Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Más is járt így? Hogyan...

Más is járt így? Hogyan oldjátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az történt, hogy jelenleg 11 hetes terhes vagyok, 7. hét óta kergetem a védőnőt, de akkor nem állt velem szóba, mert azt mondta korai. Aztán táppénzen volt. A múlt héten végre adott egy kiskönyvet. De már nekem most szerdára van időpontom 12. hetes genetikára.

A háziorvosomhoz addig már nem tudok eljutni, mert helyettesít és csak akkor tudna fogadni amikor már a genetikán kell lennem. Elvileg megcsinálják nélküle is.

Na de én felhívtam a védőnőt, hogy most mi legyen? Erre azt mondja sürgősen kérjek beutalókat a laborba meg mindenféle szűrésre ....

Nagyon mérges vagyok, mert eddig ő húzta-halasztotta, nem volt semmi fontos, azt mondta nem maradok le semmiről. Erre most azt mondja sürgősen kérjek ....


Járt valaki így? Hogy tudtátok megoldani? Dolgozom, ezért az időpontokat se tudom annyira rugalmasan foglalni.


febr. 12. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Háziorvos asszisztense?
febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
10 hetes vagyok. Voltam egyszer a védőnőnél, 12 hetes UHig semmi dolgom, sehova nem kell mennem (február26). Legközelebb március 5-én megyek hozzá mert 7én megyek terhesgondozásra, ott lesz az első labor. 20. hét után kell mennem csak a háziorvoshoz...
febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Kiskonyv a beutalo nalunk. Csak idopontot kellett mindig kernem az adott vervetelre es vinni a kiskonyvet.

De amugy maganban is megcsinaltathatod a verveteleket. Volt, hogy nem kaptam mar idopontot allamiban, mert “tul keson” (azaz tobb, mint 1 honappal elotte…) probaltam idopontot kerni, de mar nem volt.

Amugy meg nyugi; semmi nincs abbol, ha nincs kesz idoben a vervetel, csak legyen meg az eredmeny valamikor, aztan ennyi.

febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy elkésve semmivel. Én leállítanám a védőnénit.

Az első trimeszterben egyetlen fontos vizsgálat van: a 12. heti genetikai uh és a hozzá kapcsolódó opcionális genetikai vérvételek, amelyek mindegyike fizetős, nem kapsz rá beutalót.

A sima első trimeszteri nagy labor, vércsoportszűrés...stb. nem szigorúan "első trimeszteri", nyugodtan lehet vele késni. Ami maximum kiderül, hogy vérszegény vagy.

Egyébként a munkahelyed köteles elengedni a kötelező vizsgálatokra anélkül, hogy ledolgoztatná veled. Nyilván magán uh-ra nem és nem egész napra, ha valami egy-két óra alatt elvégezhető.

febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a genetikai legyen meg időben, az a lényeg.

A laborra próbálj meg beutalót szerezni, akár helyettestől, akár asszisztensen keresztül. De ha csak 13 hetesen lesz meg, akkor se történik semmi. Ezen kívül nekem csak EKG volt, az se katasztrófa, ha nincs kész az 1.trimeszterre. Meg van még a fogorvos, ott én se voltam még, más okból, kutyát nem érdekli. 13 hetes vagyok, én holnap megyek genetikaira😁

febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyébként a terhesgondozáson adják a laborba a beutalót és az elsőre nem kell időpont se, rögtön aznap fogadnak (2. voltam)
febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

A genetikai UH-hoz nem kellenek a laborok eredményei és az EKG sem. Utóbbi nekem sem lesz kész addigra és a háziorvoshoz el sem jutok az első trimeszterben. Igaz itt a beutalókat nem ő adja hanem a nőgyógyász. Én megkérném a háziorvos asszisztensét, hogy tegye fel felhőbe a laborbeutalót.

(A kiskönyvet itt nem fogadják el, ha ott igen akkor meg menj azzal.) Akkor legalább már látja is az eredményeket az orvos mire mész hozzá.

Idegeskedni teljesen felesleges. Semmiről nem maradsz le.

febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosom bele se szagolt a kiskönyvembe a harmadik trimeszterig.

Nálunk a kiskönyv volt a beutaló, azt lobogtattam mindenhol.

febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászok 14. héten írt először a kiskönyvembe, amikor vittem neki minden első trimeszteres eredményt. A háziorvoshoz csak később mentem, fogorvoshoz járok fixen (fogszabályzás miatt), de sosem írattam be vele.

Szóval nyugalom, nem késtél le semmit. Menj el a genetikai uh-ra, szerezz beutalót a laborba (nálunk kell sajnos beutaló is, meg időpont is) és csináltass valamilyen genetikai tesztet (kombinált, nipt, akármi), ezek a fontosak, 11-14. hét között meg kellene lenniük... A többi tök ráér, ne idegeskedj! :)

febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Nekem szabin volt a háziorvosom. Megvolt a genetikai, első labor. És azután írt bele. Nálunk a nőgyógyászaton vették a vért. A kiskönyv kellett csak
febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!