Kötelező elvetetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Izotretinoin tartalmú gyógyszert szedtem bőrömre, 2 hónapja csökkentett 3x20mg/hét adagot, de abból is maradt ki, mert nem szedtem rendszeresen,utolsót hétfőn vettem be. Elvileg csütörtökön vagy pénteken volt ovuláció, szerdán voltunk együtt. Utánaolvastam, 4-8 nap alatt kiürül a vérből,melléktermékei pedig az utolsó adag után 10 nap alatt,akkor pont a beágyazódás előtt 1 nappal ürülne ki teljesen. Rákszűrés miatt amúgy is van időpontom október elejére nőgyógyászhoz, szóval szakemberhez mindenképp megyek, de hátha volt így valaki. Nyilván nem is biztos, hogy terhes vagyok, meg nem is tartom valószínűnek, hogy összejött, de tájékozódni, és tapasztalatokat meghallgatni sose baj. A neten nem találtam csak olyat, ahol 4 hetes terhes volt a legfiatalabb kismama amikor abbahagyta a szedését.
2022. szept. 23. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

SOHA SEMMI MIATT NEM KÖTELEZÖ ELVETETNI EGY GYEREKET, ez kizárólag a nö saját döntése.

Másrészt mi értelme van egyáltalán ilyenen törni a fejed, ha még az sem biztos, hogy terhes lennél.

2022. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Csak érdeklődik hogy okozhat e problémát a gyógyszer ami miatt esetleg beteg lenne a baba és el kéne miatta vetetnie. Én sajnos a gyógyszerrel kapcsolatban nem tudok információt adni, de szerintem ha babát terveztek akkor beszéld meg a dokiddal hogy mit szeretsz mit nem. De sztem ennyire az elején fogantatás idején nem hiszem hogy nagy gondot okozna, ha természetesen nem olyan gyógyszer amit már a babatervezés idején sem szabad szedni.
2022. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szedhetsz akart lenni nem szeretsz utolsó voltam
2022. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

A gyógyszerre mi van írva? Szedhetik terhesen?

Egyébként a legtöbb gyógyszerről nincs is adat, mert ki a fene vállalná be terhesen a tesztelést?

Ha olyan is a gyógyszer, ami árthat, az sem biztos, hogy valóban árt, a baba csak szűrt adagot kap belőle.

De ha már ennyitől is így parázol, mi lesz még később?

2022. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Csak azt nem értem, hogy ha gyereket akartok, miért nem azután, hogy már nem szeded a gyógyszert?
2022. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Pedig igaza van elsőnek, ha akár biztosan élettel össze nem egyeztethetően beteg lenne sem lenne "kötelező", csak ésszerű, de neked kellene róla dönteni.

Nem értem én sem, ha ennyire aggódsz, miért nem vártatok egy hónapot. Kérdezz orvost, gyógyszerészt, írj a gyártónak, akkor fogsz erre biztosabb választ kapni, nem egy anonim fórumon.

Egyébként nem értek hozzá, de fent van a neten az ún teratogén gyógyszerek listája. Illetve ha terhes lennék, a helyedben hát rábíznám magam arra, hogy mit mutat a genetikai UH meg a mindenféle már elérhető vérvételek és reménykednék.

2022. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erősen teratogén gyógyszer, egy hónap alatt ürül ki.


Fent van az EMMI oldalán, a teratogén gyógyszerek listáján, elöl.

2022. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Nincs olyan, hogy kötelező, van döntési lehetőség ilyen esetben is.
2022. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!