Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakítása. Mi...

Terhesség megszakítása. Mi ellenzi, és ki nem, illetve miért?

Figyelt kérdés
Szeretném mind a két oldal szemszögéből nézni a dolgot. Én is állok valamelyik oldalon, de szeretném megérteni a másikat is.

2022. júl. 8. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
24%
Annyi féle mód van a védekezésre. Nem vagyok bigott vallásos. A szex a Világ legszebb, legjobb "találmánya". De ha egy Élet(!) elindult, hacsak nem pl. nem erőszak által, egy Élet (!) kioltása! Egy óvszer pár száz forint. Érje már meg!
2022. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 Drakula ***** válasza:
15%
Amig csak sejt kupac nem zavar, ha már dobogo szive van akkor csak néhány feltétel mellet érteném meg ezt a döntést (Pl Nemi erőszak, Anya belehal szülésbe)
2022. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
84%
Nincs 100%-os védekezési mód. A szex természetes velejárója, hogy terhesség lehet belőle. A terhesség korai szakaszában, amikor az abortuszt elvégzik, az embriónak még nem fejlődött ki az agya, nincs fájdalomközpontja, önálló életnek nem nevezhető. Ezért gondolom, hogy az abortusz abszolút elfogadható. Arról nem is beszélve, hogy a terhesség és a szülés elképesztő traumát jelent mind fizikailag mind mentálisan a nő számára, különösen, ha nem akarja a gyereket. Minden embernek joga van a testéhez. Akkor is, ha hiba csúszott a védekezésbe, akkor is, ha bármi történik. Ha valaki nem akarja önként végigcsinálni a terhességet, akkor joga kell hogy legyen, hogy visszalépjen (nyilván egy ésszerű ideig, nem a terhesség végéig).
2022. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 anonim ***** válasza:
85%

Azon az állásponton vagyok, hogy az abortusz egy szükséges rossz.

Nagyon sok abortuszellenes nem tudja felfogni, hogy mi nem pártoljuk az abortuszt, csak a jogának elvételét nem tartjuk okésnak.

Sok abortuszellenes hangoztassa azt is, hogy ez nem jó védekezés. Ezzel nyilván MINDENKI egyetért, viszont fontos azt is tisztázni, hogy az esetek nagyobb részében ezt nem is tekintik védekezésnek. A legtöbb ilyen edukáció hiányából származik, nem abból, hogy majd utólagosan így akarnak védekezni.


Amondó is vagyok, hogy addig ne szóljunk bele más életében amíg minden másban nem segítjük. Szentfazekak szokták mondani, hogy minden élet számít, közben meg életükben nem adományoztak anyaotthonoknak vagy nem segítettek önként árvaházba.

Amíg valaki nem fizeti 120%-ban az elvetendő gyerek kiadásait, illetve anya munkaképtelenné válását, fizikai terheket, stb, addig ne szóljon bele más életébe. MINDENKI tud a környezetéből mondani egy minden lében kanál embert és MINDEKI utálja is. Ez is ugyanilyen. A legtöbb abortuszellenes non-stop tudja szajkózni az elveit, de nem gondol bele az újdonsült kismama helyzetében.

Nagyon sok indok lehet arra, hogy valaki nem tartja meg a gyerekét és egy kívülállónak semmi köze ehhez. Én se kérem számon a szomszédomat, hogy mit evett tegnap vacsorára, pedig annyi közöm van hozzá, hogy TALÁN az éltelének szaga bejön az ablakomon.


Fontos tisztázni, hogy nem mindenkinek lesz jó árvaházban. Én csak 2 nevelőotthonban élt emberrel találkoztam életemben, az egyik nagyon kifinomult volt, de rettentő dolgokat mesélt a gyerekkoráról, a másik pedig egy lelki roncs felnőttként. Tudom, hogy mást állít a kormány, tudom, hogy beszél helyzetekről, adományokról. De pszichológusról és lelki oldalról szinte soha. Vajon miért...? Van egy ismerősöm aki ilyen nevelőotthonos, elhanyagolt gyerekeket táboroztat. Van olyan gyerek aki a táborba aludt először matracon. Szerintetek ott milyen életet él?


Facebookon tele van a Dumapest és Pesten Hallottam csoport kéregető anyákkal akik a semmire leszűltek 4 gyereket. Ez szerintetek oké?


Azt is fontos tisztázni, hogy nem minden nőben van/lesz anyai ösztön. A gyerek pedig igenis megérzi ha szeretet nélküli anya neveli.


Tök jó, hogy még több ember lehet a földön, mert statisztikailag nagyobb az esély, hogy valaki valami megváltó tudományos felfedezést tesz. De soha senki se nézi ezeknek a gyerekeknek és anyuknak a lelki oldalát.

2022. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim ***** válasza:
89%
Hány ilyen provokatív kérdés lesz még ebben a témában? Nem unjátok?
2022. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az anyuka had döntse el mit akar. Ha nem akarja igazán a gyereket akkor ugye nem jó ha megszuli, mert később utálni fogja a gyereknevelést. Meg ugye ha erőszakbol fogant a gyerek vagy veszélyes az anyára szintúgy abortusz párti vagyok. A születendő életnek fontos hogy olyan emberek vegyék körül akik szeretik és akarták és készen állnak mind érzelmileg,mind anyagilag a gyerekre. Ha ezek nincsenek meg akkor a gyerek élete nehéz lesz és ebben az esetben önző dolog volt a világra hozni.
2022. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Vajon őket is mind megerőszakolták vagy kiszakadt a gumi?

2022. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
41%
Az 1.-es voltam, le is lettem pontozva, de abortusz témában soha(!) nem vitatkozok! Teljesen fölösleges. Annyit próbáltam a (saját) véleményem alapján elmondani, hogy az abortusz nem lehet fogamzás gátlási mód! 1957 óta egy egész Magyarország tünt el a kórházi beavatkozások eredményeként, 1957 óta ennyi abortuszt végeztek.
2022. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 Drakula ***** válasza:
69%

Tisztázzunk valamit én nem azt írtam hogy mi alapján tiltanám, mert engem nem érdekel annyira hogy tegyek érte.

Én azt írtam hogy mi alapján érteném meg.

OK?

2022. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/122 A kérdező kommentje:
5 nem provokáció céljából született a kérdés, hanem azért, mert szeretném megérteni a másik oldalt is.
2022. júl. 8. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!