Nem tudom elfelejteni, nem tudok túl lépni a bűntudaton, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves barátnőm teherbe esett, én 21 vagyok. Mondtam hogy vetessuk el mert nem érzem úgy hogy most ez kéne nekünk, mert sem anyagilag se kapcsolatilag nem állunk úgy. Tobbszor veszekedtünk már többször szakítottunk majd összejöttünk. 3 éve lesz h együtt vagyunk. Ő elhagyott engem. Azt mondta nem szeretem mert nem kell nekem tőle gyerek. Az anyjáék tiltják tőlem nem engedtek oda hozzá 2 hete nem láttam a barátnőm. Ma veteti el a babát ma van a műtét, és rossz érzésem van hogy ez mind miattam van.. nem tudok túl lépni a bűntudaton és a hiányán egy gonosz, rossz embernek érzem magam.. sajnálom a kis babát is, úgy érzem miattam kell meghalnia. Nagyon rossz érzés.. hogyan tudnák túl lépni?

2020. szept. 15. 15:33
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj, de ezt kicsit túlpörgöd. Könyörgök, egy pár hetes emberióról beszélünk. Nem egy babarol. Se érzései, se érzelmei. Örülj neki, hogy van lehetőségetek elvetetni, és nem megy végleg tönkre mindkettőtök. élete.
2020. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
47%
Te örültél volna, ha pár hetesen elvetetnek? ... na ugye!
2020. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
54%
:D mivel pár hetesen nem tudok gondolkodni és nincs öntudatom, nyilvánvalóan nem lett volna fogalmam erről :D
2020. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
53%

"Te örültél volna, ha pár hetesen elvetetnek? ... na ugye!"


Atya világ. 🤦🏻🤦🏻 Ez miféle "érvelés"? Az megvan, hogy egy néhány hetes fejletlen embriónak se tudata, se fájdalom érzete?! Nem képes findolkodni. Ergo halvány lila fogalma nincs semmiről, innentől kezdve teljesen értelmetlen és logikátlan a kérdésed, de akinek van legalább két agysejtje az eleve nem mond ekkora baromságot.

2020. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
42%
Úgy látom nem vagytok vallásosak. Előfordul, hogy valaki hitbeli szempontból nézi ezt a kérdést! Nem kell ezért ítélkezni!
2020. szept. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
38%

Mi köze a vallási meséknek az abortuszhoz?! A vallás semmit nem változtat a tényeken, az abortusz nem hit kérdése, felesleges összekeverni a kettőt.

Egyébként vicces, hogy te beszélsz ítélkezésről, miközben te kötsz bele a másik véleményébe, ráadásul ilyen bullshit dolgokkal dobálózol, hogy jaj te örültél volna ha elvetetnek pár hetesen.. 🤦🏻 no komment.

2020. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
45%

A mai abortusszal kapcsolatban sincs ez másként. Még ha nem is olyan rituális formában, mint akkoriban, de az emberek ugyanúgy a jólétük megőrzése és a szexuális élvezeteik érdekében ölik meg a még meg sem született gyermekeket, azzal áltatva magukat, hogy a szexuális bűneiknek nincs következménye.


Az abortusszal kapcsolatban azonban ki kell mondanunk az igazságot, mert az abortusz nem vetélés, hanem erőszakos beavatkozás, gyilkosság.



Azért nem nevezik nevén az emberek, hogy az erkölcsi érzésük számára közömbös maradhasson.“


A tisztán látás végett...

2020. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
55%

Mindenkinek joga van a teste felett rendelkezni, de ezt a kérdést elbagatellizálni káros és nem szabad. Helyen kell kezelni. Legyen is bűntudata és érezze rosszul magat, aki megcsinaltatja. Ez a minimum normális emberi reakció.

Aki meg ilyen vadul védi az abortuszt, nyilvánvalóan túlkompenzál és gondolom volt neki is, valahol rosszul is érzi magat miatta, de úgy döntött, hogy neki joga van ehhez, nem akarja rosszul érezni magat miatta, ebből fakad a túl kompenzálás és a vad abortusz védelem. Az abortusz szükséges rossz. De semmiképpen nem normális vagy követendő gyakorlat.

2020. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
58%

A tisztán látás végett menj inkább vissza biológia órára, mert láthatóan egyetlen egyen sem sikerült részt venned. Hiába másolgatod a demagóg, érzelmi zsarolós, hittérítős maszlagokat, ezek minden észérvet és tényt mellőznek, innentől nincs miről beszélni.

Az abortusz NEM gyilkosság. Soha nem volt az, soha nem is lesz. Ha jól sejtem nem ül az összes abortuszt végző orvos és abortáltató nő börtönben. Nem véletlen. Tény az, hogy ahhoz, hogy valakit meg lehessen ölni, ahhoz először meg kéne szülessen. A halál feltétele ugyanis az élve születés. Egy embriónál ugyebár erről nem beszélhetünk. Egy néhány hetes fejletlen sejthalmazról van szó, aminek nincs tudata, nem tud gondolkodni, nem érez fájdalmat és amit ha 8-9 hétre "megszülnél" egyetlen pillanatig sem maradna életben, mert magától még csak levegőt sem képes venni, ami biza alapvető feltétele az életnek.

Csak a tisztánlátás végett... :)

Lapozz fel egy biosz könyvet, mielőtt hülyeségeket beszélsz és másokat akarsz kioktatni.

2020. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
40%

De áruljátok már el, ki bagatellizálta el az abortuszt?! Az igazságra való felhívás nem elbagatellizálás. Senki egy árva szóval nem mondta, hogy az abortusz milyen jó és mindenkinek ezt kéne csinálnia, ne túlozzunk már, de az bőven a ló túloldala, amit itt némelyek lenyomnak, ahogy az abortusz bűn meg gyilkosság és megölöd a saját gyereked, meg így meg úgy. Nem, az abortusz se nem bűn, se nem gyilkosság, egy kis műtét, ami folyamán egy fejletlen, tudattalan, fájdalmat nem érző embriót abortálnak. Szó nincs gyerekről! Az, hogy valaki ezt nem képes felfogni és az érzései meg a hite elragadja, az az ő baja, attól még a tények tények maradnak.


És nem, nem volt abortuszom, de ha nem kívántan teherbeesnék gondolkodás nélkül abortuszra mennék és nem bánnám egy pillanatra sem. Nyilván normálisan védekezem, de semmi sem 100%. Ha valaki jól átgondolta és úgy dönt a jelenlegi helyzetében az abortusz a legmegfelelőbb döntés számára, akkor egy jó döntést hoz, amit egyáltalán nem kell banjon, se nem kell lelkiismert furdalása legyen miatta, főleg nem kell rosszul érezze magát! Szóval abszolút nem "ez a minimum", amit éreznie kell. Mindenkinek joga van dönteni a teste felett és kész. Emiatt nem kell bűnhödjön, de rettentő szánalmas, hogy valaki úgy érzi neki joga van a másikat elítélni, amiért másképp el, mint ő és kijelenti, hogy hogyan is kéne érezze magát a másik. Én nem egy abon átesett nőt ismerek és kapaszkodj, egyik sem bánja egy pillanatig sem.

2020. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!