Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor számít egy terhesség...

Mikor számít egy terhesség magas rizikójúnak?

Figyelt kérdés
A dokimat nem értem el,meg szerettem volna kérdezni tőle,mivel még a baba születése előtt meglepett a családom egy utazással,ami repülővel történne,akkor lennék 18 hetes,de olvastam,hogy vannak rizikók,amik mellett nem lehet,pl pajzsmirigy alulműködés,ami nekem van egy minimális és Hashimotot állapított meg az endokrinologus,de nem olyan mértékű,hogy gyógyszert kelljen rá szednem és semmi panaszom nincs. E miatt is magas rizikóba tartozik a terhességem vagy csak ha rendszeres gyógyszeres kezelésre lenne szükség?

2023. jan. 18. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Veszélyeztetett terhes vagy?
2023. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Hányadik hétben vagy? Ezt már a terhesség megállapításakor beírja az orvos, hogy magas vagy alacsony rizikójú-e a terhességed.
2023. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja én 10 éve hashimotos vagyok 175 mikrogrammos pótlással mégis alacsony rizikójú volt a terhességem és nem is voltam veszélyeztetett.


#2.

2023. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb társaság kèri az engedélyt az orvostól..
2023. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Én pl apc val vagOk magas ritikójú meg a acsaládba a betegségek.kiatt
2023. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kiskönyvedben az első oldalon van a rizikóbesorolásod. Alacsony vagy magas.

Egyébként én konkrétan az orvost kérdezném meg a helyzetről, hogy javasolja-e az utazást.

2023. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól is magas rizikójú lesz valaki, ha 14 hétnél később derül ki a terhesség, vagy ha volt egy császárja, esetleg az előző terhességénél GDM-es volt... Attól még utazhat, semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Íratni kell az orvossal egy igazolást, hogy repülhetsz. Légitársaságok honlapján szokott lenni formanyomtatvány.

2023. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Pajzsmirigy alulműködéses vagyok, gyógyszert is szedek rá és engem pont emiatt magas rizikóba sorolt. Mikor kérdeztem az utazást azt mondta lehet, de a második trimesztert ajánlja rá. Te pont abban leszel.

Viszont nem tudom hány órás a repülőút. Ha sok azt nem nagyon ajánlják amúgy sem.

2023. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen az orvosoddal beszéld meg, ő megalapozottabb véleményt tud mondani, mint a gyk olvasói látatlanban!

Az orvos adja a rizikóbesorolást, de nekem azt mondta, hogy alapból maga a besorolás a kismamánál sokat nem befolyásol. Magas kockázat és magas kockázat között hatalmas lehet a különbség! Nálam pl. vetélések miatt magas kockázatú lett a besorolás, de a terhesség maga rendben volt, az orvos semmi plusz dologban nem korlátozott egy normál terhességhez képest. Más nem ilyen szerencsés.

2023. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenképp megbeszélem az orvosommal is,30.án megyek vizsgálatra legközelebb,csak gondoltam addig hátha tudtok segíteni. Most vagyok a 12.hétben,utazásnál 18.hetet fogom kezdeni. Korábban nem volt terhesség,vetélés semmi ilyesmi. A kiskönyvben most nem tudom megnézni,de gondolom jelezték volna,ha veszélyeztetett lennék bármiért is. Bocsi,ha felesleges volt a kérdés,csak nem tudtam,hogy ezt már az elején megállapítják. Amimt tudom,megnézem a kiskönyvben és 30.án a dokitól is okosabb leszek. Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Ja és kb 2,5 óra az út,nem tudom mennyire számít hosszúnak,annyit olvastam,hogy féloránként sétálni egy kicsit,hogy ne legyen sok az ülés.

2023. jan. 20. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!