Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Székesfehérváron, a Nővédelmi...

Székesfehérváron, a Nővédelmi kp. -ban tényleg csak ultrahangból áll a terhesgondozás?

Figyelt kérdés

8 hetesen mentem, csak UH volt, furcsálltam, hogy nem volt se rákszűrés, semmi.... Egy ismerősöm, aki szintén kismama és oda jár mondta, hogy a terheseket ott nem vizsgálják meg.

De miért nem?


2013. okt. 16. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A székesfehérvári család- és nőellenes központban érdekesen zajlanak a dolgok...

Az első kisfiunkat vártam,a terhesgondozás alatt az orvos csak UH-t végzett,egyetlen hüvelyi vizsgálatot sem,kenetvételt sem csinált,és amikor a laboreredményem azt mutatta,hogy szörnyen magas a baktériumszámom,és rákérdeztem nála,a válasza az volt: biztosan csak belekerült valami a pisibe.

A 21.héten beindult a szülés az orvos által kezeletlen gyulladás miatt,ami a kisbabánk tüdőszövetére húzódott,és meg kellett szülnöm a picit...

A második estben a kislányunkkal jártam oda terhesgondozásra,a terhesgondozást végző orvos (másikhoz mentem) egyszer végzett hüvelyi vizsgálatot és kenetet is vett a rákszűréshez. Viszont olyan dolgot állított ami nem volt igaz (az ambulancián megcáfolták),a kislányunk egészséges lett,ám a szülés után pár hónappal nem létező petefészekcisztával kezelt az orvos. Mint utólag kiderült,nem ciszta volt hanem baba,és a 14. héten otthon elvetéltem,kislány lett volna.

Most már nem is mentem oda,hanem a Szent György Kórház rendelőintézetébe mentem,ott az első alkalommal végeztek UH-t,kenetvizsgálatot (2hét múlva megvolt az eredmény),viszont az orvos hihetetlenül megalázó módon viselkedett (másokkal is),és mindössze egyetlen alkalommal pecsételte le a kis könyvemet -amikor a második hüvelyi vizsgálatot végezte.

2013. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es válaszoló! Szőrnyű, amik veled történtek! Gondolom senkit nem vontak felelősségre a tragédiákért!

Én magánorvoshoz járok, és jártam a terhességeim alatt, pontosan azért, mert sztk alapon kutyába sem vettek sehol. Sajnos egy magánorvos drága, és tudom, hogy nem mindenki engedheti meg magának, de ha egy mód van rá, akkor legalább akkor menjetek el egy magándokihoz, amikor panaszaitok vannak.

A Csnk- ról csak annyit, hogy ott dolgozó ifj. Nagy doktor úr, úgy írt fel nekem gyógyszert hüvelyi fertőzésre, hogy se kenet, se vizsgálat, csak mondjam el, mi a panasz.

Esetleg érdeklődjetek utána, hogy melyik orvos lelkiismeretesebb, akihez érdemes menni.

2013. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es válaszoló, igazándiból egyik megoldás sem jött be nálunk,mert a legnagyobb gyerkőcömnél fogadott orvosom volt,és mégis szülési komplikációk lettek,lehet,hogy emiatt,de lehet,hogy nem- autista a nagylányom.


A kórházban Blaskó Ervin doktor nagyon empatikusan és kíméletesen látott el, mai napig hálás vagyok neki azért ahogy mellettem állt,és ahogy bánt velem amikor a kisfiunkat elvesztettük pedig "csak" ügyeletes volt amikor bevittek!

Nemrég találkoztam vele,most is nagyon kedves!

A fiatalabb és idősebb Orosz Dr.-ral is pozitív tapasztalatim voltak eddig,és Csetényi Dr. is szimpatikusan járt el mindig,ha Ő vizsgált.


A család- és nővédelmiben már egyáltalán nem bízom... Igazándiból a terhesgondozásnak mindenhol egyformának kéne lennie,és abban benne van az UH,a rákszűrés,a kenetvizsgálat,a manuális vizsgálat,és a többi...ki tudja miért nem látják el a dolgukat..?!

2013. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!