Nem tudom elfelejteni, nem tudok túl lépni a bűntudaton, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves barátnőm teherbe esett, én 21 vagyok. Mondtam hogy vetessuk el mert nem érzem úgy hogy most ez kéne nekünk, mert sem anyagilag se kapcsolatilag nem állunk úgy. Tobbszor veszekedtünk már többször szakítottunk majd összejöttünk. 3 éve lesz h együtt vagyunk. Ő elhagyott engem. Azt mondta nem szeretem mert nem kell nekem tőle gyerek. Az anyjáék tiltják tőlem nem engedtek oda hozzá 2 hete nem láttam a barátnőm. Ma veteti el a babát ma van a műtét, és rossz érzésem van hogy ez mind miattam van.. nem tudok túl lépni a bűntudaton és a hiányán egy gonosz, rossz embernek érzem magam.. sajnálom a kis babát is, úgy érzem miattam kell meghalnia. Nagyon rossz érzés.. hogyan tudnák túl lépni?

2020. szept. 15. 15:33
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
52%

Maximálisan igaza van a 19-20nak.


"Előfordul, hogy valaki hitbeli szempontból nézi ezt a kérdést!"


Ez az ő egyéni szoc.problémája, felőlem olyan szempontból nézi, amilyenből akarja, csak akkor ne ítélje már el a másikat, amiért ő a tények és a realitás szemszögéből nézi. Az abortusz ugyanis NEM hit kérdése. Ennyi. Az abortusz egy legális orvosi műtét, se több, se kevesebb. Nem gyilkosság, nem egy olyan dolog, ami miatt az embernek élete végéig bankódnia kellene, egy fejletlen embrió abortálása.



"Nem kell ezért ítélkezni!"


És ezt pont te mondod??:D hát ez csúcs. Te, aki pont hogy elítéled azt, aki képes a helyén kezelni az abortuszt. A fanatikus magzatvédők azok, akik mindig minden ilyen kérdésnél megállás nélkül ítélkeznek, mert fúj gyilkos vagy, megölöd a gyereked, minimum hogy legyen lelkiismeret furdalásod blablabla. Azért na. Ti vagytok, akik ítélkeztek.


A vallás pedig pont egy olyan dolog, amiben valaki vagy hisz, vagy nem. Vagy elhiszi a sok megalapozatlan mesét vagy nem. Ellenben az abortusz megítélése nem a vallástól függ, hanem az orvosilag alátámasztott tényektől, a törvénytől, a biológiától.

2020. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
35%
Na 20 akkor itt a lényeg. Nem volt. Fingod nincs, hogyan élnéd meg. Ennyi.
2020. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
49%

És?? Nem kell mindent átélni ahhoz, hogy legyen elképzelésem arról hogyan érintene. Mivel én képes vagyok reálisan, vallástól és egyéb demagóg szövegektől mentesen tekinteni az abortuszra, így nem hogy fingom nincs arról, hogy viselném, épp ellenkezője, pontosan tudom hogy nem viselne meg. Nem látok többet bele ebbe a műtétbe, mint ami, ennyi. Neked talán volt? Nem? Ha nem, akkor honnan tudod és legfőképp miért akarod megmondani kinek mit kéne éreznie? Hm?


Mint mondtam, aki biztos a dolgában, az nem fogja megbánni a jó döntéseit. Munkából kifolyólag jó pár abon átesett nőt ismerek, egyik sem bánta meg. És akkor most mi van? Gondolom te írtad a 18as választ (ha nem, hát bocs), ahol éppen te érezted magad felhatalmazva arra, hogy megmond kinek hogyan kéne "minimum" éreznie magát ugyebár. Érezze rosszul magát, legyen bűntudata. Miért is? Mert döntött a saját teste és élete felett úgy, ahogy azt ő jónak tartotta? Neeem, emiatt senkinek sem kell szarul éreznie magát, mint ahogy a nők többsége nem is teszi. :)

