Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 10-ből hány nőnek volt már...

10-ből hány nőnek volt már valaha abortusza? mennyire gyakori hogy valaki abortuszon esik át élete során?

Figyelt kérdés

Senki nem veri ezt nagy dobra, ezert senkit sem ismerek szemelyesen akiről tudnám hogy volt már abortusza. 1 lányról hallottam, de nem tudom igaz e.

Amerikában sokan felháborodtak azon hogy be akarják tiltani az abortuszt. Felmerült bennem a kerdés hogy vajon hány nőt éritett ez már, hogy ekkora felháborodást keltett. Ha nagyon ritka lenne az abortusz akkor valoszinűleg nem sok embert hatna meg ez az abortuszos dolog.

Olyanról hallottam aki teherbe esett, nem akarta a gyereket és mégis megtartotta. Nem tudom hogy a vallása miatt, vagy mert kicsúszott az időből hogy elvetesse. Ha nem lenne abortusz akkor mennyivel több gyerek születne meg? pl hányból hány nőnek lenne gyereke 18 év alatt?


2022. aug. 20. 23:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
84%

Az én környezetemben a többségnek volt. De nincs ezzel baj. Nem kívánt magzat jobb ha nem születik meg.

Szóval a közeli ismerettségek közt:

A tesómnak ( 40 éves)nem volt,

nekem sem volt abortuszom,

A barátnőim közül: az egyiknek 4 volt eddig. Szinte minden pasiját azzal akarta megfogni, hogy titokban abbahagyta a gyógyszert és terhes lett, de nem jött be, mind otthagyta, így végül elvetette őket.

A másik kettőnek 1-1 abortuszuk volt.

Anyukámnak 1 volt,

anyósomnak is 1,

az egyik sógornőmnek 1 , a másiknak 3.

Kb ezekről tudok.

2022. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
39%
27. Igen. Az 1. Pofon után lépni kell.
2022. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
74%

32, ez nem így működik. Mire befigyel az első pofon, addigra az áldozat olyan szinten el van vágva szociálisan mindenkitől, hogy nincs hova mennie. Illetve valószínűleg lenne, csak nem ismeri ezt fel az illető.

Ugyanis egy bántalmazó kapcsolat általában egy teljesen normális kapcsolatnak indul. Csak aztán először féltékenykedik a bántalmazó, hogy ugye szeretsz engem, ha szeretsz, akkor nem mész a barátnőiddel este bulizni, később már ne menj kávézni se velük, egyáltalán miért lépsz ki a házból, meg amúgy is miért nincs elmosogatva, azt főzök ebédre, amit én mondok neked, és egyáltalán ne nevess, miért mosolyogsz, durr egy pofon... na ennél a pontnál már annyira be van korlátozva a nő (vagy férfi is lehet simán az áldozat), hogy eszébe sem jut senkit sem felhívni.

Nekem is volt olyan kapcsolatom, ahol az illető megpróbált korlátozni engem, csak mivel egézséges kapcsolati mintát hoztam a szülői házból, az első jelre kihajítottam a pasit. Aki egy kicsit is bizonytalan érzelmi téren, annak talán fel sem tűnik, hogy mennyire manipulják, csak amikor már heti többszöri erőszakról van szó.

2022. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
17%
33. De, így működik. Kifogásokat mindig lehet találni. De akinek így jó maradjon ott ahol bántják. Ha majd elég szar lesz , lépni fog, vagy nem és beledöglik , de aki ezt megvárja, magának köszönheti.
2022. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
74%
Itt 22ezret ír.. egy évben.. [link]
2022. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
26%

Jó lenne ha egy nő sosem adná fel saját magát egy "párkapcsolatért" annyira hogy eljusson odáig hogy nem képes irányítani a saját életét..

Nekem anyumnak volt abortusza de idős volt már viszont a 12.hét volt, ikrekkel :(( szerintem sosem bocsájtotta meg magának. Azért vannak az abnak műtéti kockázatai is rendesen ismerek olyat akinek azért nem lett később amikor szeretett volna!

Ez a létező legnehezebb kérdések egyike egy nő számára. Bár én tudom hogy inkább adnám örökbe -vállalva minden! ódiumát- mintsem abra menjek. Voltam ilyen szituban azért vagyok benne biztos.De nem vagyunk egyformák, pláne nem a körülmények én azt mondtam mindig hogy amíg még nincs szívhang stb..vagy mondjuk ha erőszakból születen.. addig még talán elfogadom..

de mondjuk ritkán derül ki és csinálják meg hathetes magzati kor előtt.


én a Néma sikolyt láttam nyolcadikban vetítették le, az egy borzalmas film

2022. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!