Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elmehetek Ausztriába 15 hetes...

Elmehetek Ausztriába 15 hetes terhességet elvetetni? Vagy csak at ottaniakra hivatkozik h 16 hetesig lehet elvetetni?

Figyelt kérdés
és megkell szülnöm vagy elveszik?
2013. jún. 18. 18:28
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
8%

A gazkamra sem volt fajdalmas halal.....egyszeruen elaludtak benne....

Ettol meg nem emberseges

Egy kultura fejletsege konnyen lemerheto azon hany abortusz van evente hogy banik a kultua a betegekkel magzatokkal es oregekkel ill az allatokkal.

Nezzetei korul barbar orszagbanbuta muveletlen tudatlan emberek vilagaban ahol a fog gatpas tabu megis minden terhesseg veletlen muve vagyis inkabb a butasag muve.

2013. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
56%

Hát kedves #30-as, tudod mit, akkor ne türtőztesd magad... engem az halálosan nem érdekel... Ami érdekel az az, hogy minél többen meg tudják különböztetni az objektív valóságot az érzelmeikre hatni akaró manipulációtól...

Ha meg irodalom és József Attila, akkor tessen nyugodtan elolvasni az Iszonyat c. verset.

[link]

Aki ebből sem képes felfogni, hogy a művi abortusz időnnként bizony a szóba jöhető legkisebb rosszat jelentő döntés, hát azzal nem tudok mit kezdeni... meg nem is akarok...

2013. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
56%

#31, a hidrogén-cianid élettani hatása nem egészen az, mint itt hiszed. Másfelől meg: "The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated." - Ghandi.

Ha valaki ehhez hozzákölt még ezt-azt, ahhoz természetesen mindenkinek joga van, de az onnantól már csak a saját véleménye. Számomra pl. nagyon fontos, hogy egy kultúra ellene legyen a halálbüntetésnek, de ettől még nem jelenteném ki, hogy egy nemzet nagysága ezen múlna... csak nekem fontos.

2013. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
18%

Az Iszonyat valóban remekmű. Kiválóan példázza a kisgyermek végtelen kiszolgáltatottságát. Gondolom, az a konklúziója a te olvasatodban, hogy jobb lett volna a kisfiúnak meg sem születni.

Én viszont azt gondolom, hozzád a kislány szerepe áll legközelebb. Ott a "kis dög" a nyakán, és nem mehet játszani. Nem csinálhatja azt, amit akar.

Ha ott a gyerek, a nő már nem a régi: nem lehet vele bagózni, sörözni, magzata még meg sem született, és az már kiüt a nyeregből, az az "aljas kis dög". Aki embrió korában már manipulálja az anyját. Remélem, ismerős e néhány gondolat...

Nem, a vers lényegi mondandója korántsem a jobb lett volna nem világra jönni. A kislány "sorsa" csak fabula. Hanem a kegyetlenség - kontra kiszolgáltatottság. Az a korlátlan függés, mely a csecsemőt köti gondozójához és táplálékához.

És én mindig a kislányt látom benned sajnos.

2013. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
70%

#34, khmmm.... tudod, pont azért a lehető legkisebbik rossz bizonyos helyzetekben a művi abortusz, hogy ne kelljen előbújnia valamilyen formában a mindegyikünkben ott rejtőző kislánynak... ne kelljen kitenni ennek magunkat se, meg a majdan megszületett gyereket se.


Mert hát felhívnám a figyelmed egy apróságra (ami magzatvédő-berkekben tök tipikus egyébként), hogy az én véleményemet mintegy minősítve engem megpróbáltál elhelyezni a kislány szerepében - elég falsul mert pont én küzdök az ilyen helyzetekben megszületni kényszeítés, tehát a permanens kínzás és kínlódás ellen - de megoldást a helyzetre, nos azt még véletlenül sem adtál.

2013. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

Mire? A vers alapgondolata messze nem ez. Hanem az, hogy van tej az üvegben, de a kislány szántszándékkal nem adja. Érted? Van tej!! És mikor más jelét veszi, hogy kínozza a kisfiút, akkor azt hazudja, biztos a foga jön. Hazudik, mert tudja, hogy miatta sír a kisfiú.

Én is látok bizony párhuzamot a vershelyzet meg az abortuszpártiság között: a hazugságot. A pro choice-osok is hazudnak, és nem baj, hogy a szabad választásuk oltárán a saját gyerekeiket áldozzák fel. Ráadásul azt hazudják, hogy a pro life-osok nem mondanak igazat. Ezt nevezzük projektálásnak, ami egy bevett liberális gyakorlat. Mindig ezt csinálják: kivetítik másokra a saját bűnüket.

Ha ne legyen halálbüntetés - még a legelvetemültebbeknek se - akkor a legvédtelenebbekre, akik tökéletesen ártatlanok, miért?

Én is azt mondom, ne legyen: de SENKINEK se legyen!

2013. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Isten syndroma dontunk elore kinek lesz majd szenvedes az elet brrrde bolcsek es mindenttudoak lettek az emberek.
2013. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
49%
#36, tök jól elvitázol önmagaddal - mert hát rajtad kívül senki sem beszélt versenyhelyzetről, ahogy senki sem mondta azt egy szóval se, hogy ne lenne tej az üvegben. Persze ez nyilván neked is feltűnt, csak hát a valódi kérdésre, arra hogy hogyan lehet megoldani a versben vázolt (és alapvonalaiban az életben is milliószor előforduló) helyzetet, arra nyilván nem tudod a választ - tehát figyelemelterelésnek jónak véltél egy kis liberálisozást, meg abbéli véleményed kifejtését, hogy nem az hazudik (szerinted), aki felrakja egy 14 hetes magzat képét 8 hetes felirattal, nem az hazudik, aki középidős terhesség megszakításáról készült filmet "ilyen az abortusz" címmel mutat be, nem az hazudik, aki egyenlőségjelet tesz a magzatelhajtás és a gyerekgyilkosság tök különböző tényállásai közé, hanem - szerinted - az hazudik, aki erre felhívja a figyelmet. Legyen :)))
2013. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg nagyon meleged van. Tudod, a VERShelyzet irodalmi terminus technicus. A VERSENYelyzet meg nem. Tudom, már rég volt... Azért, ha van 1 perced, olvasd el, kérlek, mit írtam.

Úgy látszik, tényleg minden stimmel József Attilával: még a "határvonal" is. Ne menj a Balatonra!

2013. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
64%
#39, OK, 1 db szót félreolvastam, feltehetőleg azért, mert baromira nem értettem, hogy miért kezdtél azon rugózni, hogy van tej az üvegben... ergo akkor kérek mindenkit, hogy az előző hozzászólásomat a "...sem beszélt versenyhelyzetről, ahogy senki ..." 5 szó kihúzásával vegye figyelembe. Ennyi.
2013. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!