Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akik tv melett akszanak,azok...

Akik tv melett akszanak,azok ,hogy oldották meg baba melett? Egyszobàba leszünk.Elnem tudom képzelni,hogy sötét és csönd legyen..Egyfelől szeretném,hogy jó alvó legyen,szokja a zajokat másfelől nem szeretném,hogy legyen a későbbiekben hàtulütöje.

Figyelt kérdés
Természetesen a tv úgy áll,higy nem làt rá,csak a hang..
febr. 17. 02:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Ne aludjatok TV mellett. Baromi rossz szokás, változzatok ti is a gyereketek kedvéért, ne egy újszülött idegrendszerét terheljétek már azzal, hogy TV mellett kell aludnia éjjel.
febr. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%
Siman aludt mind a kettő tv és zaj mellett. Pont nem érdekelte öket
febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha nektek már mindenképpen kell valami inger, akkor próbáljátok meg áttérni pl. tabletre + fülhallgatóra, hogy minél kevesebb legyen a zavaró tényező.


Szerintem a zajokhoz való szoktatast inkább úgy kell elképzelni, hogy a gyerekek nappali alvásai alatt nincs teljes csend. Megy az élet a maga ütemében (beszélgettek, pakoltok, főztök, stb) de persze jóval halkabban, mégsem teljes csendben. Az éjszakai alvasa legyen viszont nyugodt.

febr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Leszoktunk a TV-n valo elalvasrol par hettel szuletese elott, miota megszuletett nem volt bekapcsolva a TV (13 honapos). Zajhoz szoktatni nem igy kell.
febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Pedig, ha a gyerek érdekel, igazán "elképzelhetnéd". Iszonyat teher az idegrendszerének a sötétben a plafonról is visszaverődő villódzó fény és a folyamatos hanghatás is.

Egyébként nem a szoktatáson múlik, hogy melyik gyerek képes ágyúdörgésben is aludni és melyik ébred a legkisebb neszre. Nálunk pl: pont a második az érzékenyebb erre, aki eleve nagyobb zajba született bele. Nála sose volt teljes csend nappali alváskor, mert ott volt mellette a testvére. Akkor aludt, később mindenre felébredt. A nagy meg aki síri csendben aludt kicsiként, olyan alvó lett, hogy ordítani is lehetne mellette.

febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk is tv mellett aludtak.

Nappal pedig sosem sötétítettem be alváshoz pl.

febr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Telefon, tablet, laptop, +fulhallgato. Amelyik tetszik. Vagy lehet tv-t nezni, mi is szoktunk, de akkor a gyerek nincs a szobaban.


Zajhoz meg felesleges “szoktatni”, mert nem ezen mulik, cserebe meg nem hagyod pihenni nyugodtan a babat. Nagyon erzekeny az idegrendszeruk, igenis ne menjen a tv 0-24, ne menjen a zene se allandoan. Ezek egy csecsemo szamara felesleges, megterhelo zajnak szamitanak.

febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak a hang fogja zavarni az 8degrendszeret, de attól hogy nem katka a képet, még a sötétben igenis érzékelni fogja. Hogy változnak a képek, fények a szobában. Én is azt javaslom.szokjatok le róla.


A gyerek zajokhoz való szoktatása teljes hülyeség - én is próbáltam az elsőszülöttemet, ugyan nem tv-vel, de ott aludt a konyhában, míg főztem, beszélgettünk, tettem-vettem, szólt a rádió... Egyáltalán nem zavarta - úgy 3 hónapos koráig.

Aztán 4 hónaposan jött az alvási regresszió, és egyik napról a másikra pocsék lett az alvás, mind nappal, mind éjszaka. Ha el is aludt, arra felebredt, hogy bekapcsoltam a melltartó-pántomat. Vagy a gyerekszoba csukott ajtaja előtt valaki elcsoszogott papucsban (valamilyen hangot minden cipő ad ki mikor jársz, csak ugye normális esetben fel se tűnik, na ő erre is felebredt). Vagy ha a gyerekszoba melletti mosdóban (megintcsak csukott ajtók) valaki megengedte a csapot, hogy kezet mosson.

Most másfél éves, és egy joideje jól alszik már, mehet a mixer a konyhában míg ő alszik a szomszéd szobában... Na de szóval nem attól függ ez, hogy szoktatok-e vagy sem a zajhoz, hanem az idegrendszeri fejlődés szakaszaitól.

febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%
És ha csak addig megy amíg elalszotok és mondjuk beállítjátok, hogy kapcsoljon ki? Mi pl szoktunk este tv-zni az ágyban, én el is alszok rajta, de felébredek, a férjem pl el se tud aludni, ha benyom egy sorozatot Netflixen képes lenne másnap reggelig nézni :D
febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Illetve akkor még a megoldás tényleg a külön szoba a babának, sokan azt csinálják +bébiőr, légzésfigyelő
febr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!