohoz úgyszintén, terhes gondozásra 2 hetente de nekem problémas terhességem volt, így 2 hetente jártam UH-ra is. Vérvétel összesen 3 volt + a kombinált teszthez a vérvétel.

Szóval az átlag orvosi látogatás az havi 1.

Az orvosod leakar szedni valószínűleg, mert ilyen nincs hogy menj 16 héten is meg 18 ha nincs semmi probléma.

Első baba?

Valószínűleg azért akar lehuzni mert "tudatlan kismama vagy".

Nekem sokszor volt olyan hogy reggel 8-ra mentem és délután 4ig ott ültem..

2022. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Maganba jarok, 5-6 hetente hiv be, problemamentes terhesseg.

Vedonohoz havonta kell jarnom, allitasa szerint ez a protokoll.


De amugy nem kotelezo terhesgondozasra jarni, csak max cseszegetni fognak erte, meg talan nem kaphatod meg az egyszeri anyasagit, de ez utobbi pl engem annyira nem is erdekelne.


Elmesz a kotelezo utrahangokra, aztan ennyi, sokan csinaljak ezt is. En isnigy akartam, de engem a vedono baszogatott, hogy hat de muszaj terhesgondozasra jarni 4-6 hetente, menjek. Amugy nem muszaj, de en most akkor ebben engedtem neki, legyen meg az akarata :D

Meg nem rossz nekem se latni a bebit gyakrabban.

Nincs amugy hozzad kozelebb orvos? En direkt ugy valasztottam magant, hogy ne kelljen hozza sokat utazni. Es hala az egnek soha nem is kell varni, max par percet.

2022. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Jaj igen. A háziorvos csak beirja a gepbe hogy minden rendben, és ha tpre akarsz menni akkor azt fogja vezetni.
2022. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Nekem sokszor volt olyan hogy reggel 8-ra mentem és délután 4ig ott ültem..."


Uhh, na ha velem ilyen lenne, akkor oda nem mennék többet, hacsak nem tudok onnan dolgozni. Nekem sajnos nem sokára lejár a szerződésem és persze biztosítottak róla, hogy hosszabbítanak majd áprilisban, de azért szeretnék úgy dolgozni, hogy ne gondolják meg magukat, mert így kb, 5-6x annyi lenne a csedem, mintha a minimálbérből számolnák ki.

2022. dec. 20. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!