2020. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
7%
Kedves 22, én egyetértek veled, ha te voltal a 18-as!
2020. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
65%
Nézd verheted itt a melled. Nem volt abortuszod, nem tudod, hogy élnéd meg. És egyáltalán nem a megbánástól van szó. Az, hogy szarul érzed magad, nem egyenlő a megbanassal. Lehet úgy jó döntést hozni, hogy aterzed a súlyát. Mert tetszik vagy sem egy induló élet elvagasanak súlya van. Nem az a lényeg, hogy nincs tudata és nem valós élet meg, az a lényeg, hogy te tudod, hogy az lehetett volna. És szerencsére meg a mai világban is a nők többsége átérzi ezt, azok is akik atesnek a műtéten... az ilyenekre, mint te meg teljesen felesleges szót fecserelni. Jó védekezést kívánok a továbbiakban is és kívánom, sose kelljen abortuszra menned.
2020. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
35%
Elnézést, hogy én verem a mellem? Ez aranyos. TI kötöttek bele rögtön a legelején abba, hogy szóvá mertem tenni, hogy a kérdezőnek nincs gyereke, lévén egy embrió egy lapon sem említhető egy megszületett, önmagától lélegezni képes emberrel. Nem én vádaskodtam ismeretlenül, nem én vágtam a másikhoz hogy "élteti" és nem kezeli helyen az abortuszt és most még azt is meg akarod magyarázni, hogy én hogyan érezném magam. Köszönöm, nem kell, talán én valamennyivel jobban ismerem magam nálad. Nem kell abortuszom legyen ahhoz, hogy tudjam ez egy legális orvosi műtét, nem pedig bűn. Az a te problémád, hogy te ennél többet látsz bele és hogy szerinted minimum rosszul kéne érezze magát és bűnhődnie kéne annak, aki átesik ezen. Eleve halvány lila fingod nincs ki miért megy abortuszra és nincs is hozzá semmi közöd. Tetszik vagy sem, egy néhány mm-es sejthalmazra nem mindenki tekint úgy, hogy kezdődő élet, amit sajnálni kell amiatt, mert nem rendelted alá neki az életed. A spermából is lehetNE egy kezdődő élet, ha nem gumiba lőnék vagy zsepibe. Feleslegesen erőlködsz, halistennek nem vagyunk egyformák és bármennyire is hihetetlen számodra, közel sem mindenki vélekedik olyan letargikusan az abortuszról, mint te.
2020. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
35%

Na jó, azért ez már több a soknál, amit némelyek itt megengednek maguknak. Hogy jön bárki ahhoz, hogy megmondja hogyan kéne a másiknak éreznie magát amiatt, mert a számára legjobb megoldásként rendelkezett a saját testével?!

Titeket elvakítanak az érzelmek meg a vallás meg a franc tudja mi. Az abortusz egy törvényileg engedélyezett, legális műtét, amiben egy néhány hetes embriót, aminek se tudata, se kifejlett idegrendszere nincs a fájdalom érzékeléséhez, abortálnak. Én elhiszem, hogy a tények fájdalmas dolgok, amikről az abortuszellenes brigád nem szeret tudomást venni és amik ellen foggal-körömmel próbálnak tiltakozni, de ez semmit nem változtat a valóságon. Ne akarjátok már megmagyarázni a másiknak, hogy hogyan kéne az abortuszra tekintenie és hogyan kéne esetlegesen érezze magát utána.


Nekem volt, 25 évesen. Gyógyszert szedtem, 2 éve ugyanazt, leírásnak megfelelően. Egyik nap mégis pozitív lett a tesztem. Egyetlen másodpercig nem gondolkodtam, azonnal hívtam az orvost, hogy időpontot kérhessek a műtétre és minél előbb túllegyek rajta. Ennek több, mint 12 éve. Kapaszkodj, nem éreztem rosszul magam, nem volt bűntudatom, nem bántam meg. Egyetlen egy pillanatra sem! Attól még, hogy némelyek képesek egyenlőségjelet tenni egy embrió és egy megszületett ember közé, másoknak még nem kell.

Vicces egyébként, hogy ti hőbörőgtök itt, miközben olyan gusztustalan és megalapozatlan szavakkal dobálóztok, mint "gyilkos" és "gyilkosság". Ott virít már az első oldalon. Hogy jön bárki ahhoz, hogy ismeretlen embert ilyen undorító módon minősítsen csupán azért, mert az tanult mondjuk biológiát és nem lát többet egy abortuszba, mint amennyit kell? Tényleg fel nem foghatom, miért éreznek némelyek késztetést arra, hogy a saját igaznak vélt kis gondolataikat szépen letuszkolják a másik torkán. Te így vélekedsz az abortuszról, más meg a szöges ellentéteként. Ezt tényleg ennyire nehéz felfogni és elfogadni??

2020. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Egymással valò veszekedés helyett inkább próbálnátok tanácsokat adni vagy segíteni, beszélgetni? Ezért írtam ki a kérdést
2020. szept. 22. 16:10
 29/42 anonim ***** válasza:
32%
Írtuk. Az embrió nem gyerek, hanem egy néhány centis sejthalmaz, ami nem érez és nem gondolkodik. Fogalma se volt arról se, hogy egyáltalán létezik. Ez nem egy kisbaba, és nem halt meg, mert nem is élt.
2020. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Szerettem is volna kérdezni, hogy végül mire jutottál kérdező?
2020. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!