Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz - Milyen kerdeseket...

Abortusz - Milyen kerdeseket tehet fel a Csaladvedelmi Szolgalat munkatarsa?

Figyelt kérdés

Ahogyan kivettem az innen-onnan szedet informaciokbol, nagyon le akarnak beszelni es rossz lelkiismeretet bebeszelni. Ki tud nekem errol valamit mondani?

(Bocs, nincsen magyar billentyuzettem...) Koszi!



2012. ápr. 3. 14:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, ennyit szeretem volna tudni :)


Annak a kedves valaszolonak, aki nagyon magara vette szeretnem uzeni: senkivel nem beszeleg tisztesegtelenul. Biztos vagyok, hogy ez a legjobb dolog a vilagon. Szomszedom is terhes es igenis rendkivul kedves vagyok vele, valkamit sajat 7 eves ocsemmel...:) mindenjot a holgynek!

2012. ápr. 3. 15:17
 12/21 A kérdező kommentje:
Hat igen, egeszsegugyi oka is van: genetikai is. Tegnap ott voltazm az orvosnal, de o nem tamogat, elkuldott, pedig tisztaban van az egeszsegemmel, nem tudom mit gondolott...
2012. ápr. 3. 15:19
 13/21 porcukormókus ***** válasza:
91%

Nem olvastam végig a válaszokat, csak az elején 1-2-t futólag.

Én kb. 2-3hónapja jártam végig ezt a folyamatot, de velünk nagyon normális és megértő volt a családvédelmis védőnő. Egyáltalán nem erőltette, hogy gondoljuk meg magunkat, csak vázolta a lehetőségeinket. Mi végül meggondoltuk magunkat.

Sokmindenre rákérdezett (pl. védekeztünk-e), de ezek a kérőlaphoz kellenek, nem személyeskedés vagy számonkérés volt.

2012. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is volt abortuszom, nem jó kedvemben döntöttem így, két egészséges gyermek után..... Velem rettenetesen bunkó volt a családvédelmis nő, miután elmondtam, hogy védekeztünk, de beteg voltam, gyógyszert szedtem, ráadásul nagyon erőseket, nem merem megtartani. Ugyanis a 18. hét előtt nincs az az orvos, aki megállapítaná 100% biztonsággal, hogy ez a gyógyszer tett-e valamilyen szervi, vagy bármilyen károsodást a babában, és két egészséges gyermek mellé nem rizikózhatok... Csak hajtotta a magáét, hogy ez egy kis élet, meg az én gyerekem, meg lehettünk volna felelősségteljesebbek is.... stb... Első alkalommal 3 órán keresztül ültem nála. Borzasztó volt, nem volt elég, hogy a saját lelkiismeretemmel el kellett számolnom, hogy a saját, pici gyermekem életét kell vennem, még rúgott belém kettőt, meg taposott rajtam.... Ennek már 4 éve, egyetlen módon tudtam magam túltenni rajta, akkor is, és azóta is úgy gondolok az egész dologra, hogy beteg voltam, orvoshoz mentem, ahol meggyógyítottak. Azóta van még egy egészséges gyermekem, szóval tényleg nem baba ellen voltam, csak az a baba ellen, aki nagyon rosszkor fogant, és még csak hibáztatni sincs kit.... Az orvosok és a nővérek viszont a kórházban nagyon kedvesek voltak, sem lenézést, sem rosszindulatot nem éreztem. Ami még nagyon gáz volt, hogy egy olyan kismama mellett feküdtem a kórteremben, akinek a 4. terhessége szakadt meg, ebből 3 ikerterhesség volt, és nagyon ki volt bukva, mert nagyon vágyott már egy babára...na, előtte szégyelltem magam, bár ismerte az indokaimat, és ő is rendes volt velem!
2012. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sajnos volt részem benne nem is olyan régen beteg volt a babám és indokolt volt a vetélés,de nekem nem kellet jelentkeznem a családsegítőbe.azt mondták a kórházba ha felkészültem mennyek vissza.mikor vissza mentem még az nap elindították a folyamatot.
2012. ápr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó, nekem is ez a gondom. Nem akarok pálcát törni a kérdező elett, de szerintem kamuzik. Ha gond lenne, az orvos elindítaná a megszakítást, ée nem kellene bizottság elé mennie.
2012. ápr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó vagyok,pontosan így van.nekem ez még friss most volt február 3.-án,úgy hogy szerintem is van benne csavar.Én a beavatkozás után 2 héttel mentem a védőnőhöz jelezni neki,hogy nincs már babánk lemásolta a zárót és annyi meg persze biztatott.Ha indokolt nem kell a védőnőnél konzultálni mert nincs miről!
2012. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, kamuzik-e, de nem mindegy? Nem tartozik nekünk magyarázattal.

