Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akik tv melett akszanak,azok...

Akik tv melett akszanak,azok ,hogy oldották meg baba melett? Egyszobàba leszünk.Elnem tudom képzelni,hogy sötét és csönd legyen..Egyfelől szeretném,hogy jó alvó legyen,szokja a zajokat másfelől nem szeretném,hogy legyen a későbbiekben hàtulütöje.

Figyelt kérdés
Természetesen a tv úgy áll,higy nem làt rá,csak a hang..
febr. 17. 02:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

Simán hozzá lehet szokni, hogy tv nélkül alszol el. Én inkább magamat szoktatnám a csendhez, mint egy újszülöttet a tv-hez.

10+ évig aludtam el tv-re, aztán megismertem a páromat, aki mostmár a férjem és ő teljesen ki volt ezen akadva. Kialakult, hogy aki tv-zni akar, az nézi a másik szobában, a hálóban alszunk. Simán megszoktam.

febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A baba menjen saját szobába, saját ágyba, légzésfigyelővel + akár bébiőrrel, és akkor nyugodtan tv-zhettek.

A zajban való alvás nem szoktatás kérdése, hanem idegrendszeri érettségé. Mi sem lépkedtünk soha lábujjhegyen, meg voltunk teljesen kussban, mégis szuperül tudott aludni mindkettő - olyan 3-4 hónapos korukig. Aztán jött egy olyan időszak, hogy a légy se zümmöghetett, a parketta se reccsenhetett meg, egy fedőt nem rakhattam rá a fazékra a konyhában 2 helyiséggel arrébb, mert azonnal fent voltak. Majd elmúlt és megint aludtak rendesen, mélyen. Most 8 és 4 évesek, armageddonra se kelnek fel.

febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

En voltam az a tipikus ember gyerekvallalas elott, akinel 0-24 szolt valami, ha otthon voltam. Ugyan tv csatornaink sose voltak, amiota elkoltoztem otthonrol, de netflix, youtube stb allandoan ment a hatterben.

Na miutan megszuletett a kisfiam, siman leszoktam rola. Az elejen, amikor meg maratoni szoptatasok voltak, akkor vagy fulhallgatoval neztem/hallgattam valamit kozben vagy olvastam vagy jatszottam a telefonomon, mert tenyleg a kisfiam orakig kepes volt szopizni, az meg azert eleg unalmas tud lenni :D

De utana ahogy nott es mar 5 perc alatt lezavartuk a szoptatast, nem kapcsoltam be semmit, egyszeruen elhagytam napkozben. Most 10 honapos, mar egesz nap maszik, magyaraz, sikit, tehat egyreszt rohangalok utana, masreszt nagyon hangos egy gyerek, meg is orulnek, ha meg a tv is be lenne kapcsolva :D Illetve sokat beszelek hozza, enekelek neki, meset olvasunk, stb, szoval soha nincs csend, az tuti.

Szoval ha en leszoktam, akkor barki!!

De este sajnos megmaradt ez a rossz szokasom, hogy csak valami videora tudok elaludni, de amig egy szobaban aludtam a kisfiammal, addig fulhallgatoval neztem/ hallgattam telefonrol. Csak a fel fulem volt bedugva, igy barmikor meghallottam, ha sirt.

febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm
febr. 17. 19:06
 25/27 anonim ***** válasza:
60%
Leszel majd olyan fáradt az éjszakázástól, hogy nem fog zavarni a csönd. Amúgy meg ha egy szobában lesztek, akkor hallgathatod a babád légzését tv helyett.
febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó.pont erre gondoltam énis,erre a két dologra az éjjel
febr. 18. 12:39
 27/27 anonim ***** válasza:
Akkor miért lettem lepontozva?
febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!