Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nifty, prena és egyéb tesztek...

Nifty, prena és egyéb tesztek előtt hogyan ellenőrzik a baba korát?

Figyelt kérdés
Van előtte uh vizsgálat vagy csak be kell írni az utolsó menszesz napját az adatlapra?
febr. 17. 18:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akkor az orvos adott leletet, ami igazolja az élő terhességet és a terhesség számított korát a magzat méreteivel. Elemzést kapsz, ha ezt elfogadják, de nemre vonatkozó eredményt akkor is csak azután, hogy igazoltad a betöltött 12 hetet.
febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok beleszólni, de nem lesz korai a 10. hét?

Nekem a dokim azt ajánlotta, hogy csak a genetikai után csináljuk meg, egyrészt ha ott valami nagyobb eltérés van, akkor úgyis amniocentézisre küldenek, másrészt ugye ott még azért sajnos magasabb a vetélés esélye...

febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem biztos, hogy jo a 10. het, mert lehet, hogy nem lesz eleg magzati dns a veredben es meg kell ismetelni a vizsgalatot. Nem biztos, de van ra esely.

En kesobb mennek a helyedben, de ezt szerintem meg is fogjak mondani, amikor felhivod oket. Legalabbis nekem ezt mondtak, amikor telefonon kertem idopontot.

febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
A fiamnál 9 hetesen vették le akkor ez volt a legkorábbi, a 2.terheségemnél 10.héten és nem bántam meg hogy nem vártam a 2.terhesség Down baba volt, így még abortusszal megszakítható volt, nem kellett szülni.
febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hetesen csináltattuk, volt előtte UH.
febr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

Ha nincs könyved, akkor is van valamilyen papírod a terhesség megállapításról, amin szerepel a terhesség kora.

Nálunk az első genetikai uh után veszik le a vért. Így egyrészt biztos, hogy elő magzat, másrészt biztos, hogy kellő méretű a teszthez.

Ha ennyi pénzt kifizet az ember, akkor azért jobb, ha nem "potyára".

febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A Niftynél kérnek UH leletet.
febr. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tőlem senki nem kért se kiskönyvet, de terhességmegállapító papírt, sem semmit, egyszerűen csak be kellett mondani hány hetes/napos vagyok, azt ráírták a vizsgálatkérő lapomra és ennyi. Én 15 hetes voltam amikor levették a mintát, és így sem volt elég DNS minta a véremben, meg kellett emiatt ismételni. Esélyes, ha korán mész 12 előtt, akkor te is így jársz, szóval én ebből kifolyólag sem sietnék. Na meg aztán tényleg érdemes lenne a 12. uh megvárni vele, mert addig sajnos tényleg nagyobb az esély a vetélésre is (ha ne adj isten bekövetkezik, akkor meg fölös bármilyen Nipt teszt, ezt maga a dokim mondta). Meg egyébként is, jó úgy menni ilyen tesztre, hogy a 1. genetikai eredménye jó volt.
febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!