Mi a szívhang?Vagy miről szól?(új abortusztörvény,kérdés)

Figyelt kérdés

Mivel sok vita van a abortuszal szemben,kérdés a következő:

Miről szól a egész?

Miért vannak ennyire kiakadva?

Mivel még sose voltam ilyen helyzetben,szóval ne oltasok le :D

18/f



#abortusz,baba,elvetéles,mi hazánk
2022. szept. 16. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

A lényege annyi, hogy ezentúl azokkal a nőkkel, akik elvetetni készülnek a magzatot, kötelezően meg kell hallgattatni a szívhangot.

A kiakadás pedig azért van, mert a legtöbb nőnek az abortusz alapból egy nagy lelki megterhelés, ez pedig még rátesz egy lapáttal.

2022. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

A legmorbidabb hogy ha csak azért vetetn3 el mert életképtelen lenne, akkor is meg kell hallgatnia.

Csak a fideath🇭🇺🇭🇺🇭🇺

2022. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De úgy amblock,hogy is van a szívhalgatás?

Lehet hogy én vagyok a hülye,de ez kb hogyan zajlik le?

2022. szept. 16. 12:37
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Ultra hangon hangot kapcsol a doki ahol hallod hogy a gyerekednek dobog a szíve, nem tudod azzal nyugtatni magad hogy egy sejt csomó volt mert itt m@r az élet jele is hallható.

Én 14.héten down miatt vetettem el, kértem a dokit ne is mutassa, se hang ne legyen,az is elég volt hogy én m@r éreztem hogy kapirgál lent a hasam aljában😔

2022. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

A szívhang gyakorlatilag az első vizsgálatkor a kézzel fogható bizonyítéka annak, hogy a nő hasában növekvő embrió él. A valóságban ilyenkor egyébként sokszor csak szívcső pulzálásról van szó, nem pedig kifejlett szív ritmusáról.


A törvénnyel egyébként részben egyet értek és részben nem. Egyetértek vele, mert nagyon sok felelőtlen nő van, aki élete során többször is teherbe esik és minden lelkiismereti probléma nélkül úgy jár abortuszra, mint más foghúzásra. Így talán az ő esetükben egy kicsit nevelő célzatú lesz az egész és remélhetőleg felfogják majd, hogy nem játék az, amit csinálnak.

Ami miatt nem értek egyet, hogy senkinek semmi köze nincsen ahhoz, hogy egy nő egy terhességet meg akar-e szakítani vagy sem,és a döntésben lényegtelen az indok. Ebből a szempontból pedig egy undorító és drasztikus dolog azzal terhelni az amúgy is válságot megélő nőt, hogy még az arcába tolják a tényt, hogy az az embrió, ami növekedésnek indult benne, bizony életképes. Azok a nők, akik teherbe esnek és nem az ész nélkül dugunk felelőtlenül és védekezés nélkül kategóriában annak, pontosan tudják, hogy az az embrió fejlődik és életre készül bennük. A mostani törvény kb olyan szintű, mint amikor a családsegítővel való beszélgetés alatt megpróbálják meggyőzni a nőt, hogy ne vetesse el a gyereket, hanem szülje meg és adja örökbe. A nő méhe, teste, jövője felől dönt, amikor úgy dönt, egy nem kívánt terhességet nem hord ki. Annál felelősségteljesebb dolog nincsen ilyen esetben, mint amikor egy nő felismeri, hogy az élethelyzete nem alkalmas arra, hogy abba egy baba megszülessen és inkább azért, hogy ne legyen a picinek szenvedés az élete, vállalja a terhesség megszakítását.


A másik dolog pedig az, hogy annak a nőnek is meg kell hallgatni a szívhangot, aki erőszak által esett teherbe. Remélem azt nem kell elmagyarázni, hogy ebben az esetben mennyire utolsó undorító dolog az, ha megpróbálják rávenni, hogy tartsa meg a gyereket.


28 éves két gyerekes nőként, egy abortusszal a hátam mögött úgy gondolom, hogy ezt a törvényt elhamarkodott és felelőtlen dolog volt bevezetni.

2022. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

Magyarországon továbbra sincs "abortusztörvény".


Kb olyan fogalmi zavarban szenvedtek, mint covid idején, mikor kijárási korlátozás volt, akkor is mindenki kijárási tilalomról beszélt. 🤣🤣

2022. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%

Amúgy meg ha valaki elmegy terhesség megállapításra, és már van szívhang, azt kérés nélkül is kihangosítja, mert neki le kell írnia a papírra.


Gondolom eddig sem úgy ment be valaki egy lehetséges nem kívánt terhességgel az orvoshoz, hogy "Jó napot! Megnézné, hogy terhes vagyok -e, de nehogy bejátssza a szívhangot, mert úgyis elvetetem!"

2022. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

7


Külön kérni kellett, hogy hallhassam.


A szívhangot nem kell hallani… az orvos ( ha nézed a képernyőt te is) egyrészt látja a dobogást, másrèszt, ha rááll a gèppel, akkor kirajzolja a frekvenciàt is, ezt mérni is szokták később.


Ahhoz, hogy hallani lehessen a hangszóróra rà kell kapcsolni.

A vizsgálathoz nem szükséges.


Másrészt mindenki így értelmezi, pedig a közlöny nem írja, hogy meg kell hallgatni.


“A bemutatott orvosi lelet rögzíti, hogy az állapotos nő számára az egészségügyi szolgáltató a magzati életfunkciók működésére utaló tényezőt egyértelműen azonosítható módon bemutatta.”


Ez lehet az is, hogy a gépen megmutatja hol pulzál a szívcső.


De kinek mi a jobb/ rosszabb? Hallja vagy látja?


Részletkérdés..

2022. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Igazából semmin nem változtat ez az új törvény, csak egy bátortalan lépés, mintegy felmérése annak hogy mekkora visszhangja lenne egy abortuszt korlátozó rendelkezésnek.
2022. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Katona Dius ***** válasza:
82%
Illetve mennyire tudják elterelni az emberek figyelmét a rezsi problémákról.
2022. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!