Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kérhetek segítséget, hogy a...

Kérhetek segítséget, hogy a 12. hét után milyen orvosi látogatások javasoltak és milyen vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Magánba tervezek járni, és egy teljesen problémamentes terhességgel (terhesség előtt magas volt a tsh-m, de a terhesség második hónapjára az is szépen beállt 1.5-re) a 12. hétig 4x voltam nőgyógyásznál, 4x vérvételen, 1x kardiológián (úgy, hogy a munkahelyemen valamiért szintén csináltak mindenkinek júniusban egyet) egyszer fogászaton és 1x védőnőnél + nifty teszt, de azt legalább az utolsó nőgyógyászati látogatás alkalmával csinálták.


Kicsit (nagyon) elegem van abból, hogy minden héten megyek valahova, nekem ez munka mellett nem fér bele, főleg, hogy amúgy a babavárót is felvesszük, a csok papírokat le kell adni, az is jó pár alkalom, amikor el kell kéreckednem.


Most a nőgyógyász visszahívott 4 hét múlvára a 16. hétre (semmi gond nem volt), közben a védőnőhöz kell mennem 3 hét múlvára. Már nem merem mondani a főnökömnek.


Tényleg kell az orvoshoz menni a 16. héten? A védőnőhöz meg a 15.-en?


Melyek azok a vizsgálatok, amiket nem lehet kihagyni? És mit jelent ez a terhesgondozásra xy-hoz járok? Kell ehhez orvos is? Nem a védőnő csinálja? Teljesen el vagyok veszve, mert az ismerőseim sokat jártak, de nekik volt indokuk, nekem semmi problémám nincs...


Köszi!


2022. dec. 20. 14:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#8 Azért választottam őt, mert van orvos rokon aki dícsérte, meg a tesómék gyereke is nála született. Elvileg jókor megy nyaralni is, mert július első hetére vagyok kiírva, szóval augusztusban nyaraló doki kell, mert ha korábban születik azért, ha túlhordom, akkor azért nem jó a június, július. Szóval gondoltam, hogy az jó dolog, ha hozzá járok terhesgondozásra is, ha nála szülök.
2022. dec. 20. 15:30
 12/21 anonim ***** válasza:
Hogy szulhetsz nala?
2022. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Magánkórházban ;)
2022. dec. 20. 15:37
 14/21 anonim ***** válasza:
Mit nem adnek erte, ha a legkozelebbi magankorhaz nem 230 kilometerre lenne tolem...akkor en is ott szulnek :D
2022. dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellett eddig ilyen gyakran menni? Az alap a terhességmegállapító, 12 hetes, 20 hetes, 30 hetes uh, plusz javasolt a 36 hetes. Trimeszterenként egy labor. 38. héttől nst. De amúgy le van írva a kiskönyvben.
2022. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15 Én sem értem 😤 De most eléggé elegem lett 🙂
2022. dec. 20. 16:10
 17/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy a normál UH- között van terhességgondozás. Meg a pajzsmirigy miatt hívott vissza többször, de az csak terhesség előtt volt magas. Mire terhes lettem jó lett teljesen.
2022. dec. 20. 16:12
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel gondolom mar meg van a kiskonyved abba benne van h milyen vizsgalatok kellenek.

A genetikai uh-kon kivul talan 2x nezett meg a nodoki mikor a vervetel eredmenyel mentem vissza. Vedonohoz havi 1x jarok. A dokihoz meg 2 hetente de csak mert veszélyeztetett vagyok es mennem kell a tp-ért. Az lemaradt h sztk-ba jarok.

2022. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hehe de cukik vagytok :)első babámnál 2 hetente uh annyit voltqm uh az elején mint más 9hó alatt..

2 havonta haziorvos

védőnő 4 hetente plusz 4 hetente terhesgondozás

Hetente cukros doki vérvetel volt olyan hogy 1 nap 6x szurtak :) terhelés folyamamtos volt és meg mellé jöttek a fizetős vérvételek :)

3 nap kórház a cukor és a hetorozigóta miatt :)

És én szerencsésnek mondtam.magam.hogy nem magas a vérnyomásom pl.. és figyeltek rám..

Tehát havonta 1 hetet csak orvoshoz rohangáltam :)

2022. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19. ez :) abszolút :) nem :) normális :) egy :) problémamentes :) terhesség :) - mint :) a kérdezőé is :) - gondozása :) nem :) ilyen :)
2022. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!