A kérdésre pedig az indokainak ismerete nélkül is lehet válaszolni.

2012. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Sajnalom olvasni, hogy egyesek azt hiszik hogy hazudok. Nos, bar nem akartam erre kiterni, de tessek: 2 betegsegen van, az egyik egy orokolt kronikus betegseg a masik egy velemszulettet. Az utobbi miatt azt mondtak nekem az orvosok, hogy ne tegyem ki magam megerolteteseknek ~ se sport, se nehez emelges, sem szamitogepes munka ~ mert fennall a veszely, hogy elpattan egy er. A masik miatt meg rendeszeres ellenorzesre es gyogyszerezesre van szuksegsem. Ha gyereket szeretem volna, akkor elotte megfeleloen fel kellett volna ra keszulni. Ha meg akarnam tartani, akkor minimum 1 hetre be kene azonnal fekudni a korhazba es szigoru belgyogyaszati ellenorzes alatt allni.


Tobb napja annyira eros gorcseim vannak, hogy maga a fajdalomtol hanyok. Ha csak egy vajaskenyeret eszem, elobb~utobb megint kihanyom. Ezaltal a cukrom fel~ala ingazik es sokszor a ajulashoz kozel allok. Nem tudom elmenni emiatt dolgozni es napont 3-5 600mg ibuprofent szedek, hogy egyaltalan valamennyire enhuljon a fajdalom. Tudom, hogy ilyen eros fajdealom nem szabadna lenni egy terhessegnel es tudom, hogy ez valamely betegseg miatt van kivaltva, de egyedul allok a bajaimmal.


Hogy miert nem segit az orvos? Azt enis szeretnem tudni! Elmentem teganp a Csaladvedelmishez, persze mint mondtatok bunko volt a No (ferjemmel mentem), elmondtam mit szeretnek, megkerdezte, hogy miert es hogyan vedekeztunk. Elmondtam a kortortenetemet es O maga mondta, hogy nem erti az orvosom miert nem segit, mert ez nem jatek. Utana egy percig sem kerdojelezte meg, hogy miert szeretnem az abortuszt. Kerdezoskodott a betegsegeimrol es 15 percel kesobb kezembe nyomta a papirt, megbeszeltuk hogy mikor kell visszajonnom es azonnal odaadja a jegyzokonyvet/jelentest, hogy hivatalos legyen. Emiatt is, fel se tette az esetleges orokbeadas kerdest.


Ha ebben meg valaki ketelkedik, annak csak azt tudom mondatni, hogy ez az igazsag. Most is, de hosszu tavon mindenkepp veszelyeztetve van a egeszsegem ~ ennek hattereben sem biztositot hogy a baba egeszseges lenne.

2012. ápr. 5. 08:41
 20/21 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, ez a te életed, a te döntésed. Nem kell rosszul érezned magad amiatt, mert te teherbe tudtál esni, de lemondasz róla, ugyanakkor másnak pedig csak nagy nehezen jön össze a gyerek.

Velem nagyon kedvesek voltak, rákérdeztek az okra és tudomásul vették. Eligazítottak, hogy mi a teendőm. Mivel nem kértem gondokodási időt, kerek perec el akartam vetetni, senki sem próbált lebeszélni, nyilván határozott voltam. Természetesen közölték, hogy milyen lehetőségeim vannak, örökbeadás és egyebek, de én megköszöntem és jeleztem, hogy nemleges a válasz. Itt vége lett a beszélgetésnek. Senki nem akart hatni rám.

2012. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!