Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 10-ből hány nőnek volt már...

10-ből hány nőnek volt már valaha abortusza? mennyire gyakori hogy valaki abortuszon esik át élete során?

Figyelt kérdés

Senki nem veri ezt nagy dobra, ezert senkit sem ismerek szemelyesen akiről tudnám hogy volt már abortusza. 1 lányról hallottam, de nem tudom igaz e.

Amerikában sokan felháborodtak azon hogy be akarják tiltani az abortuszt. Felmerült bennem a kerdés hogy vajon hány nőt éritett ez már, hogy ekkora felháborodást keltett. Ha nagyon ritka lenne az abortusz akkor valoszinűleg nem sok embert hatna meg ez az abortuszos dolog.

Olyanról hallottam aki teherbe esett, nem akarta a gyereket és mégis megtartotta. Nem tudom hogy a vallása miatt, vagy mert kicsúszott az időből hogy elvetesse. Ha nem lenne abortusz akkor mennyivel több gyerek születne meg? pl hányból hány nőnek lenne gyereke 18 év alatt?


2022. aug. 20. 23:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Passz. Nekem sosem volt. De a családomban több nőnek is. Pl anyámnak.

Viszont van egy rokon aki a nincstelenségbe szült n+1. gyereket, mert fél az abprtusztól.

2022. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem volt abortuszom, nagyon valószínű, hogy nem is lesz, de én is kimennék tüntetni, ha Magyarországon betiltanák.

Az a helyzet, hogy a teherbeesés esélye csak akkor nulla, ha egy nő nem él nemi életet férfivel. Ha meg a lányom tizenévesen esetleg elémáll, hogy terhes, akkor legyen választási lehetősége.

2022. aug. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Viszont ma mar annyifele fogamzasgatlasi lehetoseg van hogy aki rendeltetesszeruen hasznalja az kis valoszinuseggel lesz terhes. Ferfiaknak is teszteles alatt van egy fogamzasgatlo tabletta.
2022. aug. 21. 00:35
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
Nem minden fogamzásgátló 100%-os. Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg valakit megerőszakolnak az erőszakoló tuti nem fog gumit húzni. Vannak olyan esetek is, hogy az anya egészségére nézve káros a magzat, olyankor is szoktak abortuszt csinálni. Az abortuszok hatalmas része nem azért történik mert az emberek képtelenek a védekezésre.
2022. aug. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%

A családban volt egy pár nőnek, több mint felének, de nem mostanság több mint 30 éve. Anyukámnak, anyósomnak, sogornőmnek, nekem, de mert beteg baba lett volna.

A főnökömnek is volt.

2022. aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%

"Nem minden fogamzásgátló 100%-os." Egyik fogamzásgátló semm 100%-os.


"ma mar annyifele fogamzasgatlasi lehetoseg van hogy aki rendeltetesszeruen hasznalja az kis valoszinuseggel lesz terhes." Hát pont ez az, csak kis valószínűséggel. Szeretnél pont te lenni az a lány, aki normális védekezés mellett teherbe esik, és akinek abortusztilalom miatt meg kell szülnie a gyereket? Mondjuk 17 évesen?


Ferfiaknak is teszteles alatt van egy fogamzasgatlo tabletta. - Azt már tesztelik 20 éve. Csak épp nem bocsátják piacra, mert olyan mellékhatásai vannak, mint a nöi fogamzásgátló tablettáknak, a férfiak meg így nem hajlandók szedni.

2022. aug. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem óriási különbsége ha valaki azért veteti el, mert beteg a baba. Ilyet ismerek egyet, családon belül.

Olyat, aki azért, mert “besikerült”, és úgy dönt, hogy nem tartja meg, azt is egyet tudok, egy munkatársamat.


Ki tudja, mennyi lehet valójában….

2022. aug. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem Amerikában nem akarják betiltani, hanem atadjak az allamoknak a szabályozási jogot.
2022. aug. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

Van egy olyan dolog, hogy Pearl index, azt mutatja meg, hogy egy bizonyos fogamzásgátló módszert alkalmazva egy év aktív nemi életet élve 100-ból hány nő esik teherbe. Nagyon durva számok jöttek ki: például ha egy férfi sterilizáltatja magát, akkor ez 0,1, vagyis minden ezredik párnál besikerül a baba. Ha a nő kombinált fogigátlót szed, akkor 0,3, vagyis 1000 nőből 3 lesz terhes egy év alatt. Az óvszeré 2, vagyis 100 nőből 2 lesz terhes, másképp mondva minden ötvenedik.

És ezek a tökéletes használatra vonatkoznak (rendesen végzik el a műtétet, nem szakad ki az óvszer, nem csúszik le, tabletta esetén minden nap percre pontosan ugyanabban az időben veszi be a tablettát). Úgyhogy van egy másik pearl szám is, ez inkább fedi a valóságot, ha mondjuk ma reggel nyolckor vetted be a tablettát, holnap meg hétkor, akkor ez vonatkozik rád. Kombinált fogigátló tabletta: 7.

Magyarul 100 nőből 7 lesz terhes egy éven belül.

Óvszer: 13. 100 nőből 13 lesz terhes. Tizenhárom!!!

Vegyünk egy átlagos érettségiző osztályt, 30 fő, legyen a fele lány. Nem túlzás feltételezni, hogy 90÷ nemi életet él. A fenti számok alapján egy lány terhes lesz. (Természetesen átlagosan, az egyik osztályban egy sem, a másikban kettő.) Úgy, hogy rendesen védekeztek. Mivel fiatalok, nyilván főleg óvszerrel vagy tablettával védekeznek.

Ne ítéljük el őket, ha abortuszra mennek, ha nekem 18 évesen besikerült volna egy terhesség, én is gondolkodás nélkül az abortusz mellett döntöttem volna.

De akkor is rengetegen vannak, gondoljunk bele, hogy mennyi élet menne tönkre, ha betiltanák az abortuszt.

(És akkor most csak a diákokról beszéltünk, felnőttek közül is sok olyan van, aki a körülmények miatt egyszerűen nem tud vállalni egy nem tervezett gyereket.)

2022. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

Egyik munkatársamról tudok csak, másról nem. Családon belül csak vetélésekről tudok.

De ezt nem is szokta senki híresztelni.

Nekem sem volt, nem is valószínű hogy lesz, de voltam olyan szituációban, hogy késés miatt elgondolkoztam HA teherbe estem volna az adott illetőtől akkor megtartanám-e és nem akartam volna. (Egyetemista voltam, munkanélküli, szüleimnél laktam és nem volt jó a kapcsolat sem.)

A döntés lehetősége mellett vagyok én is. Ha be akarnák tiltani, én is mennék tüntetni. A nők még mindig nagyon sok dologban el vannak nyomva, de azért elvenni a saját testükről és életükről való döntés jogát, az már nagyon középkori lenne. Akinek lánya van biztos nem akarná, hogy bármi erőszak, betegség vagy csak simán felelőtlenség miatt túl korán vagy nem megfelelő körülmények között, nem a megfelelő férfinak kelljen szülnie. Nekem ugyan fiam van, de azt sem szeretném, hogy mondjuk a hormongőzös pillanat hevében elcsessze egy lány életét, mert ő meg leléphet szabadon...A kamaszok még sokszor nagyon buták tudnak lenni, vagy felelőtlenek hiába a sok papolás, lányok hajlandóak a fiúk kedvéért bármire szinte főleg ha érzelmileg zsarolják őket, aztán meg is van a baj...

2022. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!