Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kotelessegem lenne szabadsag...

Kotelessegem lenne szabadsag alatt is foglalkozni a kismamakkal es anyukakkal?

Figyelt kérdés

Azert irom ide ki a kerdest, mert itt mind a ket taborbol vannak erintettek. Igy talan az erveiteket jobban megertem.


Az a helyzet, hogy eljottem hetfoi nappal 2,5 het nyari szabadsagra. Ilyenkor a korzetemben helyettesites folyik. A "ceges" telefonom ki van kapcsolva, de ez a legtobb anyukanak nem okoz gondot, kinyomozzak a magant is. Ha betelefonalnak a vedonokhoz es engem keresnek, akkor a kollegaim felvilagositjak oket, hogy szabadsagon vagyok, XY a helyettesem.

Hetfo ota ha 20-an nem hivtak a magantelefonomon, akkor senki sem.

Tegnap a jatszoteren voltam a 6.eves lanyommal es a 10 eves testverevel. Nem tudtam egyszerue. a gyerekeimmel foglalkozni, kikapcsolodni, mert 5 percenkent odajott egy anyuka hozzam a.problemajaval. A legtobben megertettek, hogy szabin vagyok, vegig hallgatom oket es ketmondatban tanacsot adok, de a masik fele az anyukakna .... mintha nem is magyarul beszelnek.


Megmondom oszinten, hogy mar kicsit faraszto ez a "tolakodas" az anyukaktol. Persze en valasztottam ezt a hivatast, de nem meetek egy percre se szabira?! En nem lehetek esetleg se beteg, se kikapcsolodo dolgozo ember?


Az itteni anyukak hogy velekednek errol?


2013. júl. 4. 11:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell azokat a számokat felvenni, amik a telefonkönyvben találhatóak meg.

Telefon lenémít, és azt hívsz vissza akit szeretnéll;)

Én tartom magam olyan intelligensnek, hogy NEM hívom sem az orvosom sem a védőbőm amikor tudom, hogy szabin vannak.

Ennyi.

28khm

2013. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szerintem jogos, amit írsz és kérsz, kedves tőled, hogy azért nem zavarod el őket mégse a fenébe :)

az anyukákat is megértem, én mint kismama, ha meglátnám a védőnőmet, tuti odamennék, mert mindig van valami kérdésem, szóval biztos le se esne, hogy szerencsétlen szabin van, azért a játszótéren találkozok vele, nem a rendelőben..de ha elmondaná, mi a helyzet, hívjam a helyettest, szívesen segít, elfogadnám.

a magán telefont én nem venném fel a helyedben, ami persze nehéz, mivel honnan tudhatod, ki hív? csak azt a megoldást látom, hogy mindenkinek elmagyarázod, mi a helyzet, de nehéz lehet, pl. ha felhív valaki egy nagyobb gonddal, szerintem neked sincs szíved válasz nélkül hagyni.

szóval a megoldást nem találtam, meg, szerintem jól kezeled, remélem tudsz azért pihenni, próbáld meg valahogy szűrni a hívásokat talán.

2013. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
bocsánat, úgy értelmeztem, védőnő vagy, de végül is így is érvényes a hozzászólásom :)
2013. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

:-) Nézd a jó oldalát! Jól végzed a munkád,megbíznak Benned!


Sejtem milyen idegesítő lehet,hogy egy perc nyugtod sincs...


4 gyerkőcöm van,egyszer sem emeltem fel a telefont,ha valami gyíkom volt! A gyerekorvosunkat akkor látogatom,ha nagyon muszáj,a védőnőkhöz sem megyek be csak úgy,bár a védőnőm telefonszáma meg van,de soha nem hívtam még. Bár senki nincs aki alátámasztaná a döntésem,nem rohanok senkihez,ha "megakadtam"...


Azt gondolom,hogy a munkaidőd alatt vagy köteles foglalkozni a kismamákkal/anyukákkal, azon kívül csak akkor,ha életveszélyben vannak a szemed láttára...


Nyugodt,zavartalan pihenést kívánok Neked!!!

2013. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is lelkész vagyok, valóban előfordul nálunk is ez a probléma.

Én a védőnőt és az orvost sem hívogatom, csak akkor, ha muszáj. Ha összefutottam a védőnővel az utcán, akkor is többnyire ő állított meg, hogy mi újság. Mondjuk egyelőre főleg a terhességről tudok nyilatkozni, mert a fiam még csak három hetes. De alapvetően tapintatlanságnak tartom rendelésen kívül lerohanni a védőnőt és az orvost is. Más kérdés, hogy nem feltétlenül tudom, hogy szabadságon van.

Egyedül a szülészorvosomat hívogatom néha. A szülésre is szabadságról jött vissza, és azóta is van egy-két dolog, amit muszáj megkérdezni (sajnos nem teljesen problémamentes a gyermekágy). De ilyenkor igyekszem a legnormálisabb időben hívni, és a legrövidebben lerendezni. Persze ő más eset, fogadott orvosról van szó, és mondta is, hogy belföldön van, ha gond van, hívhatom. Ennek ellenére nagyon utálom szabadság alatt zargatni.

2013. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!