Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kotelessegem lenne szabadsag...

Kotelessegem lenne szabadsag alatt is foglalkozni a kismamakkal es anyukakkal?

Figyelt kérdés

Azert irom ide ki a kerdest, mert itt mind a ket taborbol vannak erintettek. Igy talan az erveiteket jobban megertem.


Az a helyzet, hogy eljottem hetfoi nappal 2,5 het nyari szabadsagra. Ilyenkor a korzetemben helyettesites folyik. A "ceges" telefonom ki van kapcsolva, de ez a legtobb anyukanak nem okoz gondot, kinyomozzak a magant is. Ha betelefonalnak a vedonokhoz es engem keresnek, akkor a kollegaim felvilagositjak oket, hogy szabadsagon vagyok, XY a helyettesem.

Hetfo ota ha 20-an nem hivtak a magantelefonomon, akkor senki sem.

Tegnap a jatszoteren voltam a 6.eves lanyommal es a 10 eves testverevel. Nem tudtam egyszerue. a gyerekeimmel foglalkozni, kikapcsolodni, mert 5 percenkent odajott egy anyuka hozzam a.problemajaval. A legtobben megertettek, hogy szabin vagyok, vegig hallgatom oket es ketmondatban tanacsot adok, de a masik fele az anyukakna .... mintha nem is magyarul beszelnek.


Megmondom oszinten, hogy mar kicsit faraszto ez a "tolakodas" az anyukaktol. Persze en valasztottam ezt a hivatast, de nem meetek egy percre se szabira?! En nem lehetek esetleg se beteg, se kikapcsolodo dolgozo ember?


Az itteni anyukak hogy velekednek errol?


2013. júl. 4. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A szabadságnak a pihenésről kell szólnia, másképp nem sok értelme van. Az a te saját privát szabad időd, nem kötelességed még akkor is a hivatásoddal foglalkozni. Jogos a részedről, hogy már ki vagy vele, és tolakodónak tartod a kismamákat.


36hkm

2013. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van a gondtalan pihenéshez, ezért van a helyettes. A magán telefonodat is csak akkor vedd fel, ha ismerős számról hívnak. Szerintem is ez bunkóság az anyukáktól.
2013. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha megoldható esetleg utazzatok el, nagymamához, vagy nyaralni vagy valahova.

Egyértelműen tolakodás és udvariatlanság(finoman fogalmaztam) ez az anyukák részéről.

2013. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem azoké, akik annyit dolgoznak, mint a mai eü-ben dolgozók (volt benne részem, menekültem). Aki kitart, igenis megérdemli, hogy néha kikapcsolódjon, mert szó szerint bolondok háza az egész! Ne vegyél fel telefont, csak családtagnak! Sajnálom, hogy nem tudsz pihenni. Magukat minősítik azok a nők, akik ezt nem képesek elfogadni!
2013. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jovoheten megyunk nyaralni kulfoldre. A telefonomat meg mindig felveszem, mert a hugom ma-holnap szul es a korhazban is szoltam a lanyoknak, hogy hivjanak azonnal, ha megszuletik a pici.

Ugyanis a ferje katona es kulfoldon van, a szuleink mar idosek, igy nem tudbak ott lenni. A sogornom megy be vele a szuloszobara, mert en a nagyobbik gyermekere vigyazok.

2013. júl. 4. 11:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan igazad van.

A mi körzeti gyerekorvosunk csinálta jól, mert a XI. kerületben lakik, és a IV.-ben rendel, így szabi alatt még a környékünkre sem jön. :) :)

Biztos nagyon jó orvos vagy, ha ennyien hívnak, és így adnak a szavadra, de valóban nagyon terhes lehet ez a tolakodás. Próbáld meg gyorsan és határozottan leszereni őket.

2013. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csináltam, hogy kedvesen, de határozottan elmondtam az engem hívogatóknak, hogy szabadságon vagyok (volt vagy három nap...), s hogy ki a helyettesem.

Bár én nem eü dolgozó vagyok, hanem lelkész. Így az emberek még jobban kiakadnak, ha hónapok után van pár szabad napom, mert mi az, hogy nem állok folyamatosan mindenki rendelkezésére. Mellesleg nekem is van családom, kisgyerekeim.


Aki csupán pár jó szót várt telefonon keresztül, azzal pár percig elbeszélgettem, de a temetéseket és más programokat határozottan elutasítottam, és a helyettesemre bíztam.


Szerintem te se zavartasd magadat, nyugodtan pihenj, családozz, ha nem végveszélyről van szó, a játszótéri anyukáknak is csak annyit mondj, hogy sajnálod, és a szabadságod után bővebben foglalkoztok a problémával.

2013. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos tényleg jó orvos vagy! ;) De pihenni neked is kell... A mi doktornőnk már volt szabin a nyáron, és beteg is volt a kisfiam alatta, akivel rendszeresen járunk orvosokhoz, több féle problémával, így jól ismer minket a doktornő, de eszem ágába nem lett volna a szabija alatt kinyomozni a mobilszámát és őt hívogatni... :S Elmentünk a helyettes dokihoz. :) Aztán mikor visszajött a szabiról, akkor meg elmentünk hozzá... Mondjuk a játszótéren már nehezebb elutasítani az anyukákat... :/ Ha találkoznék én is a doktornőnkkel a játszón, valószínű megérdeklődnék én is egy-két dolgot, ami most foglalkoztat. :D De szerencséjére neki felnőtt gyerekei vannak, nem nagyon jár arra, amerre a betegei. :D
2013. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Egyrész megértem a kismamákat, anyukákat is.. mert ha ennyien keresnek, az azt jelenti, valamit nagyon jól csinálsz. Erre legyél büszke! De a pihenés az pihenés! Ezt mindenkinek tiszteletben kell tartania! Ilyenkor próbáld meg az elején leállítani a telefonálót vagy azt, aki odamegy hozzád. Egész egyszerűen mondd azt, hogy ha sürgős, akkor menjen a helyettesedhez, Te nyugodt szívvel ajánlod őt, ha pedig ráér, akkor 2 hét múlva a rendelőben találkoztok.

Én személy szerint kizárólag a mi drága Hédi néninknek hiszek, benne bízok. De ha szabin van, akkor visszamegyek hozzá, ha már rendel, ha pedig sürgős, akkor nem a helyetteséhez viszem a gyerekeket, hanem a helyi kórház gyermekosztályára. Pihennie még egy orvosnak is kell, és aki ezt nem érti meg, azt sajnos én sem tudom megérteni!

2013. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi orvosunk kikapcsolta a telefonját, jól tette.
2013. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!