Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy kérjek pénzt abortuszra?

Hogy kérjek pénzt abortuszra?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon gáz vagyok, de ez van, szorongásos zavarom van és nem vagyok talpraesett. Nem tarthatom meg a babát, mert még a szüleimmel élek, és munkám sincs. Ők és a baba apja nem tud segíteni anyagilag (ők már tudnak a terhességről). Az egyik testvérem külföldön él, tőle szeretnék pénzt kérni abortuszra, ehhez kérek segítséget, hogy hogyan tegyem, mert baromira szégyellem. Jóban vagyunk, de nagyon ritkán beszélünk, nincs olyan bizalmas viszonyunk. Van egy jó adag megfelelési kényszerem úgy kb mindenki felé, ezért szorongok még a nővérem előtt is, hogy mit fog gondolni rólam stb.. Újévkor beszéltem vele utoljára, hogy írjak rá, hogy fogalmazzak? Felhívni nem merem ezzel.

Nagyon szégyellem, hogy hónapokkal azután, hogy utoljára beszéltünk ezzel hívom fel és pénzt kell kérnem (mindig ő keres amúgy, én nem nagyon kezdeményezek beszélgetést vele)

Mit tennétek a helyemben? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna gyakorlati tanácsot adna, hogy fogalmazzak, hogy a lehető legkevésbé legyen kínos a helyzet.


ápr. 27. 11:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
86%
8, nem gondolnám. A nőn hajtják végre, ő fog jobban szenvedni akar így akár úgy. De nyilván a felével is előrébb lenne. A lényeg hogy összejöjjön a pénz rá.
ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
16%
11es, miért megerőszakolták a nőt? Ha nem, akkor lett volna lehetősége normálisan védekezni
ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Igen, lehetett volna, de sajnos nem tettem és mostmár nem tudom visszacsinálni. Viszont tanultam belőle, többet nem kerülök ilyen helyzetbe, csak ezen legyek túl :( egy életre megtanultam a leckét
ápr. 27. 12:55
 14/35 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán tudod, mennyi lesz a díja? Vagy anélkül akarsz tőle kérni?
ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudom
ápr. 27. 13:00
 16/35 anonim ***** válasza:
52%
ha nincs kereseted max funadamenta hitelt kapsz aminek a visszafizetésére a gatyád is rá fog menni.
ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

[link]



Főszabály szerint a terhességmegszakításért térítési díjat kell fizetni. Bizonyos esetekben azonban lehet kedvezményt kérni, és olyan is van, hogy teljesen ingyenes a beavatkozás.


A terhességmegszakítás térítési díja 2023-ban 45 312 ft volt. Fontos, hogy a beavatkozást csak akkor végzik el, ha igazoltad a díj befizetését.


A térítési díj 30%-át kell befizetni, ha


álláskeresési járadékot, nyugdíj előtti álláskeresési segélyt, ápolási díjat, vagy rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, vagy időskorúak járadékát kapod,

a kérelem benyújtását megelőző 6 hónapon belül települési támogatásban részesültél.

A térítési díj 50%-át kell befizetni, ha


öregségi nyugdíjat,

rokkantsági járadékot,

rokkantsági ellátást,

rehabilitációs ellátást

vagy bányászok egészségkárosodási járadékát kapod,

feltéve, hogy ez az összeg nem több, mint 57 000 ft (vagyis az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a kétszerese).


Ha az összeg nem éri el a 28 500 forintot sem, akkor nem kell térítési díjat fizetni.


Nem kell térítési díjat fizetnie annak,


aki szociális intézményben él, ide tartozik az, aki pl. a pszichiátriai vagy szenvedélybetegeknek, illetve a fogyatékos, a hajléktalan embereknek fenntartott bentlakásos intézményben, lakóotthonban, valamint támogatott lakhatást nyújtó intézetben lakik;

azoknak a kiskorúaknak (18 év alattiaknak), akik átmeneti gondozásban részesülnek, vagy nevelésbe vannak véve,

a 24. életévüket be nem töltött felnőtteknek, akik utógondozói ellátásban részesülnek,

aki aktív korúak ellátását, fogyatékossági támogatást vagy vakok személyi járadékát kapja,

akinek a terhesség bűncselekmény (szexuális erőszak) következménye.

Pénzbeni szociális ellátás folyósítása során nem csak a terhes nőnek járó ellátás után jár kedvezmény, hanem a kérelmezővel egy háztartásban élő házastársát, élettársát, valamint – az egy háztartásban éléstől függetlenül – az eltartóját is figyelembe veszik. Kedvezmény igénybevétele esetén be kell mutatni a pénzbeni ellátást megállapító határozatot, bizonylatot, illetve a jövedelemigazolást. Ez alapján egy csekket állítanak ki, amelyen be kell fizetni a térítési díjat.

ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%
a kérdező csak simán nem dolgozik
ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

18!


De nem tudjuk miért nem dolgozik, be van e jelentkezve pl q munkaugyibe, stb

ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Munkanélküli vagyok, de nem vagyok regisztrálva.
ápr. 27. 13:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!